Zmiana silnika- formalnosci ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak wyglada kwestia zmiany silnika pojemnosc taka sama , jedna roznica to numery silnika, czy zglaszac w urzedzie komunikacji ?
  
 
Witam
sprawa wyglada następujaco ...

silniki teraz sa czesciami zamiennymi i nie maja juz numerów swoich ...

wiec jeśli nie zmienia się pojemnośc silnika to nie trzeba zgłaszać do urzędu ani nigdzie indziej ...

jedynie jak się zmienia pojemnośc lub sposób zasilania silnika ( dokładamy gaz albo wymieniamy silnik z benzynki na olej lub odwrotnie ) to trzeba to zgłaszać do urzedu i do ubezpieczyciela ...

mam nadzieje, iż napisałem jasno ...
  
 
no to super wielkie dzieki
  
 
Bzikol dobrze mowi nic nie musisz nigdzie zglaszac przy zmianie silnika na te sama pojemnosc

Przy zmianie na wieksza pojemnosc nalezy przejsc rozszerzone badanie techniczne w okregowej stacji kontroli pojazdow i z papierkiem od nich udac sie do urzedu celem wydania nowego dowodu + do ubezpieczyciela doplacic roznice w skladce (zakladam ze nikt nie zmienia na mniejsza pojemnosc )
  
 
no to jestescie w bledzie Koledzy, bo o ile w DR numeru silnika nie ma, to w bazie danych w CEPIKu i wydzialach kompromitacji nadal sa zbierane w bazie i niepredko cos sie tu zmieni. procedura jest jak dawniej: jedziemy na SKP zdobyc papierek, ze taki i taki silnik o takim i takim numerze jest zamontowany w takim i takim pojedzie o takich i takich numerach. z tym papierkiem jedziemy do wydzialu komunikacji zglosic zmiane silnika (zmiana danych w DR). reszta jak zwykle. testowane na niejednym aucie

kiedys tylko w okregowce mozna bylo robic przeglady na zmiane silnika, teraz w kazdej SKP
  
 
no to jak w koncu ...?
  
 
łeee tam od marca smigam z 1,8 i jakoś jeszcze nikt nigdzie nie sprawdzał
  
 
Ja dziś odebrałem od mechanika auto z wymienionym silnikiem. Mówił mi, że nic nigdzie nie trzeba zgłaszać. Tylko w razie czego trzymać sobie umowę kupna-sprzedaży silnika.
No to już nic nie wiem.
Mam kolegę w wydziale kompromitacji i drugiego w SKP. Jutro muszę się zapytać, jak to w końcu działa...
  
 
Witam

jest tak jak pisze ...

Piter nie mieszaj kolegom - informacje z wczoraj z wydziału komunikacji bezpośrednio od urzędnika ...

w/g prawa silnik obecnie nie posiada numerów i traktowany jest jako część zamienna - tak jak sprzęgło i amorki ...


ale jak ktoś uważa inaczej to proszę sie zapytać w wydziale komunikacji ...





[ wiadomość edytowana przez: bzikol dnia 2007-12-05 22:21:34 ]
  
 
ja wymienilem silnik na ta sama pojemnosc . znajomy z drogowki powiedzial ze powinienem zglosic w uzedzie i powinna byc adnotacia w karcie pojazdu (jezeli takowa posiadamy).
ale powiedzial tez ze nikt tego nie sprawdza nawet SKP nie sprawdzaja bo jak juz bylo pisane silnik jest czescia wymienna.
wiec olej system bo tylko klopotu sobie narobisz
  
 
najlepiej jednak jak kazdy indywidualnie zapyta jak jest w jego macierzystym urzedzie. ja opisalem jak to powinno byc zalatwione w WRC


Remik, padlina lata od ponad 3 lat z silnikiem o nieco innych parametrach niz fabryka dala, a od ponad roku mam egzeplarz kupiony bez papierow(znam pochodzenie) i tez nikt sie nie czepia
  
 
przeciez w dowodzie rejestracyjnym teraz nie ma nr i przy kupnie/pierwszej rejestracji nigdzie sie nie podaje tego nr wiec co zmieniac jak nic nie ma??
  
 
Chcialem sie dowiedzieć, bo z czasem będę chciał sprzedać sprzedac auto z silnikiem wlasnie wymienionym i nie chce zeby potem ktoś miał problemy .
  
 

Teraz to przyznam racje Piterowi
- dla czystości sumienia - zapytać sie wypada w urzędzie macierzystym - gdzie było autko zarejestrowane ...

nawet telefonicznie - piec minut załatwiania sprawy a spokój na dłużej
  
 
Pytałem w swoim wydziale komunikacji - nie muszę nigdzie tego zgłaszać. Gdyby zmieniały się parametry silnika, rodzaj paliwa, czy pojemność, to do 30 dni mam zgłosić. Jeśli silnik zostaje taki sam - nie trzeba zgłaszać.
Kolega didoxxl ma rację. U mnie przynajmniej tak jest, że w numerze VIN auta jest zawarty stary nr silnika (końcowe cyfry numeru VIN). Więc łatwo poznać, czy był silnik przekładany, czy nie... Warto więc mieć jakiś dowód zakupu silnika, żeby nie było problemów.
  
 
Cytat:
2007-12-06 10:31:58, szurmen pisze:
... Gdyby zmieniały się parametry silnika, rodzaj paliwa, czy pojemność, to do 30 dni mam zgłosić...



czyli wychodzi na to ze w zasadzie nie trzeba zglaszac? "paaanie... ja ten silnik wczoraj zmienilem... mam jeszcze 29dni na zgloszenie"...

a na przegladzie - jak sie przyczepi - bo ja wlasnie chialem to zglosic tylko niewiem czy to u pana?