[Accent 00"] Problem z uruchomieniem silnika (pompa paliwa?)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Wczoraj rano w drodze do pracy przejechalem z 500 m do sklepu zgasilem silnik i po 3 minutach nie udalo sie juz odpalic. Teoretycznie wszystko jest ok, swiece ok, iskra jest, prad ponad 12V, wacha tez jest Jedyny objaw jaki przychodzi mi do glowy to brak charakterystycznego odglosu pompy paliwa po wlaczeniu zaplonu i to jest sedno sprawy, gdzie jest pompa ? pod kanapa? bo nie chcial bym wyjac kanapy i dowiedziec sie ze tam nie ma pompy Moje auto to accent 1.3 12v z 2000 roku
Dzieki za pomoc i sugestie




[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 23:27:21 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Witam
Pod kanapą to chyba nie ma pompy paliwowej a jest tam filtr paliwa, a pompa jest w zbiorniku tak mnie sie wydaje. Jak w moim accencie wymieniali filtr paliwa to właśnie grzebali pod tylną kanapą a dokładnie pod siedziskiem.
  
 
filtry paliwa sa dwa jeden, nie wiem dokladnie za albo przed pompa a drugi pod maska, chodzi mi raczej nie o samo miejsce gdzie jest pompa tylko gdzie atakowac zeby ja wyjac i nie rozebrac przy okazji calego auta bo mi jeszcze jakies czesci zostana a zgubilem gdzies dokumentacje w przeprowadzce..
  
 
Pompa jest pod tylnym siedziskiem wkręcona w zbiornik paliwa.

Podnosisz klapkę pod siedziskiem, odłączasz przewody paliwowe (będzie z nich uciekać paliwo), odkręcasz nakrętkę pompy paliwa (taki koszyk), wyciągasz takie małe wiaderko (zabudowana pompa) z pływakiem.

Najpierw zacznij od sprawdzenia czy ją słychać, podnieś kanapę i klapkę, przekręć kluczyk.

Możliwe, że to immobilizer, spróbuj odpalić auto drugim kluczykiem.


Układ paliwowy w Accencie:
zbiornik + zanurzona pompa > 10cm przewodu > filtr paliwa > przewód paliwowy > listwa wtryskowa > przewód powrotny > zbiornik paliwa


[ wiadomość edytowana przez: kpawel dnia 2008-02-15 22:35:33 ]
  
 
Dobra dzieki tak podejrzewalem ze pod kanapa bedzie, juz drugim kluczykiem probowalem, to prawie na pewno jest pompa bo jej nie slychac
  
 
sprawdz ja na krotko czy dziala to bedziesz wiedzial sprawdz tez czy dochodzi napiecie do pompy
  
 
No juz wiem troche wiecej, pompa dziala, nie dziala przekaznik w puszce bezpiecznikow pod maska. Pod maskajest tez chyba drugi filtr paliwa, z jakims elektrozaworkiem - tez dziala. Pytanie: gdzie jest czujnik cisnienia paliwa lub co odpowiada za wlaczenie/wylaczenie pompy. Ma ktos moze jeszcze jakies inne pomysly? bo mi juz rece opadaja, 45 000 przejechalem i nigdy nie bylo tak zeby nie zapalil :/ RATUNKUUUU !!!
  
 
No to mam kolejne pytanie gdzie jest modul immobilaisera, jak go ewentualnie obejsc ?