[126]Jakie opony na zimę(producent)?? jaki rozmiar 12-13??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, co sądzicie o bieżnikowanych zimówkach do maluszka (12tki) ja spotkałem akurat firmy "PROFIL". Dokładnie interesuje mnie różnica w praktyce mięcy Dębicą Frigo a "bieżnikami". Jeździłem na maluchu kumpla na frigo ale nie jest to niestety rewelacja :/, ja w swoim mam navigatory 12tki całoroczne niby ale są strasznie śliskie przy bocznym poślizgu. Miał ktoś jakieś doświadczenia na bieżnikach?


[ wiadomość edytowana przez: lukaszc dnia 2005-11-22 17:30:07 ]
[ powód edycji: kopytko ]

[ wiadomość edytowana przez: lukaszc dnia 2005-11-22 17:40:34 ]
  
 
do "łukaszc": no i co mi pan tu napisał??!!!! umówmy się tak że jak użytkownicy czytają to nie będziesz ich rozpraszał żadnymi edycjami, mazaczkami, temperówkami itd bo oni filują na to a nie na treść mojego postu
  
 
biorąc pod uwage roznice w cene i porownanie jakosci i bezpieczenstwa jazdy. ktore kupic? no i jaka firma jezeli 13stki? kormorany?
  
 
kreci mnie to samo pytanie. dodatkowo ze badajac ceny dochodze do wniosju ze chyba z tylu bedemial 12stkia z prozdu 13stki (tarcze;/)
  
 
Cytat:
2005-11-22 17:37:31, Pat_kdb pisze:
kreci mnie to samo pytanie. dodatkowo ze badajac ceny dochodze do wniosju ze chyba z tylu bedemial 12stkia z prozdu 13stki (tarcze;/)



ostatnio w makro frigo 13 kosztowały 85zł a 12 97zł więc chyba jasne co wybrac
  
 
no ja chyba pobiore od race zimowkitowane przez Zoltara. Ale trza by miec to na juz bo snieg za oknem...ehh... kolejne wydatki.. fuck.
  
 
Gdzies ostatnio, chyba na allegro widzialem Daytony za 103/szt., znajomy jechal na nich barborke cieszynska i twierdzi ze bardzo przyjemna oponka
W sumie niewiele drozsza od debicy czy tam kormorana.
No ewentualnie profile, wtedy roznica cenowa juz dosc spora
  
 
moge smialo polecic kormoran winter spisywaly sie zajebiscie w cienkim, a teraz w malaczu
 
 
może Race ma jakąś ciekawą oferte i ją tutaj przedstawi bo z tego co wiem siedzi w gumach
  
 
W tresco ostatnio lub carrefurze były frigo nóki r12 po 69 zł.

Ja mam i nie narzekam, trzymają dośc dobrze.
  
 
jezdze na frigo juz czwarty sezon, a latwego zycia nie maja (w szczegulnosci te z tylu) moge je polecic z cala odpowiedzialnoscia (12 calowe oczywiscie) fakt faktem ze to juz ich ostatni sezon na felgach, ale nadal calkiem niezle sie jezdzi nie maja problemu na chlapie i w kopkim sniegu sa rewelka, na lodzie albo ubitym sniegu na lustereczko to nie da sie jezdzic , ale to chyba wszystkie wtedy nie halo sa.
  
 
Ja poleciłbym coś takiego >> moto.allegro.pl/show_item.php?item=72745616
Stosunek ceny do jakości bardzo kożystny
Choć myślę że Profil też robi dobre opony.
  
 
Szary w hipermakretach nowki debica frigo sa po 69 zl
  
 
koleszka miał w Bravo własnie biewznikowane markgumy i bardzo je sobie chwalił, testował je zimą na salmopolu.

[ wiadomość edytowana przez: Grzesiek75 dnia 2005-11-22 18:57:44 ]
  
 
Cytat:
2005-11-22 18:55:22, MUSEL pisze:
Szary w hipermakretach nowki debica frigo sa po 69 zl


Mam MarkGum'y i się nie umwywają do frigo
  
 
A co sadzicie o kormoranach snowpro? Jest to jedyna opona zimowa w rozmiarze 135/70 13 na rynku ktora do tej pory znalazlem. Wszytkie 145/70 13 nie chca mi podejsc na przod, a poza tym jak na zime to za szerokie, a do 12 nie mam felg.
  
 
Posiadam oponki Profil Inga 135/R12, jest to opona bieznikowana z bieżnikiem Dębica Frigo (directional), ponoc juz nie produkują jeje w tym rozmiarze, ale co do exploatacji to jestem bardzo zadowolony, prawie całą poprzednią zimę na nich przejechałem, gumeczka mieciutka, nawet bardziej miękka nić oryginalna Frigo, wysmienicie trzyma sie podłoża, poupalałem troszke na nich w zime i niestty nie błem zadowolony ... bo auto nie chciało sie wyprowadzić z równowagi, trzymał sie skubany że cieżko bło zrobic jakiś wiraż, jedynie na lodzie dało się coś zrobić, ale na lodowej nawirzchni to tylko kolce ratują , osobiście polecam borąco bieżnikowane, w sezonie zimowym oponki kosztowały 70zł, w letnim coś koo 50zł.
  
 
michelin alpin kopie nieziemsko.
  
 
Krzyh00, ale ceną tez kopie, no i romziarow takich 135/145 chyba nie ma. ja tam jak narazie za bieznikowanymi race obstawiam ale zobaczymy czy jesio sie cos nawinie trza pojechacdo jakiegos marketa szukac...
  
 
Cytat:
2005-11-22 19:49:48, toki pisze:
no i romziarow takich 135/145 chyba nie ma.



no ja mam 135/70