Bardzo piszczą koła

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Może ktoś coś poradzić. Podczas hamowania przy mocniejszym wciśnięciu hamulca koła strasznie piszczą. Bardzo mnie (i nie tylko) to irytuje, pisk jest bardzo przeraźliwy.
I drugim problemem jest fakt, że przy hamowaniu auto ściąga do środka jezdni, a po puszczeniu hamulca samochód sam wraca na "właściwy" tor jazdy, przy pulsacyjnym hamowaniu auto "tańczy" na drodze.

[ wiadomość edytowana przez: adamek85 dnia 2006-07-14 22:18:21 ]
  
 
moze klocki sie juz skonczyly >?
  
 
Gdyby klocki się skończyły to dźwięk byłby "metaliczny" (metal z klocków trący o tarczę hamulcową)
  
 
zbierznosc ? sprawdz stan opon czy nie scina
  
 
Cytat:
Podczas hamowania przy mocniejszym wciśnięciu hamulca koła strasznie piszczą. Bardzo mnie (i nie tylko) to irytuje, pisk jest bardzo przeraźliwy.

znaczy się hamulce bo o piszczących kołach pierwsze słyszę ...zadaj sobie na początek pytanie jakie masz tarcze a jakie klocki czy to coś firmowego a może jakaś najtańsza tandeta ze sklepu, która po rozgrzaniu powoduje takie właśnie objawy
  
 
Cytat:
2006-07-14 21:51:16, adamek85 pisze:
Może ktoś coś poradzić. Podczas hamowania przy mocniejszym wciśnięciu hamulca koła strasznie piszczą. Bardzo mnie (i nie tylko) to irytuje, pisk jest bardzo przeraźliwy. I drugim problemem jest fakt, że przy hamowaniu auto ściąga do środka jezdni, a po puszczeniu hamulca samochód sam wraca na "właściwy" tor jazdy, przy pulsacyjnym hamowaniu auto "tańczy" na drodze. [ wiadomość edytowana przez: adamek85 dnia 2006-07-14 22:18:21 ]



100% tuleje, mam to samo po 10 miesiącach i wiem, że jak je wtedy wymieniłem i na nowo ustawiłem geometrię - inne auto. Posłuszne i pewnie podążające za sterem, a nie tańcujące Zobaczysz sam, żę się nie mylę!!
  
 
Cytat:
2006-07-14 22:25:46, jaroz pisze:
100% tuleje, mam to samo po 10 miesiącach i wiem, że jak je wtedy wymieniłem i na nowo ustawiłem geometrię - inne auto. Posłuszne i pewnie podążające za sterem, a nie tańcujące Zobaczysz sam, żę się nie mylę!!




tuleje - sie zgodze
ale zajrzyj tez do piasty czy czasem nie jest "wypita" na przegubie tym co siedzi w wahaczu, ja niestety mam luzy na tym sworzniu czy tez przegupie (nazwa dowolna) co siedzi w piascie od dolu,

u mnie-dziwne troche zjawisko bo ten sworzen co siedzi w piascie jest oki a piasta sie wybila
  
 
co do ściągania to tuleje lub sworzeń. Co do piszczenia gdzieś kiedyś słyszaŁem że jak piszczą hamulce to najlepiej przetrzeć tarcze szmatką nasączoną denaturatem (hyba chodzi o odtuszcenie). Nie wiem jednak czy to prawda i czy może pomóc. Wiele z tym roboty nie ma więc można ewentualnie spróbować
  
 
jezeli piszczą koła podjedz na stacje diagnostyczną i niech ci sprawdzi zbiezność i czy ma gdzies luz to kosztuje 20 zł zpewnoscią okaze sie co to jest zycze powodzenia pozdrawiam fahrer

  
 
Cytat:
2006-07-14 21:51:16, adamek85 pisze:
Podczas hamowania przy mocniejszym wciśnięciu hamulca koła strasznie piszczą.


PYTANIE :
JAKI TO JEST TO PISK???? chodzi mi o to czy bardziej przypomina pisk opon czy pisk hampli???

Cytat:
I drugim problemem jest fakt, że przy hamowaniu auto ściąga do środka jezdni, a po puszczeniu hamulca samochód sam wraca na "właściwy" tor jazdy, przy pulsacyjnym hamowaniu auto "tańczy" na drodze. [ wiadomość edytowana przez: adamek85 dnia 2006-07-14 22:18:21 ]



w kazdym z tych przypadkow tuleje lub sworzen jak pisalem wczesniej jak rowniez wspomnieli koledzy, jesli beda luzy na tulejach i /lub sworzniu to "rozjedzie" sie zbierznosc kół i podczas hamowania ess bedzie jezdzil na lewo i prawo po ulicy, a co za tym idzie beda piszczaly opony
  
 
Bardziej jest to pisk opon.

A czy za taniec auta na drodze mogą być odpowiedzialne nierówno biorące hamulce?
  
 
jezeli pisk opon to moze byc ze bierze ci hamulec tylko na jednym kole!! a i zbierznosc tez pewnie i tak do ustawienia
  
 
Cytat:
2006-07-15 08:07:07, adamek85 pisze:
Bardziej jest to pisk opon. A czy za taniec auta na drodze mogą być odpowiedzialne nierówno biorące hamulce?



tak
  
 
ja bym i tak obstawial raczej luzy na piascie i tuleje wahacza


i rozbierzna geometria kół