Muszę sie pochwalic :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dziś przeglądnęłem ksiązkę serwaisoą mojej ave i w/g były nastepujące naprawy dokonane przez okrez przebiegu 103 517km
Avensis D 4 2002r.
po przebiegu :

10 971km wymiana oleju +filtra olej.
20 017km wymiana oleju +filtra olej.
29 964km wymiana oleju +filtra olej.
...................wymiana filtra powietrza
40 741km wymiana oleju +filtra olej.
52 069km wymiana oleju +filtra olej.
60 000km wymiana oleju +filtra olej.
..................wymiana zarówki światła stopu ..................wymiana płynu chłodzącego
70 182km wymiana oleju +filtra olej.
..................wymiana łączników stabilizatora
80 509km wymiana oleju +filtra olej.
...................naprawa immobilizera
86 412km wymiana paska rozrzadu + napinaczy
90 037km wymiana oleju +filtra olej.
97 558km wymiana przewodu paliwowego
97 619km wymiana klocków hamulcowych
99 918km wymiana oleju +filtra olej.
...................malowanie i wymiana drzwi tylnych lewych
101 236km mycie silnika
..................wymiana oleju +filtra olej.
..................wymiana płynu chłodzącego
..................wymiana chłodnicy

auto było serwisowane w ASO tylko i wyłącznie (okres gwarancji 100kkm)

myśle ze jak na przebieg ponad 100kkm nie tak dużo było naprawiane w nim

kumpel jak zobaczył ile wpisów mam w ksiązce sie zdziwił , stwierdził ze w jego megame przez 100kkm miał pół auta juz wymienione

ostatnia wizyta w warsztacie byla z ich winy bo zgubiłem filtr oleju bo go nieprzykręcili tak jak nalezy


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2005-04-15 13:22:59 ]
  
 
Ładna lista, tylko te przeglądy co 10.000 mnie zniechęcają.

Na szczęście przyszłosć diesli rysuje się w ciemnych barwach i może w końcu nie będzie tego chłamu


Dla niewtajemniczonych - obecne diesle nie spełniają nowych norm czystości które mają zostać wprowadzone w ciągu kilku lat (mówi się o 2010), a już w 2015 wchodzą nowsze, jeszcze ostrzejsze normy. Niby nie jest to problem, bo wstawi się lepszy katalizator i spalinki będą czystsze, ale tu leży pies pogrzebany. Koszt nowych katalizatorów podniesie cenę auta od kilkuset do tysiąca euro. Prognozuje się, że cena aut z dieslami nigdy nie będzie niższa od porównywalnych aut z benzyniakami, a nakłady poniesione na nowe technologie nie zwrócą się producentom.

Dla niedowiarków, którzy krzyczą "diesle górą" - Lexus nawet nie zamierza budować większych silników diesla do swoich modeli od GS w górę, bo nakłady na rozwój nie zwrócą się nigdy. Na szczęście Toyota ma obiecującą technologię napędów hybrydowych.
  
 
Toyota, nic dodać nic ująć

pozdr
  
 
Nio i tak to sobie wyoobrażałem taka powinna być każda poza tą chłodnicą!!!

Pozdro.
  
 
moja naszczescie to nie diesel tylko benzynka 2.0 pod oznaczeniem D4 (dla niewtajemniczonych nie mylić z dieslem D4-D )

chłodnica została kiedyś przebita , pózniej zalutowana ale po uderzeniu filtra oleju (jak odpadał) miejsce gdzie była lutowana wczesniej sie rozszczelniło i juz lutowanie nie pomogło a wiec została wymieniona na nową
  
 
ciekwai mnie to co napisal jackal
bo niby tu w niemczech wszystko wchodzi szybciej (te normy) a tu dieslel to co drugi samochod
  
 
Cytat:
2005-04-18 11:17:44, rsuhy pisze:
ciekwai mnie to co napisal jackal bo niby tu w niemczech wszystko wchodzi szybciej (te normy) a tu dieslel to co drugi samochod



Nic nie wchodzi szybciej, będąc w unii mamy te same normy i czas ich wprowadzania. Obecnie obowiązuje norma Euro 4, od 2010 wejdzie Euro 5, a od 2015 Euro 6.
  
 
To ciekawe jaką wymyślą za 60lat???
  
 
Za 60 lat prawdopodobnie nie bedzie juz ropy lub bedzie kosmicznie droga i bedziemy smigac na jakims wodorze
  
 
Dokładnie

Nie będzie ropy, a ludziska będą ogrzewać domy ... torfem
  
 
bedziemy jeździć na wodór
  
 
A może H2O???
  
 
Raczej na powietrze, będziemy je wdychać pełnymi piersiami, pedałując na rowerach. Chińskich rowerach
  
 
no niby nic ale za częste jak dla mnie te przeglady. nie ma jak yarek ;P 5 lat 5 przegladow.75000KM.
lista podobna
pozdr
  
 
Cytat:
2005-04-15 13:18:51, sterciu pisze:
Dziś przeglądnęłem ksiązkę serwaisoą mojej ave i w/g były nastepujące naprawy dokonane przez okrez przebiegu 103 517km Avensis D 4 2002r....



Co toyota to toyota.
Ja też może pokuszę sie o taki wykaz, począwszy od przebiegu 107000km:
po przebiegu :
- 107000 km - zakup auta, wymiana wszystkich płynów i filtrów, świec, paska i rolki rozrządu, montaż instalacji gazowej
- 117000km - olej, filtr oleju i powietrza,
- 127000km - olej, filtr oleju i powietrza, regulacja instalacji+wymiana filtra gazu,
- 137000km - olej, filtr oleju i powietrza, świece, trzy łączniki stabilizatora,
- 147000km - olej, filtr oleju i powietrza, regulacja instalacji+wymiana filtra gazu, dwa łączniki stabilizatora, wstawienie łącznika elastycznego przed katalizator ("dzwoniąca carina"),
- 157000km - olej, filtr oleju i powietrza, dwa łączniki stabilizatora, akumulator,
- 167000km - olej, filtr oleju i powietrza, olej w skrzyni biegów, pasek i rolka rozrządu, świece, dwa łączniki stabilizatora, czyszczenie szczęk tylnych (same szczęki są jeszcze oryginalne i nie kwalifikują sie do wymiany), regulacja instalacji gazowej+wymiana filtra gazu,
- 177000km - olej, filtr oleju i powietrza, dwa łączniki stabilizatora

obecnie autko ma 181000 km. oleju schodzi 1 - 1,2 litra na 10 kkm. Jeździ milutko i wygodnie, pali 8,5-10 litrów gazu, pakowne jest niesamowicie - Madzia sie na ten temat już kiedyś ode mnie osłuchała - więc czego więcej chcieć.....?

p.s. Już wiem czego - klimatyzacji!!
  
 
To i ja sie pochwalę moją byłą bo nowa to póki co prawie nic:

Kupiłam ją z przebiegiem 237.000 tyś km
16.10.2003r. wymiana paska rozrządu, rolki, zimmeringów oraz uszczelnienie pękniętej miski olejowej
12.01.2004r. wymiana filtra: oleju, powietrza i paliwa + wymiana oleju na MOBIL Mineral - 10W50
08.03.2004r. wymiana linek hamulca ręcznego (obie)
maj 2004r. zakup dwóch nowych opon na tył - DĘBICA
22.07.2004r. konserwacja podwozia w ASO HYUNDAI-a w Skoczowie.
14.10.2004r. wymiana łożyska (prawe koło-tył) i płynu w chłodnicy
15.11.2004r. wymiana oleju (MOBIL Mineral 15W40) i filtra oleju
24.11.2004r. wymiana akumulatora (zakupiłam Centrę)

I to byłoby na ten 1,7 roku jednak Toyka to Toyka
Pysiak a Ty nie marudź - bez klimy też da się żyć