[Accent] Duże zużycie oleju w silniku.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zauwazylem ze moj accent lubie sobie łyknąć oleju.
Mechanik stwierdzil uszczelniacze do wymiany.

Dzis robilismy te uszczelniacze zaworow
12x3,5zl= 42zl
robocizna 150zl
(rzeczywiscie stare juz nieco przeszly widac po nich bylo) przy okazji wyszlo na jaw ze puszcza uszczelniacz walka rozrzadu :/
Wymienione w sobote zostaną wiec i przy okazji uszczelniacz korbowego od strony rozrzadu
robocizna 100zl
czesci nie wiem

To jest pikus
wymieniajac ktorys z kolei uszczelniacz zaworu naszym oczom ukazal sie krzywy zawor i peknieta gorna czesc prowadnicy :/
No a to juz wiaze sie ze zdjeciem glowicy i jej planowaniem.

Pytam jak do tego moglo dojsc i czy ja zawsze musze miec pecha do samochodow :/



[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 22:51:46 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Auto kupiłeś nowe czy używane? Jeśli używane to pewnie po zerwaniu paska rozrządu.
Nie zakładaj tych uszczelniaczy po 3,5zł, zużyją się szybciej niż myślisz.

  
 
Mam takie pytanie:

Czy jak wleje olej mineralny coś zmniejszy się branie. Mam problem tego typu że jeżdże na 10w40 Mobil 1 i dolalem już prawie 2 litry, zlokalizowałem "małe wypociny" na misce olejowej, uszczelnić i tyle, ale to napewno nie jest przyczyna tak wysokiego ubytku oleju. Inne potencjalne miejsca wycieków zbadane i such.

  
 
mineralny nie pomoże; ale będzie taniej
  
 
to napewno i chyba nie mam wyjścia zaleje mineralny a w wolnej chwili rozbiorę silnik i zobaczę co go boli.

Dzięki!

[ wiadomość edytowana przez: themati dnia 2008-02-20 09:33:34 ]
  
 
Czemu ma nie pomoc wymiana uszczelki?
A moze tak samo uszczelniacze jak u mnie?
Wymiana jest dziecinnie prosta, szkoda ze wczesniej nie umialem.
Wystarczy miec takie cos:
http://allegro.pl/item313341634_zawory_wypinacz_zaworow.html

Na pewno nie jest po zerwaniu rozrzadu. Mechanik twierdzi ze byla robiona uszczelka pod glowica i ktos nie docisna tej prowadnicy

[ wiadomość edytowana przez: KRIS_DG dnia 2008-02-24 10:44:40 ]
  
 
mechanior który ma spawarkę taki przyrząd za 99 zł do zakładania zamków zaworowych zrobi Ci spawarką za piwo
  
 
Cytat:
2008-02-24 10:41:36, KRIS_DG pisze:
Czemu ma nie pomoc wymiana uszczelki? ......Mechanik twierdzi ze byla robiona uszczelka pod glowica i ktos nie docisna tej prowadnicy


Bo uszczelniacze zaworów muszą być dobrej jakości a nie po 3,50.

Ten przyrząd służy do zapinania zamków zaworów a nie do prowadnic. To co dociskasz tym przyrządem nie nazywa się prowadnicą. Do wykonania tego przyrządu spawarka też nie jest potrzebna.
  
 
Wiem ze ten przyrzad jest do zaworow.
Uszczelniacze takie tylko byly w INTERCARSIE
w Auto-Partnerze byly takie i jeszcze po 5,5zl za sztuke.
Jednak te za 5,5zl od niedawna dopiero maja. Wniosek z tego taki ze wszedzie raczej do kupienia sa te tansze.
  
 
Cytat:
2008-02-24 10:41:36, KRIS_DG pisze:
Czemu ma nie pomoc wymiana uszczelki? A moze tak samo uszczelniacze jak u mnie? Wymiana jest dziecinnie prosta, szkoda ze wczesniej nie umialem. Wystarczy miec takie cos: http://allegro.pl/item313341634_zawory_wypinacz_zaworow.html Na pewno nie jest po zerwaniu rozrzadu. Mechanik twierdzi ze byla robiona uszczelka pod glowica i ktos nie docisna tej prowadnicy [ wiadomość edytowana przez: KRIS_DG dnia 2008-02-24 10:44:40 ]



Troche dziwne, zeby samochod o takim roczniku (nie wiem jaki przebieg) mial robiona uszczelke pod glowica. No chyba ze naprawde mial ciezkie zycie. Generalnie chyba lekka reka ponad 160 tys km powinien zrobic, moze jednak byla przygoda z rozrzadem. Mogl sie przepiac w czasie jazdy np.
  
 
Cytat:
Pytam jak do tego moglo dojsc i czy ja zawsze musze miec pecha do samochodow :/



Nie jesteś sam To jest nas dwóch.
  
 
Cytat:
2008-02-26 00:55:17, Vex pisze:
Troche dziwne, zeby samochod o takim roczniku (nie wiem jaki przebieg) mial robiona uszczelke pod glowica. No chyba ze naprawde mial ciezkie zycie. Generalnie chyba lekka reka ponad 160 tys km powinien zrobic, moze jednak byla przygoda z rozrzadem. Mogl sie przepiac w czasie jazdy np.



Wlasnie ponoc mial xxxxxxxxxx lekkie zycie. Samochod został kupiony od pracownika ASO hyundaia. Wszystkie naprawy natychmiastowo przeprowadzane wszystkie czesci oryginalne.
Zastanawia mnie tylko wytrzymałośc tych wszystkich uszczelniaczy

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 22:49:37 ]
[ powód edycji: usunięcie wylgaryzmów ]