[Sonata] Wymiana katalizatora.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przed chwila wymienilem kata na nowke i... powiem jedno - jakiekolwiek tuningi aut zacznijcie od tego elementu. Ja nie poznaje wlasnego samochodu. Problemy z przyspieszaniem, nie wchodzi na obroty? Katalizator.

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 12:03:33 ]
  
 
Pewnie byl zdrowo zapchany. Ile kosztowal cie ten zabieg?
  
 
A jak sprawdzić czy jest coś z nim nie tak....??
  
 
Katalizator kosztowal mnie 65 funtow. Front flexi pipe (elastyczna przenia rura) 60. Zmiana zajela okolo godziny (sruby i nakretki byly pordzewiale - trzeba je bylo przegwintowac. Uszczelki byly wliczone w komplet czesci. Normalnie czesci z robocizna w UK kosztowalyby 110 funtow brutto (bez kata). Z racji ze jestem bylym pracownikiem warsztatu - moge sobie czasami skorzystac z jego wyposazenia.

Jak poznac? Chyba najprosciej wykrecajac. Jutro zrobie fotke, zeby pokazac jak byl zapchany.. 50% mocy silnika szlo mi na wydalanie spalin... Acha - mialem problemy ze zdaniem przegladu ze wzgledu na emisje CO. Dopiero palowanie silnika na 4 tys przez 5 minut pozwolilo wystarczajaco rozgrzac kata, aby przejsc diagnoze. To byl moj imperatyw do jego wymiany. Ale powtorze - nie spodziewalem sie az takiej roznicy i dopiero teraz czuje jakie mma slabe hamulce

[ wiadomość edytowana przez: Laokon dnia 2008-02-17 13:37:07 ]
  
 
KIEDY-TA-FOTA.......???
  
 
a ja mam przedlubany i tylko puszka zostala
  
 
I-JAK-SIE-AUTO-ZACHOWUJE?-BO-JA-TEZ-NUSZE-COS-Z-KATEN-ZROBIC
  
 
Cytat:
2008-02-19 18:18:17, maniek200583 pisze:
KIEDY-TA-FOTA.......???



Aleś Ty upierdliwy..

Dziadosko sie robi foty elementom w dziurze, ale czegoz to ja dla Was nie zrobie..:







tak wyglada druga strona - cud malina..



  
 
sprzedaj stary katalizator a odzyskasz z 200 PLN
  
 
Cytat:
2008-02-20 11:16:50, e-gen pisze:
sprzedaj stary katalizator a odzyskasz z 200 PLN



Nie.. Nie bede wciskal gowna innym, poza tym mam szacunek dla natury i z pusta rura jezdzil nie bede..
  
 
szacunek zachowasz - chodzi o odzyskanie platyny

[ wiadomość edytowana przez: e-gen dnia 2008-02-20 13:41:43 ]
  
 
wydłub z srodka monolit zważ i wystaw na allegro
zobacz jakie to dziadostwo drogie, za bebechy z twojego kata troche browarkow bedzie


[ wiadomość edytowana przez: grzesik1 dnia 2008-02-20 13:55:13 ]