Wyciszenie Cariny E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć

Przejrzałem dziś archiwum, ale niewiele na ten temat znalazłem. Czy ktoś z Was zajmował sie wyciszaniem Cariny E - chodzi mi o dośc duży hałas powyżej 130k/h. Da się jakoś go ograniczyć czy trzeba się z nim pogodzić?

pozdr
  
 
Masz na mysli halas wystepujacy przy ok 3 tys obrotow i powyzej 120 km/h...??
Jesli tak i masz auto >1995r to podjedz do specow od tlumikow - trzeba zastapic przegub oryginalny(miedzy silnikiem a katalizatorem - takie 'kolanko' ) elastyczna rura z oplotem metalowym. Pomaga, na 100%..
  
 
Mam Zamontowany GAZ i katalizator został usuniętu przez poprzedniego właściciela. Moim zdaniem hałas to sprawa silnika - ale przyjrzę się układowi wydochowemu> Carina jest z 1992 - japoneczka

pozdr
  
 
inwent: oglądnij sobie gumę w podłodze gdzie krzyżaki kierownicze przechodzą do komory silnika. U mnie wymiana tejże (nawiasem mówiąc dzięki podpowiedzi SerwisSJ ) zmniejszyła hałas w środku i to znacznie. Jak jest potargana to hałas sadzi prosto w kabinę.
Rozwiązanie 2: jeździj >160km/h wtedy szum powietrza i hałas opon zagłusza silnik
Pozdro.
  
 
a co myślicie o czymś w rodzaju mat wygłuszających, pokazywał mii to dzisiaj mechanik - tacie kilkumilimetrowe czarne płachty - dość lepkie. Ponoć kładzie się je "na gorąco" wewnątrz kabiny - na podłodze i w boczkach drzwi. Jak mówił wspomniany koleś to ponoć skuteczne. Ktoś z Was z tym eksperymentował?

pozdr
  
 
Perzan, jutro sprawdzę. A jakby co to gdzie taką gumę kupię i wiele to kosztuje

pozdr
  
 
Cytat:
2005-04-07 19:57:25, inwent pisze:
a co myślicie o czymś w rodzaju mat wygłuszających, pokazywał mii to dzisiaj mechanik - tacie kilkumilimetrowe czarne płachty - dość lepkie. Ponoć kładzie się je "na gorąco" wewnątrz kabiny - na podłodze i w boczkach drzwi. Jak mówił wspomniany koleś to ponoć skuteczne. Ktoś z Was z tym eksperymentował? pozdr


Tego sie uzywa do wygluszania pod sprzet grajacy, zeby byl leprzy dzwiek, nie wiem jak by to dzialalo.
  
 
Moim zdaniem nie będzie dużej różnicy kombinowałem z tym w Poldku i wiele materiałów się nie sprawdziło!

Pozdro

P.S. CzapCzap a co to za poldolot???
  
 
Cytat:
2005-04-07 22:22:04, Kafi pisze:
Moim zdaniem nie będzie dużej różnicy kombinowałem z tym w Poldku i wiele materiałów się nie sprawdziło! Pozdro P.S. CzapCzap a co to za poldolot???


Nie mam pojecia, kiedys znalazlem gdzies ta fotke na necie i bardzo mi sie podoba
  
 
Nio fajne fajne!!!

  
 
Ostatnio własnie kumpel wytłumiał drzwi. Używał mat a na to pasta uszczelniająca. Do tego pod samą tapicerke drzwi kilkumilimetrowa pianka nie chłonąca wilgoci.

Jeśli chodzi o audio to róznica jest słyszalna, także jak sie puka w drzwi z zewnatrz to nie jest głuchy dzwięk blachy tylko słychać ze to sie usztywniło. Pytanie jaki to ma wpływ na całkowity hałas. U mnie dużo bardziej słychac hałas od kół. Łatwo to sprawdzić w miejscach gdzie występuje zmiana rodzaju podloża na drodze... Odgłos silnika się wtedy nie zmienia, hałas od powietrza też nie...

Perzan rozumiem ze guma z ASO - ile taka przyjemność? - pytam nie pierwszy

Kafi a co z tym kumplem co w poldku zrobił takie wyciszenia "na maxa" ? Mówiłes że tam efekt był (tyle ze samochód to jedna wielka pianka )

Pozdrawiam
  
 
Wygluszenie poloneza to jest wygluszenie na maxa, zycze milej lektury
  
 
Cytat:
2005-04-07 23:40:58, CzapCzap pisze:
Wygluszenie poloneza to jest wygluszenie na maxa, zycze milej lektury



Właśnie to
  
 
No co jak to zdjoł po zimie to wylał wiadro wody z tych mat wszelakich nie wspomne o blachach RDZA!!!

Więc nie to bie jest sposób!

Pozdro.
  
 
Tam w komentarzach na dole gosciu rzczywiscie powiedzial, ze takie wygluszenie to lipa jesli chodzi o wilgoc ale za to glosnosc w aucie naprawde spadla , powiedzial, ze gdyby teraz to robił, to nałozyl by na podłogę mase bitumiczna do konserwacji podwozia autoplastone, szwedzkiej firmy Noxudol, moze to jest dobry sposob?
  
 
Zrobilem juz kiedys takie wylozenie calej podlogi w carinie akumatą.Niewiele to pomoglo.Teraz mam zamiar wywalic mate i wykleic wszystko papą termozgrzewalna bo jest tansza i znacznie grubsza od maty bitumicznej.jezeli dostane gdzies ten szwedzki srodek to drzwi tez potraktuję tym srodkiem.
  
 
nie potrzebnie wycięty kat przez poprzednika ehhh
wyłozyć podłogę tak jak psize carinus i od grodzi też wygłuwszyć, w Yarisie pomogło i to znacznie
  
 
CarinaGTI .. hehe

Czym wykładałeś grodź w Yarisce?

Pozdrawiam
  
 
Guma w ASO chyba to było ok. 70,-
Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-04-08 19:04:57, MisiekII pisze:
CarinaGTI .. hehe Czym wykładałeś grodź w Yarisce? Pozdrawiam


hehe nie ja a czynił to Smok w Y 1.0, mopwi że jest ciszej około 30%napewno, foty poniżej
można tak...

albo tak...