Regulacja sprzęgła Toyota yaris

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Od dłuższego już czasu miałem wrażenie że sprzęgło w moim yarisie bierze bardzo głęboko, ale ostatnio nawet przy maksymalnie wciśniętym pedale sprzęgła, zdarza się że słychać zgrzyt w skrzyni biegów. Patrzyłem jak można je podciągnąć ale zobaczyłem jedynie siłownik hydrauliczny z odpowietrznikiem podobny jak hamulcowy i praktycznie przy nim dźwignia rozłączająca sprzęgło i dlatego mam pytanie czy da radę podciągnąć sprzęgło, bo jakoś nie wydaje mi się żeby nie było moliwości żadnej regulacji ale na pierwszy rzut oka jej nie widać.
Pozdrawiam forumowiczów i proszę o podpowiedź czy da jakoś podciągnąć to sprzęgło.
  
 
Ok. Poradziłem sobie już z tym problemem. Popatrzyłem głębiej i znalazłem regulację. Jest głęboko za pedałem sprzęgła. Piszę jakby ktoś kiedyś też chciał sobie we własnym zakresie podregulować sprzęgło. Pozdrawiam.
  
 
no niestey ostatnio regulacji nie ma prawie nigdzie , ale nie wiedziałem ze w toyocie jest musze zerknąć u siebie , miałem podobny problem i rozwiązałem go nakładając tulejkę na tłoczysko wysprzęglika i śmiga