[k]Mocną nagrzewnice elektryczną do auta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie,potrzebna mi na "ogrzewanie" malucha,musi miec duza moc poniewaz niemam zadnego ogrzewania jak narazie a jakis mini nagrzewnic,ktorych na allegro jest pelno mi niepotrzeba.Chce ogrzewac tym cale autka a nie dogrzewac albo odmrazac szyby.
Mile widziane fotki,propozycje cenowe moga byc na priva albo gg.
Cena maxymalna to 80zł(można sie dogadac)
  
 
Sorki a skąd chesz nabrać tych woltów co ci nagrzeją tą nagrzewnicę elektryczną???? Bo ja muszę się przyznać jeszcze w żaqdnym aucie nie widziałem ogrzewania elektrycznego zawsze od jakiegoś medium czyli plyn chłodzący lub webasto czy dewasto.
  
 
Cytat:
2005-11-25 19:35:03, kaza pisze:
Sorki a skąd chesz nabrać tych woltów co ci nagrzeją tą nagrzewnicę elektryczną???? Bo ja muszę się przyznać jeszcze w żaqdnym aucie nie widziałem ogrzewania elektrycznego zawsze od jakiegoś medium czyli plyn chłodzący lub webasto czy dewasto.


Powiem tak,moj qmpel mial kiedys poldka z elektryczna nagrzewnica(jak kupil fure to juz ja mial bo standardowej niebylo)Byla srednich rozmiarow,z 2-3 razy taka jak te co na allegro za 65zeta sa.Ale przyznam,ze grzalo to okropnie,na odcinku 500metrow od wlaczenia tego bylo w aucie tak goraco,ze trzeba bylo szyby pootwierac i wylaczyc ta nagrzewnice.Szkoda,ze nagrzewnica ta poszla razem z autem jak sprzedal(z 2-3 lata temu) Niewiem jak to dzialalo ale chce miec u siebie takie cus,nagrzewnica ta co mam w punciaku niewydala tak jak ta co byla w poldku!!
  
 
Marne szanse na nagrzanie czymś elektrycznym ponieważ:
Moc maksymalna alternatora w malcu to 420W a to i tak mało na rozsądne nagrzanie wnętrza - ogrzewania niezależne np. Webasto mają moc ponad 1000W. Jak byś już znalazł grzejnik o mocy 1000W to musisz do niego doprowadzić ponad 80 Amperów co oznacza że musisz zamontować drugi akumulator bo seryjny wytrzyma poniżej 30min
  
 
Cytat:
2005-11-25 23:19:21, dommel pisze:
Marne szanse na nagrzanie czymś elektrycznym ponieważ: Moc maksymalna alternatora w malcu to 420W a to i tak mało na rozsądne nagrzanie wnętrza - ogrzewania niezależne np. Webasto mają moc ponad 1000W. Jak byś już znalazł grzejnik o mocy 1000W to musisz do niego doprowadzić ponad 80 Amperów co oznacza że musisz zamontować drugi akumulator bo seryjny wytrzyma poniżej 30min


Tylko zalezy kto ma jaki silnik i altek w malcu.... Poki co mam 45ah aku ale mysle,ze kupie sobie 50Ah centry bo to altek z 127 uciagnie
  
 
Webasto i basta;]
  
 
nie baw sie w elektryczne ogrzewanie, nie tędy droga, wstaw normalną nagrzewnicę (na płyn chłodniczy), też tak chciałem jak ty, poszedłem do elektryka fachowca po radę czy takie cos da radę- popukał się w głowę (mam 1.0 w maluchu), jestem teraz w trakcie montażu nagrzewnicy z uno 1.0, nie weszła mi od bisa bo mam rozpórkę między amortyzatorami.
Pozdro
  
 
Sorki za OT Tomecki ty byłeś może na KJSie w Bielsku takim granatowym malcem 1.0 z dwururką z tyłu??? Taki kolo z długimi włosami jeżdził tym wozem to Ty moze????
  
 
po 1: za cene jaka oferujesz nikt takiej grzalki nie sprzeda.. po 2gie bez sensu przy takim zasilaniu.. gdzie jeszce to swiatla itp uradzi.. montuj zwykla nagrzewnice.
  
 
Mam zwykła od 127 tylko:trzeba dorobic mocowania,zapodac jakis wentylator na nia,dorobic sterowanie.No i jeszcze podlaczyc ja pod duzy obiego bo pod maly odpada-za duzo wezy w aucie.Z bisa niewstawie bo jak Tomecki mial problem to i ja tak bede miec poniewaz tez mam rozporke na amorki.
  
 
No tak, u mnie bisowska się nie zmieściła, natomiast z uno jest okropnie duża, ale tak ją pociąłem że weszła w sam raz, wyciąłem tylko odp. otwór w podłodze bagażnika (uwaga na numer podwozia, ja bym sobie przypadkiem wyciął, by było wtedy...).Jak chcesz to podeslę ci zdjęcia, tylko nie wiem kiedy zrobię-bo jak z huty wracam to ciemno i głucho wszędzie.
Ale wpięcie w duży obieg?-nie będzie grzać dopóki termostat nie puści płynu na chłodnicę.Ja jak znajdę czas to puszczam trzeci wąż do nagrzewnicy w aucie a z powrotem wpinam się w wąż powrotny z chodnicy na silnik.
Pozdro
  
 
Odp. Kaza,
Si, to sem był ja, (byłem tylko na fiacie na węglowej na całej pierwszej pętli).