Radio bez przekręconego zapłonu??? Jak!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Uszanowanie. Mam taki właśnie problem jak w tytule. Nie gra mi radio bez przekręconego kluczyka. Próbowałem już zamieniać kable zasilające w kostce miejscami i nic. Mam Corolle 94 r. i radio fabryczne. Jeśli ktoś wie jak poprowadzić te kable prosze mi napisać. Sory jeśli zacząłem posta w niewłaściwym miejscu.
  
 
Radia mają dwa zasilania,jedno podczymanie pamięci zawsze pod napięciem
drugie główne po przekręceniu kluczyka.
Wystarczy że te dwa kable (z radia,nie z samochodu) podłączysz razem pod ten przewód który jest zawsze pod napięciem.
  
 
Najlepiej jak pociągniesz nowy przewód od akumulatora z bezpiecznikiem odpowiednim oczywiście, lub mozesz podpiąć się do przewodu w którym caly czas jest napiecie (np. od świateł awaryjnych) ale tej metody NIE POLECAM
  
 
Witaj!
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie jest nastepujaco:
przewod zasilajacy pomiedzy radiem, a autem posiada m.in. dwa przewody - czerwony i zolty, spiete miedzy soba jak chinche.
Od strony radia zolty i czerwony jest wpiety w "gniazdko" kabla zoltego po stronie auta, czerwony po stronie auta wisi w powietrzu.
Jest to konfiguracja dla auta bez polozenia ACC w stacyjce.

RADIO
---
|
|------>}__________<------
|------>}
---

Pozdrawiam
K

[ wiadomość edytowana przez: sugarfree dnia 2005-05-08 20:43:02 ]
  
 
Też tak miałem i sobie pociągnołem nowy kabel z bezpiecznikiem 15A.
zrobiłem to z dwóch powodów
1-Nie działało radio bez ACC
2-Jak podglosiłem prawie na full to się radyjko wyłączało (spadek napięcia) i teraz jest wszystko Dobrze.

Pozdro.
  
 
Właśnie tak , nie pomyślałem o takiej dobrej metodzie , bo zasugerowałem się radiem o mocy większej niż fabryczne (tak jak u mnie) i dlatego ten przewód od akumulatora...
  
 
Co Wy macie jakieś wybrakowane egzemplarze czy co Ja mam pełen zestaw kabli, nic tylko podpiąć i gra muza, także bez kluczyka

Pozdrawiam
  
 
Dzięki wszystkim za rady. Jutro to podłącze jak trzeba.
  
 
w mojej II też gra zawsze
  
 
a u mnie gara tylko na ACC i mi to pasuje
  
 
Witam wszystkich

Kafi mam pytanie odnośnie tego podłączenia zasilania, bo u mnie jest tak samo jak opisałeś pomijając to że stacyjkana na ACC zeby działało ale jak zgłaśniam na 3/4 gwizdka to radyjko nie wyrabia i zdycha (spadek napięcia). Ja mam istalacje radia fabryczną, bezpieczniki: na przewodzie zasilaącym (ten po przekręceniu stacyjki) 0.5A, na przewodzie podtrzymania pamięci 7A, kable i z bezpiecznikami były razem z radiem, radyjko CD 4x35W ale tylko 2 głośniki z przodu pewnie fabryczne ale nieźle grają.

Mniemam że te objawy u Ciebie ustąpiły po tej zmianie.
O jakim przekroju przewód założyłeś - jakiś grubszy od fabrycznego?
Czy główne zasilanie idzie przez podtrzymanie pamięci (sądząc po bezpieczniku 7A)?

Pomocy, bo krew mnie zalewa jak chce zgłośnić i zaczyna się czkać.

Pozdrawiam
  
 
Tak to samo miałem podtrzymanie zostawiłem takie jakie było tylko główne zasilenie dałem bezpośrednio z (+) bezpiecznik 15A i kabel 1.5.

Teraz wszystko gra nawet do oporu!

Dołóż kabel i po sprawie!

Pozdro.
  
 
Kafi dzięki
Acha jeszcze czy z tym nowym przewodem wpiąć się w kostkę przy samym radiu, czy moge wpiąć się gdzieś wcześniej?
Czy domyślasz się czemu w moim radiu jest taki mały bezpiecznik na zasilaniu, a na podtrzymaniu taki stosunkowo duży?(wg instrukcji radia jest wszystko tak jak powinno)
Czy Nie powinno być odwrotnie?


Pozdrawiam
  
 
Hm.................
Zawsze na zasilaniu jest większy bezp. ale jeśli radio działa i bezp. się nie spalił to nic nie zmieniaj.
A z kablem to bym wpioł w kostkę w radiu bo po co kombinować?!




Pozdro.
  
 
Witam

Problem się rozwiązał. Przejżałem dzisiaj przewody od głośników i okazało się że przód jest ok. ale tylne kiedyś były (a teraz nie ma) poprzedni właściciel (co za debil ) wyrwał z "mięsem" tylne przewody i rzucił je pod tylną kanapę bez zaizolowania i robiły zwarcie. Na szczęście radio musiało być zabezpieczone na taką ewentualność i nic mu się nie stało. Teraz moge dać głośność na max i nawet nie myśli się wyłączać.
Na razie wstrzymałem się z nowym kablem zasilającym.

Dzięki Kafi

Pozdrawiam