Wysokie obroty silnika - pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!!
Posiadam od niedawna Forda Orion CLX 1,4 KAT rocznik 1991 i zauważyłem, drastyczne wzrastanie obrotów silnika. Przyjeździe na 5 bieu z prędkością 90-100km/h moje obroty są już na 6500. Wymieniłem tarczę oraz łożyska w sprzęgle bo myślałem poprostu, że sprzęgło się ślizga ale poprawiło się nie wiele nadal jak jadę na 5 biegu to wyciągnę jedynie 120-130km/h przy obrotach 6500. Powiedzcie co może być jeszcze przyczyną tak wysokich obrotów. Z góry dziękuję za sugestie.
  
 
a jak z przyspieszeniem?
  
 
Przyspieszenie jako tako ma
  
 
co to znaczy jako tako? sprawdz stoperem czy jest mniej wiecej seria. skoro sprzeglo wymienione to pozostaje skrzynia albo silnik. ew. linke sprzegla wyregulowac. napisz cos wiecej: jak wchodza biegi, jak pracuje silnik itd ..


[ wiadomość edytowana przez: maciek701 dnia 2007-12-05 13:13:19 ]
  
 
Czasem ciężko wchodzi pierwszy bieg a pozostałe gładko, silnik ostatnio ma faliste brzmienie podobne jakby nie palił na wszystkie gary ale pali i na moje oko jest wporządku. Mam również podejrzenia na linkę sprzęgła ale jestem nowicjuszem i zbytnio się nie znam. Przyspieszenie nie wiem jak się mierzy, żeby sprawdzić czy jest seria.
  
 
sprawdz najpierw ta linke sprzegla u jakiegos mechaniora, moze nie laczy do konca. sprawdz czy masz iskre na wszystkich garach. a co do pomiaru przyspieszenia to ladujesz do samochodu jakis balast, dajesz mu do reki stoper.. i jak najszybciej ruszasz z miejsca z pierwszego biegu (w tym momencie nalezy uruchamic stoper) zmieniajac biegi przy predkosci obrotowej mocy maxymalnej i tak do 100km/h, po przekroczeniu ktorych trzeba wylaczyc stoper. wynik porownujesz z danymi w katalogu.


[ wiadomość edytowana przez: maciek701 dnia 2007-12-05 14:46:01 ]
  
 
A tak wogóle to witam kolege na forum ,bo widze,że posłuchał rady i przyszedł tu zapytać o orionka.
  
 
Dzięki za linka do owej stronkimam nadzieję, że owocne będą sugestie