[Atos] Szorowanie tylnych hamulców.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ponownie,
moje kolejne pytanie dotyczy hamulców tylnich, a konkretnie to zawsze po dłuższym postoju dopóki nie 'rozgrzeje się' słychać szorowanie tylnich hamulców które później zanika, czy ktoś wie co może byc przyczyną? jeśli to byłyby szczęki lub okładzina to by szorowały chyba cały czas?
dzięki
pozdrawiam,


[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-12 21:27:22 ]
  
 
witam ja miałem podobny temat w lantrze 92 tylko jak ściągnąłem bębny to się okazało że cylinderek delikatnie cieknie ,płyn zmiękczył szczęki i sie starły efektem było szorowanie blachy o blache
  
 
Zdejmij bębny hamulcowe i napisz co widzisz.
  
 
Witam
Mam taką samą sytuacje w Accecie. Przyczyną tego szorowanie jest jak sam zauważyłeś dłuższy postój a konkretnie korozja bębna hamulcowego. Pierwsze mocniejsze hamowanie i u mnie problem znika. Po rozebraniu koła z bębna wysypała się sproszkowana okłdzina i nic poza tym. Ale dla pewności zdejmnij bęben i spawdź.
Pozdrawiam.
  
 
Witam,
dzięki za opinie, na razie nie mam technicznie możliwości rozebrania koła, zabiorę się za to w przyszłym tyg. nigdy jeszcze nie rozbierałem bębnów, czy trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę podczas rozbierania/składania bębna?
pozdrawiam,
  
 
Nie jest to skomplikowana operacja. Po zdjęciu koła bęben przykręcony jest do piasty jedną śrubą, którą oczywiście należy odkręcić. I przystępujemy do zdejmowania bębna, w razie oprów młotek i obstukujemy bęben dookoła równocześnie obracając go. Na krawędzi bębna tworzy się "rant" w zależności od przebiegu, który może być przyczyną ciężkigo demontażu. Ale tu jest potrzebna cierpliwość i młotek. Nie wiem jak wygląda sprawa mocowania łożyska w Atosie, w Accencie jest ono na piaście i nie ma w tej sytucji żadnego problemu.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości.
  
 
Zaglądnij do samoregulatorów szczęk hamulcowych-może są zasyfione...
  
 
do okręcenia śruby mocującej bęben będziesz potrzebować odpowiedniej nasadki ( rozmiar 32?), przedłużki i dużo Nm

potem opukujesz bęben i schodzi; chociaż zdrowiej jest zastosować ściągacz do bębnów
  
 
wielkie dzięki za opinie,
pozdrawiam,