[Elantra 94"] Czy są fabryczne przewody do anteny elektr.?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ciekawi mnie czy w moim samochodzie wyprowadzone sa juz gotowe przewody do anteny elektrycznej gdybym chcial taka zamontowac? jesli przewody sa to czy tez miejsce na wkrecenie elektrycznej? i jak by to bylo z radiem bo teraz mam blaupunkt czy ta kostka iso tez ma przewody juz wyprowadzone? Elantra 1994r.

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-15 15:36:05 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Z reguły są wszystkie kable podłączone. Miejsce też powinno być przygotowane pod montaż anteny elektrycznej. Tak przynajmniej było w moim samochodzie.
  
 
a czy po zmianie radia zadnych jeszcze kabli nie trzeba ciagnac?
  
 
U mnie w Sonacie wszystkie kable dochodzą do kostki przy radiu. W bagażniku była złączka do anteny (3 kable: 12V ciągle, masa oraz 12V w momencie gdy radio podawało sygnał). Myślę, że u ciebie będzie podobnie.
Poszukaj wolnej złączki w okolicach teraźniejszej anteny. Sprawdź miernikiem czy masz 12V i czy pojawia się dodatkowe gdy masz włączone radio.

Acha a jak masz teraz podłączone. Radio z wyjściem ISO oraz przejściówka na złącze standardowe dla Hyundaia czy masz to na żywca podłączone??
  
 
z przejsciowka ISO do orginalnego wyjscia jest wczepiona. CZyli problemow z zamontowaniem nie powinienem miec? a jesli chodzi o taka uniwersalna tez da rade??
  
 
Cytat:
2008-02-26 20:54:32, maciejb pisze:
z przejsciowka ISO do orginalnego wyjscia jest wczepiona. CZyli problemow z zamontowaniem nie powinienem miec? a jesli chodzi o taka uniwersalna tez da rade??



To wszystko zależy czy radio daje ci taki sygnał. Poczytaj w instrukcji radia czy jest przewidziane sterowanie anteną elektryczną. A najlepiej sprawdź to samemu na tej wtyczce.
  
 
Ja ostatnio montowałem taką uniwersalną za 65 Zł. Działa jak należy.