Przerobić wlew ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na wiosne czeka mnie naprawa blachy koło wlewu. Czy mozna przerobic wlew ten zwkykly tylko z korkiem na wlew z klapka ? Jeśli tak to co potrzeba do tego oprócz kawałka błotnika z klapką. Ktoś może już coś takiego przerabiał ?
  
 
  
 
moglbys juz zaprzestac wklejania tego obrazka
  
 
Cytat:
2005-11-24 19:19:47, kainek pisze:
moglbys juz zaprzestac wklejania tego obrazka



ok, bede przez jakis czas pisal.......
  
 
da sie, potrzebujesz blache z wlewem i rure do baku, koszt czesci max 150pln.
Jestem w trakcie takiej modyfikacji bedzie slicznie wygladalo, jak musis wlew robic to koniecznie zrob klapke
  
 
Pytam z ciekawości.
Czy przy klapkach korek jest dalej zamykany kluczykiem, czy klapka jest zamykana na central, a korek odkręca się bez kluczyka?

Ale nakręciłem
  
 
Korek jest nadal z kluczykiem a klapka jest bez centralnego. Nie ma w niej zamka zabezpieczajacego
  
 
To mam pomysł dla majsterkowiczów - klapka na centrala, korek bez kluczyka, albo jak w nowym meganie, korek-uszczelka przymocowany do klapki.

Oczywiście jest to mój pomysł i mógłbym zainteresowanym sprzedać licencję
  
 
W ojaca Passacie tak jest-92 rok. Korek bez wkładki a klapkę rygluje centralny. Klapka ma dospawane "oczko" i jak jest zamknięta to siłownik rygluje ją "bolcem". Rozwiązanie banalnie proste ale skuteczne.
  
 
To nie łatwiej wymienić klapkę i osprzęt do niej z mondeo mk1 lub mk2?
  
 
Myślałem o siłowniczku który nie tylko rygluje ale i otwiera, ale ciężko by go bylo tam zamocować (mówie o takim z centralnego zamka) i dlatego narazie pomysł leży :]
  
 
a może zastosować elektromagnez?
  
 
ale to tylko do ryglowania..., ja myslałem jeszcze, żeby sam się otwierał tan zaszpachlować uchwyt "na palec" którym sie otwiera tak żeby klapka byla idealnie gładka i otwierana tylko z przycisku dlatego silowniczek z centralnego.
Nie chce mi sie w to narazie bawić ale jka ktos zrobic cos ciekawego z klapką to poprosze o fotorelacje
  
 
to nie lepiej przerobic na motocyklowy??
  
 
to nie lepiej przerobic na motocyklowy??
  
 
motocyklowy czyli..... ??
  
 
motocyklowy czyli taki jak w motocyklach .. typu Sparco, Matiga albo cos takiego.. tylko koszt takiego zestawu to około 500pln plus montaż.. mozna wstawić orginalny z motocykla, koszt około 200pln nowy ale rzeźba spora jest z montażem...
  
 
pytanie jak duzo masz zamiar rozdubac do tego wlewu bo jesli nie wiele to wytni co zgnite i wstaw kółko z blachy aluminiowej a zezba to pikus nity chromowane wkrety itp. i tylko sam korek jakos pochromuj i bedzie wszystko w cenie jednego i wyglad bedzie jak za 500 pln