Corolla-po ilu km wymiana sprzęgła? - Strona 3

  szukane wyrażenia:   sprzgo
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam, nasza rolka 1998 od poczatku w naszych rekach, 185000km - powiem tak, ze zauwazylem przy spadku temperatur zewnetrznych, jak teraz jesienia, podczas "nieumiejetnego" ruszania lekko szarpie i ciezko "wychodzi" jedynka, po chwili jak nabierze temperatury wszystko wraca do normy - NIE RUSZAM!!! ALE MAM NA UWADZE. Pozdro
  
 
Cytat:
2009-11-20 15:53:18, Przemo76 pisze:
[...] NIE RUSZAM!!! ALE MAM NA UWADZE.



I bardzo słusznie
Co najwyżej oleum w skrzyni zmienić i będzie dobrze
Pozdro.
  
 
Ja się już nauczyłem ze nawet niewielkie popiskiwanie na zwolnionym sprzegle nie od razu musi kwalifikować sprzeglo do wymiany, po prostu czekam na pierwsze poslizgi.

Nawiązując do tematu ile wytrzymuje sprzeglo, powiem tak NKK z japonii w E-10 ktore bylo wymieniane niedawno wytrzymalo 44tys.km.

Tarcza zjarana po nity praktycznie, łozysko chodzilo tak jakby zaraz z niego mialo sie cos wysypać, jeynie Docisk zostawiłem bo wygladał w miare dobrze.

Wszystko zalezy od jezdzącego.

Co do zmiany oleju to bezdyskusyjna sprawa, a cięższa praca jedynki na zimnym silniku to normalka, trzeba oleju w skrzyni dać te kilka km na nabranie temp.
Dlatego nie zaleca sie wrzucanie jedynki w zimnym samochodzie podczas jazdy , lepiej to zrobic kiedy auto praktycznie stoi, szkoda synchronizaorów.