Jak sprawdzic sonde??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam nadal w moim autko coś świruje (Excel 1.5 MPI), przerywa ciężko wchodzi na obroty pomiędzy 1500-3000 obrotów, a jak wypinam sonde to nic się nie zmienia i podejrzewam ze jest zwalona,na kompie w ASO pokazuje że jest dobra ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć bo wszystkie odczyty skaczą i wsumie nie wiem gdzie szukac przyczyny!!W ASO powiedzieli że może gdzieś nie byc masy albo plusa do kompa ale tam jest tyle kabelkow że nie wiem ktore są za to odpowiedzialne!pozdrawiam KRIS
  
 
poniżej masz linka do opisu sondy i zakresu napięć.
Jak już wiesz który to sygnałowy przewód to podpinasz voltomierz i patzrysz co sie dzieje a powinno oscylowac napięcie - sonda która działa to sonda która pokazuje ciągłe zmiany w swoim zakresie najczęsciej do 1V..... zwalona sonda nie reaguje zmianami napięcia dla pewności dodajesz gazu i jeśli nadal na sodzie nic sie nie dzieje lub bardzo mało to prawie napewno skończyła się sonda....


klik me

[ wiadomość edytowana przez: arturo_soda dnia 2005-09-01 11:20:23 ]
  
 
hey ja w mojej sadzie mam tylko jeden przewod i co teraz??
  
 
jeszcze łatwiej - to jest przewód sygnałowy więc odpada szukanie, mase bierzesz z obudowy albo inna dobrą mase pod plusa sygnał z przewodu i obserwuj co pokazuje ...