[ MK VI] 1.6 zacina się drążek zmiany biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak jak w temacie mam problem ze skrzynia :/ Raz na jakiś czas zdarza się tak, że wyjeżdżam z domu i wszystko ładnie śmiga aż tu nagle stoję na światłach i ni h...ja chce wrzucić 1- bieg i nie można, to samo dzieje się z innymi biegami :/ nie mogę wrzucić żadnego biegu, macham drążkiem jak tylko się da, ale gdy już wskoczy załóżmy 1-bieg to później już śmigają jak marzenie. nie wiem już co to może być poradźcie coś...

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-03-07 17:40:10 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu(cyfry rzymskie) ]
  
 
Miałem podobnie jakiś czas temu, raz na jakiś czas nie mogłem wrzucić żadnego biegu, później zdarzało się to coraz częściej, bywało też, że skrzynia blokowała się na biegu i nie można było go wysprzęglić... Skończyło się na wymianie skrzyni. Posypało się coś w środku, pękła obudowa skrzyni i cały olej poszedł do ziemi. Może u Ciebie to coś innego, ale przygotowałbym się psychicznie na zmianę skrzyni
  
 
weź mnie nawet nie strasz myślałem że to poduszki skrzyni wystarczy wymienić.

EDIT:

Ktoś jest może z okolic Gliwic i mógłby mi to obejrzeć?

[ wiadomość edytowana przez: risse89 dnia 2011-03-08 06:48:55 ]
  
 
I nikt nic nie wie?
  
 
Dzień Dobry. Ja mam problem z redukcją na czwórkę oraz z wrzuceniem czwórki na niskich obrotach. ponoć to jakaś blokada przy drążku.
  
 
Mialem podobne problemy w mkV. Czasami nie moglem wrzucic 1, musialem dwa razy nasickac sprzegło, dopiero wchodzila, no i czasami bywaly problemy z wrzuceniem chyba 3 albo 4. Nie pamiętam dokładnie. W każdym razie u mnie pomogła wymiana oleju. Pozniej zmieniłem sprzęgło i teraz wszystko chodzi gładko
  
 
proponuje dokładnie oglądnąć wszystkie łączniki między lewarkiem a skrzynią biegów,może gdzieś jest luz i w zależności od ułożenia raz biegi wchodzą jak w masło a innym razem nie
  
 
Ja w moim aucie mam podobny problem i z tego co mi znajomi gadali jak im pokazałem co się robi z moja skrzynią. To jeden mówił że mam za duży luz na sprzęgle drugi że choinka na skrzyni, a nawet słyszałem że wodzik ze skrzyni może być do wymiany. Oglądałem silnik ale na skrzyni żadnych wycieków nie ma żeby olej się gdzieś wylewał czy jakieś zapocenia na niej były. pozdrawiam i też proszę o poradę co muszę robić?