Avensis kopie - wyładowania elektrostatyczne.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Kupiłem nowe auto i za każdym razem jak z niego wysiadam dostaję "kopa na pożegnanie" , co ciekawe pasażera to nie dotyczy. Jak myślicie może mieć znaczenie, że kierujący dotyka kierownicy i przez to dzieje się coś z ładunkami elektrostatycznymi ? Jak to usunąć ?
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

andy999
  
 
W moja carinka też kopie, kierowce i pasażera tak samo . Podobno pomaga pasek uziemiający, ale jak na mój gust gupio wygląda. Pozdrawiam.
  
 
Ostatnio był wątek o "kopaniu" m.in. na forum Corolla Club i okazało się że większość ludzi też to ma... Mi również zdarza się być pokopanym przy wysiadaniu.

Wpływ na to może mieć, niekoniecznie kierownica, ale np. ubranie które ma na sobie kierowca... Np. jeśli jeździsz autem ubrany w polarek to wtedy łatwo się naelektryzujesz. Być może rozwiązaniem będzie dotknięcie jakiejś metalowej części auta zanim postawisz nogę na ziemi...? W każdym razie nie ma się co za bardzo przejmować bo zjawisko jest normalne i powszechne.
  
 
Podejrzewam ze raczej chodzi o różne ciuchy kierowcy i pasażera. Może kierowca bardziej się wierci przy okazji
Może pomogłyby pokrowce/koszulki na siedzenia.

Jeśli chcesz sie rozładować (poza gazem w podłogę) to złap cos metalowego co masz pod ręką - np kluczyki po wyciągnięciu ze stacyjki. Natępnie, nadal trzymając kluczyk, dotknij nim jakiejś metalowej części połączonej z nadwoziem - drzwi, dzwigni hamulca itd.... Ładunek odpłynie tak samo jak gdy strzelasz, ale sam strzał bedzie na końcu klucza a nie na skórze

Buhehe, ale temat
Pozdrawiam
  
 
Moja też kopała ale zawiesiłem pod samochodem przewód masowy od malucha (plecionkę) która trze po glebie i jest spoko!

Pozdrawiam.

P.S. Misiek nie żyj w szoku!
  
 
Wystarczy wysiadając trzymać zaczep zamka na słupku i "kopanie" znika
Ładunki elektrostatyczne pojawiają się w momencie przesuwania naszych szanownych zadków po siedzeniu w trakcie wysiadania
Pozdro.
  
 
No to trochę mnie pocieszyliście w myśl zasady: "w kupie raźniej".
Pewnie ma znaczenie z jakich materiałów ma się na sobie ubranie, bo zauważyłem, że jak mam syntetyczną kurtkę to trzaska jak cholera, a jak bawełnianą to nie zawsze. No i jak jadę bardzo krótko to chyba nie zdąży się jeszcze naładować bo też nie kopie.
Przekonuje mnie pmysł z paskiem uziemniającym pod samochodem, kiedyś to były gumowe paseki, postaram się o taki.
Chyba te gumowe też spełniły rolę tak jak plecionka od malucha ?
Dzięki za podpowiedzi.

andy999
  
 
Tak ale b.szybko się kończył!!!
A za plecionkę zapłacisz tyle samo i zawiś ją centralnie wtedy jej nie widać!

Pozdro.
  
 
Kochane dzieci!
Po co stosujecie gumowe paski skoro samochód stoi i tak na gumowych oponach?
Na "kopiące" samochody jest jedna rada, albo zmieńcie ubranie, buty... albo popryskajcie fotele sprayem antyelektrostatycznym, takim jak kobietki stosują do spódnic czy czegos tam
  
 
Drogi Tatusiu
Wystarcza mi plecionka od 126p.

Pozdro.
  
 
ale według mnie tatuś ma racje
a mnie żadko kiedy kopie (przy zamykaniu drzwi łapcie za klamke )
  
 
Wiem że ma racje mimo tego że mam plecionkę to czasem strzeli w uch auuuućććć!
Ale zdecydowanie rzadziej niż bez plecionki.

Pozdro.
  
 
sprobuj tak jak mawiaja starzy gorale wysiadajac z autka trzymaj caly czas drzwi za metaowy element i wtedy zobaczysz co sie dzieje
  
 
Cytat:
2005-05-07 11:57:16, MisiekII pisze:
pomogłyby pokrowce/koszulki na siedzenia.



nie pomagają - moja ma a też kopie
  
 
Croom, a slyszałem że twardziele górale podjezdzają na stacje i łapią się od razu pistoletu do tankowania hehe
  
 
Temat mi obcy ,jeszcze nigdy nie dostalem strzala
  
 
Cytat:
2005-05-10 17:01:57, CzapCzap pisze:
Temat mi obcy ,jeszcze nigdy nie dostalem strzala



PAC BĘC PUff juz dostałęś
  
 
Cytat:
2005-05-10 19:38:26, rsuhy pisze:
PAC BĘC PUff juz dostałęś


Pozostawie to bez komentarza
  
 
Cytat:
2005-05-10 14:20:06, serwisSJ pisze:
Croom, a slyszałem że twardziele górale podjezdzają na stacje i łapią się od razu pistoletu do tankowania hehe



Dobre

Madzia - a te pokrowce to bawełniane? A jak nie to tak jak pisze Serwis... pokrowce łatwiej wypłukać niż całe siedzenia

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-05-10 23:25:02, MisiekII pisze:
Dobre Madzia - a te pokrowce to bawełniane? A jak nie to tak jak pisze Serwis... pokrowce łatwiej wypłukać niż całe siedzenia Pozdrawiam



nieeee są na siedzisku pokryte gąbką a reszta to materiał syntetyczny. BTW a są bawełniane?? Bawełnia nie jest szczególnie trwała no chyba ze z domieszką czegoś