ILE PALI TWOJA COROLLA ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mam Corolle E-11 Wagon 1.4 (silnik 4E-FE) z 98r. Spalanie na trasie wyszlo mi teraz zima 6,4l/100km?
Czy to duzo?? Ile Wam pali??

Kolega ma Honde Civic 1.4 i mowi ze schodzi do 5l/100km.
Co powinienem zrobic zeby osiagnac taki wynik??
  
 
Cytat:
2005-12-05 22:36:31, zawiszowiec pisze:
[...]
Kolega ma Honde Civic 1.4 i mowi ze schodzi do 5l/100km. Co powinienem zrobic zeby osiagnac taki wynik??



Kupić sobie Hondę od tego kolegi i jeździć tak jak on.
Pozdro.
  
 
chodzilo mi raczej zebys napisal ile pali Twoja Corolla, bo an Civica nie mam ochoty sie przesiadac
  
 
Ja nie wierze temu koledze, Perzan chyba też

Pozdrawiam
  
 
Taki wynik mozliwy jest tylko na trasie, w cieplych warunkach, nie przekraczajac 90km/h, rozpedzajac sie jak zolw, oczywiscie jedna osoba na pokladzie bez bagazu, dobre paliwo itp. itd. Nawet nie dawno byl tutaj jakis pan co mowil, ze schodzi Carina 1.6 do 5 litrow

Edit: mnie sie to nigdy nie udalo , nie umiem jezdzic jak dziadek Felicja

[ wiadomość edytowana przez: CzapCzap dnia 2005-12-05 23:25:49 ]
  
 
zadzwonilem do klolesia i juz wycofal sie z twierdzen ze pali mu 5l. Teraz mowi ze 5,5l/100km, ale chodzi mi o fakt czy moja COROLLA pali przyzwoicie, czyli te 6.4/100km. Nadmieniam ze nie jechalem wiecej niz 120km/h.

ZATEM??? Ile Wam pala Toyotki?? (cariny, avensis, itd..??)
  
 
6.4l to chyba bardzo dobre spalanie. Mi pali z 7 albo 8, jazda dynamiczna. Czasami pali wiecej, np powyzej 10l ale to jak jade naprawde szybko np. autostrada. Pozdro
  
 
Myślę, że to dobry wynik. 6.4l na trasie to nie jest dużo Oczywiście można zejść poniżej tej wartości (tak słyszałem) ale trzeba jeździć jak kapelusznik. Co do kolegi, tego od Hondy, to jak będziesz go słuchał następnym razem, to koniecznie załóż kalosze! Bo kolega straszną wodę leje
P.s. W piątek napiszę ile moja wzięła


[ wiadomość edytowana przez: marcin032 dnia 2005-12-06 08:21:09 ]
  
 
Oczywiście, że to dobre spalanie. Zimą wzrośnie o 1 litr napewno. Nawet nie wspomninam że E8 paliła 5,6 l (a nie jeździłam jak kapelusz) a E9 7 l

Też muszę teraz przemierzyć ile spala ale to zalezy od tylu czynników że i tak cieżko będzie ustalić.
  
 
Cytat:
2005-12-05 22:36:31, zawiszowiec pisze:
Kolega ma Honde Civic 1.4 i mowi ze schodzi do 5l/100km. Co powinienem zrobic zeby osiagnac taki wynik??



Wrzucamy 5 bieg i nie ulegamy presji rywalizacji tudzież otoczenia

  
 
To zależy....od ciężaru buta, pogody, dobrego humoru itd. Moja 1.4 pali od~6l do 11l jak się postaram . Tak więc jednej odpowiedzi nie ma i nie będzie .
Pzdr.
  
 
pewnie, że bardzo dobry wynik - mniej to tylko w lato i na jakims prawdziwym autobanie, gdzie lecisz ze stałą prędkoscią bez hamowań i przyspieszeń

kiedys udało mi sie 6 z grosikami (6,1-6,2) lecąc tak średnio 140 na wakacje przez niemcy
  
 
Ciesze sie zatem, ze te moje 6,4l. to nienaganny wynik, bo nie wymienialem jeszcze przewodow wysokiego napiecia i filtrow paliwa, czy powietrza, a poprzedni wlasciciel nie wiem kiedy to robil wiec sadze ze moze po wymianie zejsc mi jeszcze ciutke nizej, o czym na pewno tutaj zamelduje

Pozdr all i zapraszam na dalsze wpisy o waszym spalaniu
  
 
Cytat:
2005-12-06 16:33:50, zawiszowiec pisze:
[...]
Pozdr all i zapraszam na dalsze wpisy o waszym spalaniu



12 - trasa
14-15 - miasto
Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-12-06 19:33:17, Perzan pisze:
12 - trasa 14-15 - miasto Pozdro.


Ale chyba gazu ??
  
 
Cytat:
2005-12-06 19:45:13, CzapCzap pisze:
Ale chyba gazu ??



  
 
Moja E8, 1.3 pali 8.5 gazu przy obecnych warunkach. W ciepłe dni 7,8 l
  
 
Carina 2 1987 2 litry Diesel na trasie około 5 l /100 przy jeździe dość szybkiej w granicach od 80 do 120. Udało mi sie raz nawet zrobic wynik 4.5 /100 - Oczywiście w lato przy dobrej pogodzie). Benzyniak 1.4 litra zdecydowanie powinien schodzić poniżej 6 na trasie. Wymień bezwzględnie wszystkie filtry paliwa, oleju i powietrza to podstawa żeby auto było ekonomiczne.
  
 
Cytat:
2005-12-07 11:27:58, PiterK pisze:
Carina 2 1987 2 litry Diesel na trasie około 5 l /100 przy jeździe dość szybkiej w granicach od 80 do 120. [...]



Jak widać, prędkość to też pojęcie względne Taki zakres to dla mnie akurat spokojna jazda i właściwie wtedy mam najmniejsze spalanie
Pozdro.
  
 
NOwe Suzuki Swift 1.0 pali mojemu starusykowi pryz normalnej nodze bez emocji i presji otoczenia 5.9l na 100km u mnie corollka pali 7.1 jak bardzo delikatnie ja traktuje w cyklu mieszanym z dociazeniem 1 do 2 osob bez takiego balastu pewnie zeszlo by ponizej 7L a na autostradzie przy predkosciach zblizonych do maks. lepiej nie mierz ile Ci pali bo moze wyjsc spokojnie powyzej 12L na 100km.
W trasie nie mierzylem jeszcze spalania a na autostradzie tym bardziej bo i po co zeby dowiedziec sie ze pali ponad 10l na 100km ?
Wg. mnie spalanie dla 1.4 w cyklu mieszanym od 7-8l na 100km jest do zaakceptoewania

Ale obiecuje ze kiedys zmierze spalanie w trasie 5 bieg i 90km/h bez postojow i niepotrzebnych reduukcji i bez poddawaniu sie presji otoczenia