Co treszczy przy obrocie koła?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Nie miałem jeszcze czasu przyglądnąć się temu, a rano zauważyłem/wysłyszałem skrzypienie/trzeszczenie chyba w lewym przednim kole, ale nie na wybojach itp (co sugerowałoby łącznik stab. albo gumy w wahaczu) tylko jadąc po płaskim. Specjalnie wjechałem na prosty i gładki odcinek i wolniutko jadąc słychać miarowe, 2-3 razy na obrót trzeszczenie jakbym koło miał z drewna...
Co to ? bo nie kojarzy mi się z tym dźwiękiem nic co by miało coś wspólnego z okolicami koła.........
Oponę oglądnąłem po dojechaniu do pracy, ale nie szczegółowo.

Pozdrówka



[ wiadomość edytowana przez: chasmo dnia 2006-06-27 14:04:39 ]
  
 
podnieś na lewarku, pokręć, poruszaj...
może tarcza, może zacisk...
  
 
Cytat:
2006-06-27 14:07:22, surec pisze:
podnieś na lewarku, pokręć, poruszaj... może tarcza, może zacisk...



O to chodzi, że nia mam kiedy zbytnio - stąd piszę
Dopiero jutro może będę mógł spoglądnąć.

Poza tym to taki dziwny dźwięk - nie metaliczny.
  
 
a jak hamujesz, jak wrzucisz na luz, nawsteczny, czy zgasisz auto podczas jazdy?
  
 
Cytat:
2006-06-27 14:13:12, surec pisze:
a jak hamujesz, jak wrzucisz na luz, nawsteczny, czy zgasisz auto podczas jazdy?



Zgrzyta niezależnie czy jadę na biegu, na luzie czy hamuję - oczywiście najlepiej słychać jak się wolno toczę na luzie.
To nie jest głośne - usłyszałem jak jechałem przy lewej barierce betonowej z otwartą szyba.
  
 
a może poprostu opona ociera o felgę, sam tak miałem, szczególnie w upalne dni
  
 
Cytat:
2006-06-27 14:46:24, banks pisze:
a może poprostu opona ociera o felgę, sam tak miałem, szczególnie w upalne dni



No .. to już byłby bliższy dźwięk
Ale nigdy tak nie miałem.....
  
 
jeśli jest to o czym mówiłem, to popsikaj silikonem w sprayu w szczelinę między felgą a oponą
pozdro
  
 
Ja mam ten sam motyw ale tylko przy ruszaniu, jak włącze silnik zaczynam się bujać i skręce kierownicą zby zjechać z krawężnika to przy wyprostowaniu kół słysze jeden pojedyńczy dźwięk jakby "opona otarła o nadkole"... nikt nie umie dojść co to jest (cały układ mam nowy) a i tak to słysze przy ruszaniu przezsekunde takie "szsztt"