Sprzeglo/docisk - zywot sie konczy ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Problem dotyczy 125p ME czyli wiadomo co tam siedzi... Czesto ruszajac z jedynki obserwuje takie niemile zjawisko na sprzegle, podczas operacji pedal gazu w dol, pedal sprzegla do gory ze sprzeglo (tarcza) skacze, tak ze cala buda sie trzesie. Czasem tak jest a czasem nie , wiec widac kwestia jak sie to zrobi. Tzn im mocniej zagazuje, tym mniejsze tego prawdopodobienstwo i tym krocej to trwa. No ale tak czy siak, czy to tak powinno być czy moze jakis objaw ze docisk sprzegla siada albo coś ? Auto ma 104 tys, i o ile mi wiadomo jezdzi na fabrycznym sprzegle i docisku.
  
 
witam musisz kolego niestety wywalis skrzynie biegow i zmienic albo sama tarcze albo i wycisk lecz stawiam na sama tarcze ze sa tam popekane sprzezyny tlumika drgan
  
 
po 2 dniach roboty i kompletowania narzedzi zdjelismy z kolesiem skrzynie. Sprezyny wygladaja ok, natomiast tarcza sprawia wrazenie miec luzy na tuleji frezowanej, jak sie nalozy na walek sprzeglowy to chyba za bardzo na boki lata - tylko tu znajduje powod tej nie współ-osiowości i tego telepania, może to być ?
I znalazlem tez na allegro taką tarczę :
http://www.allegro.pl/item359448763_tarcza_sprzegla_valeo_polonez.html
moze być ? wciągać ?
  
 
koledzy dolaczam filmik zrobiony przed paroma minutami, jest chyba ewidentnie luz na piaście tarczy
klik
  
 
ladny filmik tarcza na bank do wymiany to cala przyczyna tojego problemu lecz wcale niemusisz kupywac jej na allegro
  
 
łyknąłem juz na allegro za 56+ bo w miescie krzyczeli 100-ke i do tego grubsza piaste miala (nie bylem pewien) do tego firma inna, a ta z allegro valeo tak jak moja obecna.
  
 
tarcza z allegro przyszla, zamontowane, jezdzi bestia )
nizej galeria z montazu
galeria