Od kiedy zmiana tablic na białe?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od kiedy jest obowiązkowa zmiana tablic
  
 
Nie ma obowiązkowej zmiany tablic i nie daj sobie kitu wciskać
  
 
Cytat:
2004-04-24 22:41:16, wioorek pisze:
Nie ma obowiązkowej zmiany tablic i nie daj sobie kitu wciskać

Na forum d-sqadu mówili ze jest ale nie moge znlezć tego topicu
  
 
wioorek: Nie jestem do konca pewien, czy obowiązku nie ma.
Moze w 2077 juz wymienic bedzie trzeba
Jesli ktos bedzie w urzedzie komunikacji, niech zapyta!
  
 
Ja w kwietniu zmieniałem dowodzik(zabrakło miejsca na wbijanie przeglądów) ale tabliczki zostały stare czarne wiec chiba na razie nie zapowiada sie...
  
 
W dniu w ktorym wprowadzili biale tablice rejestracyjne tj, 1 lipca 2000 roku..powiedzieli od razu ze do 4 lat trzeba wymienic czarne tablice na biale..wiec termin zmiany tablic uplywa 1 lipca tego roku..

Szukalem kiedys w internecie jakis podstaw prawnych ze wymiana tablic przed 1 lipca 2004 musi nastapic..wiec to moze nie do konca wiadome..ale skoro tak mowili 4 lata temu..pozdroowka
  
 
Mówili 4 lata temu, ale potem się okazało, że można drugi raz zarobić na frajerach i uznali, ze obecny wzór białych tablic nie spełnia jakiejś normy europejskiej i dopóki nie ustalą kto teraz ma zarabiać na nowych tablicach to mamy szansę nie kupować tego białego świństwa ( lepiej kupić czarną i białą farbę i odmalować stare ).
  
 
Cytat:
2004-04-25 19:10:20, MUSTANG65 pisze:
W dniu w ktorym wprowadzili biale tablice rejestracyjne tj, 1 lipca 2000 roku..powiedzieli od razu ze do 4 lat trzeba wymienic czarne tablice na biale..wiec termin zmiany tablic uplywa 1 lipca tego roku..pozdroowka



Ja chciałbym tylko sprostować, że białe tablice wprowadzono z dniem 1 maja 2000 a nie 1 lipca. Wiem bo pierwsze białe tablice w jedym z moich aut miałem 22.05.2000 r.
  
 
Cytat:
2004-04-25 22:08:34, Grzegorz2107 pisze:
Mówili 4 lata temu, ale potem się okazało, że można drugi raz zarobić na frajerach i uznali, ze obecny wzór białych tablic nie spełnia jakiejś normy europejskiej i dopóki nie ustalą kto teraz ma zarabiać na nowych tablicach to mamy szansę nie kupować tego białego świństwa ( lepiej kupić czarną i białą farbę i odmalować stare ).



Możliwości nie ma znów tak dużo. Dr Kulczyk, Guzowaty, Krauze... Ciekawi inna kwestia, ile to kosztuje?
  
 
Witam

Z tego co pamietam na poczatku mowili ze czarne tablice mialy "zginac smiercia naturalna" tzn. sprzedajecie autko z czarnymi tablicami, a nowy wlasciciel juz ma biale blachy, autka idace na zlom, wyrejestrowywane itp. jednak u nas prawo sie zmienia z godziny na godzine wiec wszystko jest mozliwe.
  
 
Moim skromnym zdaniem to FM ma racje, znajomy w urzedzie komunikacji raczej nie wganiał by mnie w koszty i do nowego dowodu dorzucił nowe blachy bo za 3 miechy musiałbym to robic od nowa tzn dowod blaszki...zreszta ten lipcowy termin upływa niedługo i juz by mieli zawalone urzedy chetnymi na zmiane tabliczek ...jakby nie patrzec lata jeszcze sporo aut na czarnych blachach,no i media na razie milczą
  
 
To jest jakos tak ze nie ma obowiazku miec bialych blach ale trzeba miec hologram taki typowy polski przepis czyli faktycznie trzeba bedzie zmienic

ja juz powiedzialem moich wzz-tóf nie oddam

pozdr
  
 
i jescze troche nie oddasz bo za 3 lata zmieniaja wzor na wzor UE i wtedy sie bedzie wymieniac chyba ze nie obowiazkowa
  
 
a w unii tio bedzie tiak

[ wiadomość edytowana przez: danielek77 dnia 2004-05-09 18:23:22 ]
  
 
Cytat:
2004-05-09 18:21:42, danielek77 pisze:
a w unii tio bedzie tiak

[ wiadomość edytowana przez: danielek77 dnia 2004-05-09 18:23:22 ]



Nie ma obowiązku zamiany tablic jeśłi właściciel auta pozostaje ten sam

Jeśli w urzędzie tak twierdzą to chcą wyciągnąć kasę/ ułatwić sobie prace.
  
 
Znów czeka nas wymiana tablic rejestracyjnych

Urzędnicy chcą po raz drugi w ciągu pięciu lat wprowadzić nowe tablice rejestracyjne. Za zmiany znów zapłacą kierowcy

Nowe "blachy" zaczną obowiązywać od 1 maja 2006 r. Będą je musieli kupić wszyscy kierowcy rejestrujący samochody i ci, którzy się przeprowadzą i zmienią adres. Z tablic zniknie biało-czerwona flaga, a zastąpi ją 12 żółtych gwiazdek na niebieskim tle. Taki właśnie symbol mają rejestracje w całej Unii. Ministerstwo Infrastruktury przygotowało właśnie stosowny projekt w tej sprawie.


To się nie mieści w mojej siwej głowie

Cały artykuł - Gazeta.pl >>>
  
 
E tam - "Kierowcy starych samochodów po 1 maja 2006 r. sami zdecydują, czy chcą mieć stare, czy nowe tablice"

Ciekawe co z tymi co wybulili za indywidualne?
  
 
ajak bedzie z numerami? Znow beda szly od zera?
  
 
Ludzie, przestancie. Za kilka miesiecy zmieni sie Sejm, Senat a co za tym idzie i rzad, wiec przyjda takze nowi urzednicy, ktorym i tak ze 2 razy sie zmieni, wiec moim zdaniem szkoda czasu na dywagacje. No chyba ze chcecie lobbowac za jakims rozwiazaniem
  
 
Heloł!

To że wprowadzili w 2000 roku "białe" tablice, uważam za dobre posunięcie. Natomiast co mnie osobiście wkurza, to konieczność wymiany czarnych na białe z różnych bzdurnych powodów, np. miałem auto w kredycie, zarejestrowane na bank i na mnie (współwłaściciele). Kiedy spłaciłem kredyt i chciałem aby wykreślono jednego współwłaściciela, zażądano abym wykupił nowe blaszki. "Bo będzie wystawiony nowy dowód i wtedy muszą być białe. I tak ma być !!!"
Taką odpowiedź usłyszałem w urzędzie.

Pozdrawiam


-----------------
Może i stary, ale za to brzydki.