Mondek 1.8 pluje troszke niewiadomo czym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

kupiłem mondka w kombiku 96 okazyjnie, po dojechaniu do domku, wbiłem na kanał, a tam cały tył silnika zaciapany jasno brązową mazią, dosłownie nawet na karoseri, podejżewam że to woda w oleju, ale w ziorniku owego oleju nie ma, tylko jak nim przyjechałem to do zbiornika dostawało się powietrze, "bulgotało" przez przewód, ale oleju nie było, ciśnienie tez było za wysokie, bo jak chciałem odkręcić zbiornik, to prawdopodobnie wybiło by wode, poziom poszedł gwałtownie i szybko zakręciłem.

silniczek chodzi dobrze, równo i pali od "strzała"

czy to wina uszczelki pod głowicą?? czy może jeszcze gdzieś może coś innego siedzieć
 
 
Cytat:
okazyjnie

  
 
dałem za 96 rok 6500 bez rejestracji, i w sumie pełny wypasik ghia, nawet klima nabita, więc jeśli musze robić remonta, to i tak najgorzej nie wyjde,

autko narazie stoi, a wybieram się na giełde po paski, pierdoły, wiadomo, chciałbym wiedzieć co go boli żeby ewentualnie cos kupić


aa, i zapomniałem wspomnieć, dostał troszeczke w dupe w drodze do domu, może stał troche i cos się rozszczelniło

[ wiadomość edytowana przez: zajob dnia 2006-07-27 20:06:20 ]
 
 
no objawy ewidentnie wskazuja na wywalona uszczelke pod glowica...
  
 
no to z paru dorbych stówek wyskoczysz

robota głowicy w zetecu + rozrząd i części to circa 1000pln
  
 
rozrząd i tak trzeba wymienić, płyny i reszte też, tylko ta uszczelka dochodzi, jesli to ona to jeszcze nie będzie najgorzej,

tylko czy oby wtedy nie powinno być oleju w zbiorniku wyrównawczym??
 
 
hyhyhy, błędna diagnoza

przegub od skrzyni mial pękniętą gume i zarzucało po wszystkim, i "pare dobrych stówek" w kieszeni
 
 
hyhyhyhy to jak patrzyłeś na kanale na tył to problemem było zobaczyć na przód? W układzie chłodzenia po uruchomieniu silniczka pompa wytwarza ciśnienie, po odkręceniu korka rozpręża sie układ i podnosi stan cieczy tym bardziej jak jest ciepły silnik, a bulgota po poprostu płyn jest w obiegu, wlewa się do zbiornika ciepły górą schodzi na silnik ostudzony dołem.........