Kilka pytan

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Juz wkrótce mam zamiar kupic toyotke carine z 96 roku silnik 1.6 ,190 tys przebiegu, bez klimy i elektryki.Samochod 11 letni dlatego nie watpilem i juz zauwazylem iz beda konieczne naprawy. W zwiazku z tym mam kilka pytan do uzytkownikow Carin.W dolnych rogach przedniej szyby zauwazylem iz szyba ma jakby przezroczyste bomble.Co to może być(rozwarstwienie?) i na ile to jest groźne? Pozatym oglądając na kanale podwozie mechanik zauwazyl wyrazny wyciek z ukladu wspomagnia(slady plynu).Slyszalem iz uklad wspomagania w carinach nie rzadko defektuje.Co przewaznie statystycznie jest zrodlem takiego wycieku?Pompa wspomagania?(Ile taka naprawa moze kosztowac?).Czy w silniku 1.6 z przebiegiem 190 tys. moge sie spodziewac na 100% brania oleju? Jaka cena jest rozsadna waszym zdaniem za taki woz?

[ wiadomość edytowana przez: ruslan dnia 2007-06-17 23:10:37 ]
  
 
Cytat:
2007-06-17 22:40:51, ruslan pisze:
Juz wkrótce mam zamiar kupic toyotke carine z 96 roku silnik 1.6 ,190 tys przebiegu, bez klimy i elektryki.Samochod 11 letni dlatego nie watpilem i juz zauwazylem iz beda konieczne naprawy. W zwiazku z tym mam kilka pytan do uzytkownikow Carin.W dolnych rogach przedniej szyby zauwazylem iz szyba ma jakby przezroczyste bomble.Co to może być(rozwarstwienie?) i na ile to jest groźne?


Powiedziałbym że ktoś wymieniał szybę i w dodatku kiepsko. Na ile to groźne? IMO to niedługo może pękać szyba, może się lać woda a i ogólnie może to wskazywać że auto miało dzwona i zostało kiepsko poskładane.

Cytat:
Czy w silniku 1.6 z przebiegiem 190 tys. moge sie spodziewac na 100% brania oleju?


Na 100% to moze nie ale to bardzo prawdopodobne. Przed ewentualnym zakupem zmierz kompresję.
1.6 w Carinie to pewnie tzw. LeanBurn który ma zamiast sondy lambda czujnik ubogiej mieszanki. Dość kosztowny w przypadku awarii i nie lubiący za bardzo gazu (jakbyś planował montaż).
  
 
Sam nie jestem pewien czy te slady w rogu to byly bomble czy slady jakiegos kleju?Nie widzialem czegos takiego jeszcze w innych autach...Moze ktos z was widzial lub sam doswiadczyl takiego przypadku?Moze to jednak rozwarstwienie szyby a nie slady po wymianie?Jak wyglada szyba ktora sie rozwarstwia?
  
 
Cytat:
2007-06-18 09:06:48, Pigletto pisze:
Na 100% to moze nie ale to bardzo prawdopodobne. Przed ewentualnym zakupem zmierz kompresję. 1.6 w Carinie to pewnie tzw. LeanBurn który ma zamiast sondy lambda czujnik ubogiej mieszanki. Dość kosztowny w przypadku awarii i nie lubiący za bardzo gazu (jakbyś planował montaż).



lubi gaz lubi
i ładnie na nim śmiga


a poza tym to pigletto wszytko napisał