[Accent 1,3 12V 97"] Wskaźnik paliwa - bujanie się wskazówki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
od jakis 3 tyg mam accenta 1.3 12V 97r. Zauważyłem taka rzecz- jak jade powyżej 100km/h to wskaźnik paliwa wędruje dosyć szybko w dół, kiedy zwolnie tak do 90km/h wskaźnik podnosi się do góry. Spalanie jest raczej normalne... na 35l zrobilem 550 km. Widok jest dosyć niepokojący zwłaszcza w trasie. Moze ktos mial tak u siebie? a moze to normalne w accencie??



[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-15 15:48:06 ]
  
 
ja mam podobny efekt to sie dzieje dlatego ze w baku paliwo cofa sie do tylu jesli przysieszasz . czyli na tylniej sciance baku paliwo jest wyzej a na przedniej nizej. i czyjnik wtedy tak pokazuje. to jest tak jak zastartujesz autem i przyspieszasz to cie wciska w fotel. ale gdy juz sie rozpedzisz i jedziesz stala predkoscia to juz nie odczuwasz wciskania w fotel i wtedy benzyna w baku tez powinna sie unormowac.
  
 
Ciekawy objaw. U mnie jak naleje od "0" do pelna to wskazowka przez ok. 5 minut dochodzi do pozycji MAX.
  
 
u mnie też wskaźnik powoli wędruje w góre.. mógłby równie powoli w dół OpawelQ czyli generalnie wszystko w porzadku u mnie bedzie? boje sie że jak pojade przez dłuższy czas powyżej 100km/h to paliwo poleci szybko w dół. Narazie zaliczyłem accentem tylko jedną trase i to taką gdzie nie bardzo dało się jechać szybciej, a za jakiś tydzień wybieram sie troszke dalej i juz po nieco lepszej drodze więc zobaczymy jak to bedzie
  
 
Cytat:
2008-02-25 15:14:01, Cobra_JM pisze:
Ciekawy objaw. U mnie jak naleje od "0" do pelna to wskazowka przez ok. 5 minut dochodzi do pozycji MAX.



O to chodzi wskaznik w czasie jazdy nie moze reagowac na chwilowe wachania.
Jakby mialo sie cos podnosic to nie przy ponad 100 km/h a przy starcie na jedynce gdzie mamy najwieksze "G", wiec jest cos nie tak.
Inaczej caly czas pokazywałby co innego, bez sensu.
  
 
Cytat:
2008-02-25 15:14:01, Cobra_JM pisze:
Ciekawy objaw. U mnie jak naleje od "0" do pelna to wskazowka przez ok. 5 minut dochodzi do pozycji MAX.


u mnie tak samo-ale dopiero gdy zapale auto.inaczej jest w pozycji ,w ktorej byla przed zatankowaniem.
  
 
Cytat:
2008-02-26 00:49:52, Vex pisze:
...Jakby mialo sie cos podnosic to nie przy ponad 100 km/h a przy starcie na jedynce gdzie mamy najwieksze "G", wiec jest cos nie tak. Inaczej caly czas pokazywałby co innego, bez sensu.



chodzi o to że powyżej 100 km/h wskaźnik szybko leci w dół a jak zwolnie to idzie spowrotem w góre...
  
 
Cytat:
2008-02-26 08:14:27, wlad pisze:
u mnie tak samo-ale dopiero gdy zapale auto.inaczej jest w pozycji ,w ktorej byla przed zatankowaniem.



Zgadza sie.