Ukręcone nakrętki kół -pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Mam pewien mały kłopot.Otóz wczoraj podczas wymiany opon na zimowe w zakładzie wulkanizacyjnym ten "z bozej łaski" specjalista ukręcił mi dwie nakrętki od kół razem z kawałkiem srób które wychodzą z piasty.I mam teraz drobny kłopot.Mam pytanie?Czy da sie wymienic tylko same sruby i nakretki czy konieczna bedzie wymiana całej piasty jak powiedział mój kolega. Pomocy!!!!
  
 
Cytat:
2005-11-24 12:58:52, damianco pisze:
Witam.Mam pewien mały kłopot.Otóz wczoraj podczas wymiany opon na zimowe w zakładzie wulkanizacyjnym ten "z bozej łaski" specjalista ukręcił mi dwie nakrętki od kół razem z kawałkiem srób które wychodzą z piasty.I mam teraz drobny kłopot.Mam pytanie?Czy da sie wymienic tylko same sruby i nakretki czy konieczna bedzie wymiana całej piasty jak powiedział mój kolega. Pomocy!!!!


Powiedz ktory zaklad . . . zeby go omijac lepiej . . .
  
 
śruba - 4,50
nakrętka - 3,50

nie rozumiem tylko czemu mechanik był "z bożej łaski"
co on winny że miałeś śrubę zapieczoną

  
 
Cytat:
2005-11-24 13:04:52, slawas1 pisze:
nie rozumiem tylko czemu mechanik był "z bożej łaski" co on winny że miałeś śrubę zapieczoną


Jesli uzywal pistoletu to pewnie przyjal zasade Nie Chce Sie Odkrecic ? No To Zwiekszymy Moment Obrotowy . . .
  
 
Slawas!
"Z bozej łaski to on był dlatego ze nie umie sie posłogiwac pistoletem do kół.A sruby ukręcił jak dokręcał koło a nie jak sciągał.Sierota jedna.Dla Klubowiczów z Łodzi dodam jeszcze ze ten zakład miesci sie na ulicy KOLUMNY!!!!Omijac z daleka
Cytat:


"Czasami warto zatrzymac wszystko na chwile i zastanowic sie co dalej"............
  
 
Nie wiem jakie masz mk... ale jezeli chodzi Ci o szpilki np w przedniej piascie to wybic mozna bez sciagania piasty. Wlasnie jestem po tym zabiegu. Godzina max. Sciagasz kolo zacisk tarcze i wybijasz szpilke, wsadzasz druga troszke wbijasz zalkadasz tarcze i nakretke nakrecasz i dokrecajac nakretke dociagasz szpilke. Latwo i bezproblemowo, tylko mlotek trzeba dobry
  
 
Cytat:
2005-11-24 16:20:55, Tazz pisze:
Nie wiem jakie masz mk... ale jezeli chodzi Ci o szpilki np w przedniej piascie to wybic mozna bez sciagania piasty. Wlasnie jestem po tym zabiegu. Godzina max. Sciagasz kolo zacisk tarcze i wybijasz szpilke, wsadzasz druga troszke wbijasz zalkadasz tarcze i nakretke nakrecasz i dokrecajac nakretke dociagasz szpilke. Latwo i bezproblemowo, tylko mlotek trzeba dobry


Witam
taka operacja bez zdejmowania jest mozliwa ale jak sie nie ma ABSu w innym przypadku trzeba zdejmowac piaste bo sruba jest pozaslaniana ...

POzdrawiam Tomek
  
 
a nie trzeba wyciagac łożyska itp. jesli chodzi o mk7
  
 
Cytat:
2005-11-24 16:20:55, Tazz pisze:
Nie wiem jakie masz mk... ale jezeli chodzi Ci o szpilki np w przedniej piascie to wybic mozna bez sciagania piasty. Wlasnie jestem po tym zabiegu. Godzina max. Sciagasz kolo zacisk tarcze i wybijasz szpilke, wsadzasz druga troszke wbijasz zalkadasz tarcze i nakretke nakrecasz i dokrecajac nakretke dociagasz szpilke. Latwo i bezproblemowo, tylko mlotek trzeba dobry


Witam
taka operacja bez zdejmowania jest mozliwa ale jak sie nie ma ABSu w innym przypadku trzeba zdejmowac piaste bo sruba jest pozaslaniana ...

POzdrawiam Tomek
  
 
bzikol mysle ze i przy ABSie znajdzie sie jakies miejsce ( krecac piasta ) ze szpilka wyskoczy
  
 
Tazzik....niestety przy ABS-ie nie ma takiej możliwości żeby śruby tak łatwo wyleciały Cała piasta jest do rozkręcenia
  
 
to sie jej ucina lepek ja bym na pewno piasty nie wyciagal, szybciej bym szpilke zamienil w drobny mak
  
 
Niestety to prawda. Jak jest ABS trzeba rozebrać piastę bo tarcza ABS-u zasłania szpilki od tyłu. Do tego dochodzi wymiana łożyska koła bo stare ginie przy demontażu.