Corolla - co robic po 100kkm

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam

jestem szczesliwym posiadaczem corolli`98 1.4 na liczniku juz ponad 100 tys km a ze sie za bardzo nie znam wiec moze ktos podpowie na co sie powinno zwrocic uwage po takim przebiegu, co wymienic... Samochod byl serwisowany do 25tys km chyba, potem jedyne co wymienialem to materialy eksploatacyjne, oleje, klocki hamulcowe itp a i jeszcze jakies gumy przy zawieszeniu bo stukalo cos pozatym problemow raczej zadnych nie bylo

pozdr i z gory dzieki za odpowiedz

[ wiadomość edytowana przez: walrus dnia 2005-04-28 21:36:00 ]
  
 
Przy 100 tys km trzeba zmienic pasek rozrzadu. Pozdro
  
 
I rolki paska!

Płyn hamulcowy
Spr.
stan okładzin hamulcowych
Stan zawieszenia
ukł. kier.
osłon gumowych amorków i przegubów
Świece jeśi nie były wymieniane dawno
F. paliwa jeśli nie był zmieniany dawno
itd.

Podjedź do warsztatu będą wiedzieli co robić!!!

Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-04-28 22:03:20, Kafi pisze:
Podjedź do warsztatu będą wiedzieli co robić!!! Pozdro.



nie ma znajomego mechanika a wiecie jak o jest z niektorymi: podjedzie taki co sie nie zna to poł samochodu beda chcieli wymienic dlatego zanim sie tam wybiore chcialem tutaj spytac dzieki za wskazowki
  
 
Nie wiem czy w E11 nie robiło się czasem wymiany rozrządu dopiero po 150 000 km...
  
 
Cytat:
2005-04-28 23:03:43, Pigletto pisze:
Nie wiem czy w E11 nie robiło się czasem wymiany rozrządu dopiero po 150 000 km...



No wlasnie, tak twierdzi ASO, choc chyba regula to nie jest. Ja mialem wymieniany po 100 tys. km.

Pozdrawiam
K
  
 
w E11 wymiana rozrządu przy 150 kkm, filtr paliwa mozna zmienic (okolo 160 zł w ASO,podpowiem że są 2 rodzaje,mówi o tym naklejka na filtrze.po numerze nadwozia nie dojdzie się ktory rodzaj.zewnetrznie filtry te tez sie nie rożnią!!!)Przy wymianie rorządu z rolkami,wymiana jeszcze pasków,jeśli z klimą to dwóch,jeśli bez to jeden.
  
 
Ja jednak radzę zmienić po 100kkm.-110kkm.

Pozdro.
  
 
98 rok prod wiec japonska COROLLA,spokojnie mozesz dojezdzic do 140kkm na rozrządzie.poza tym jest to silnik bezkolizyjny (1.4-4E-FE)