Problem z ogrzewaniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
przeczytałem na forum o wymianie termostatu,zrobiłem to i w dalszym ciągu słabo grzeje. od razu nagrzewa się gruby wąż prowadzący do chłodnicy. Nie wiem gdzie tkwi przyczyna
  
 
Moiwsz o ogrzewaniu wewnatrz auta czy o zagrzewaniu sie silnika??
Jesli chodzi o silnik to niektore tak maja i koniec.
Jesli chodzi o wnetrez to na 90% zapchana nagrzewnica. Na 10% zapowietrzony uklad.
  
 
albo źle założony termostat albo zepsuty

należałoby go wyciagnać włożyć do wody, zacząć tą wodę podgrzewać i sprawdzić kiedy się otwiera
  
 
Dzięki silence dz. matador RS. Chodzi oczywiście o ogrzewanie kabiny.Wiem jak się przekonać czy dobry termostat za radą silence. Ale gdyby był OK to jak stwierdzić sprawność nagrzewnicy bez rozbierania samochodu czy zapowietrzony układ ???
  
 
jesli masz dobry termostat to wąż przy termostacie prowadzacy do chłodnicy nie robiłby się tak szybko ciepły.
dodatkowo wskaznik temperatury na desce szybko by wchodził w pole NORM i oscylowała by wskazówka w okolicach połowy.

co do nagrzewnicy, to u mnie był problem taki, ze miałem ją zatkaną. objawiało się to tym, że jeden z węży był dużo bardziej chłodny od drugiego (piszę o wężach prowadzacych do nagrzewnicy). ten cieplejszy to oczywiscie ten co prowadzi wodę, ten drugi co odprowadza.
dodatkowo, wlaczajac ogrzewanie, leciało przez chwilę ciepłe powietrze, po chwili zimne i i tak było az do momentu wylaczenia nawiewu.

  
 
Ojciec wymienai właśnie nagrzewnicę. Objawy były takie same, termostat wymieniany 2 razy. Jak będzie polepszenie to napiszę.