Trzeszczy piszczy - rozwiazanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam nastepujacy problem z moim mk7 a mianowicie przy jezdzie z mala predkoscia cos trzreszczy w kolach przednich , jest to gluchy dzwiek doprowadza mnie do szalu, jeszcze gorzej jest gdy zaczynam skrecac slysze metaliczny dzwiek i cos trze.Tak sobie mysle czy nie sa to lozyska.jezeli moze mi ktos pomoc to z gory dziekuje

[ wiadomość edytowana przez: toradek dnia 2005-11-24 23:41:11 ]
  
 
Najprościej: Jedź na stację diagnostyczną, podniosą Ci furę, pokiwają i sam zobaczysz co jest grane. Cena usługi 10-20 pln czas 15 minut. W niektórych warsztatach usługa dignostyki jest bezpłatna.
Możesz także sam próbować zbadać temat, ale za mało danych by coś wnioskować (może być: łącznik stabiliz, drążek kier, tuleje wahacza, amorki, niewywałone koło, krzywe tarcze hamulc, klocki, opona, łożysko...)
  
 
no wlasnie z warsztatem sa problemy poniewaz jestem za granica dokladnie w irlandi gdzie w warsztatach pracuja sami krety....co do klockow to raczej jest ok bo zmienilem je tydzien temu,opony tez mam nowe.tez sie zastanawiam nad tarczami .dzieki
  
 
a przed zmianą klocków to miałeś?
  
 
Po pierwsze sprawdz, czy na klockach z tylu sa blaszki, takie sprezynujace ktore dopychaja klocek, aby sobie nie skakal w prowadnicy. Po drugie sprawdz, czy klocek w prowadznicy chodzi odpowiednio swobodnie.
Mialem dodkladnie takie same objawy u siebie, zniknely po wymianie klockow.

  
 
przed wymiana klockow tez slyszalkem te dzwieki.problem ten dotyczy przednich kol ale moge sie mylic,wydaje mi si9e ze te dzwieki dochodza z przednich kol
  
 
no chyba doszedlem do tego trzeszczenia.A mianowicie jest tyo przegob ewentualnie lozysko.dla wiekszej pewnosci wymienie obydwie.dzieki chopaki