Chłodzenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Problem mam z układem chłodzenia.

Termostat wymieniłem, włącznik wentylatora wymieniłem, pasek był robiony nie dalej jak 2 tygodnie temu.

A sytuacja jest następująca :
Wentylator włącza się dopiero jak wskazówka osiąga czerwone pole
Można spokojnie złapać za węże, bo nie są aż takie gorąca jak na to wskazuje wskaźnik.

Na wolnych obrotach przez wężyk odpowietrzenia ledwo siurka płyn, zresztą też nowy.

W czasie jazdy ( trasa, autostrada prędkość pomięczy 90-130 km/h) wskazówka jest w połowie skali. Wystarczy jednak stanąc i nie wyłączać szilnika by powoli zaczęła się wspinać dalej.

A dosyć szybko bo po jakiś 2-3 min zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem z nawiewu.

nie mam pojęcia co zrobić, czy to padaka pompy?
  
 
mam dokładnie to samo, początkowo mnie to dziwiło ale się przyzwyczaiłem bo ogólnie jest ok, byłem z tym u mechanika on też się dziwił ,w końcu powiedział że jeśli nic się nie gotuje to jest dobrze
pompa raczej nie ma z tym nic wspulnego bo miłem trzy razy wymieniane[powodem był wyciek] i zawsze to samo.
  
 
to pocieszające co piszesz, ale moje sumienie nie daje mi spokoju co będzie jak zrobi się naprawdę ciepło
  
 
Cytat:
2006-02-09 19:45:52, nook pisze:
Problem mam z układem chłodzenia. Termostat wymieniłem, włącznik wentylatora wymieniłem, pasek był robiony nie dalej jak 2 tygodnie temu. A sytuacja jest następująca : Wentylator włącza się dopiero jak wskazówka osiąga czerwone pole Można spokojnie złapać za węże, bo nie są aż takie gorąca jak na to wskazuje wskaźnik. Na wolnych obrotach przez wężyk odpowietrzenia ledwo siurka płyn, zresztą też nowy. W czasie jazdy ( trasa, autostrada prędkość pomięczy 90-130 km/h) wskazówka jest w połowie skali. Wystarczy jednak stanąc i nie wyłączać szilnika by powoli zaczęła się wspinać dalej. A dosyć szybko bo po jakiś 2-3 min zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem z nawiewu. nie mam pojęcia co zrobić, czy to padaka pompy?


z tego co opisujesz to nie widze zeby cos bylo nie tak.auto grzeje.silnik tez jest dogrzany a ze wentylator wlacza sie dopiero przy czerwonym polu to tez jest normalne
  
 
u mnie latem było dobrze w upał, czy korek na ulicy, wejdzie na czerwone pole wentylator zalączy na chwile temp. opadnie i tak w koło