[Scoupe] Problem z cieknącymi uszczelkami szyberdachu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam proble. Po niedawnych ulewach naleciało mi trochę wody do środka. Jeden wyciek udało mi się zlokalizować. Cieknie mi też z szyberdachu czy ktoś wie gdzie biegną kanały odprowadzające wode z szyberdachu i gdzie mają swoje ujście. Pozatym Cieknie mi woda gdzieś w okolicy dolnego lewego rogu przedniej szyby (lecie na bezpieczniki). Rozebrałem troszkę kokpitu żeby zobaczyć skąd cieknie, ale nic nie znalazłem. Wszystkie uszczelki wygladają oki. Czy ktoś ma jakieś ciekawe sugestie.

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-14 19:06:45 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Wszystko na temat Scoupe i szyberdachu jest w topicu "wszystko o Scoupe"! Sam miałem taki przypadek!

Musiałem porozbierac całą podsufitke i uszczelniac wszystko co sie dało klejem, silikonem..., rozbierałem tez te listwy boczne koło szyby od zewnątrz- tam tez uszczelniałem!
Cały szyber uszczelniłem, gumy podociskałem i podokręcałem! teraz nic nie cieknie! Zabawy jest troche, najgorzej to ze sciaganiem całej podsufitki ---koszmarrr
  
 
>Cały szyber uszczelniłem, gumy podociskałem i podokręcałem! teraz >nic nie cieknie! Zabawy jest troche, najgorzej to ze sciaganiem całej >podsufitki ---koszmarrr


Koszmar?? Ja jak montowałęm antene CB to się popłakałem ze złości... Oczywiście wszystkie zaczepy szlag trafił... wrrr.. ..aż mnie trzepie jak sobie przypomne...Ale to juz prawie OT

pozdrówka z BB
  
 
z tym szyberem to
w scoupe to jest kicha bo one ciekną
u mnie przy myciu
w rogach szyberu zbiera si e woda i tam cieknie

i teraz tomasz nie szukam juz tego w wątku o scoupe bo tam się cieżko juz szukało
na co stawiasz
stare uszczelki
i przydaloby się
je zmienić
czy mocowanie już nie dociska z taka siłą jak mo cieknie to tylko na fotel kierowcy
w okolicy prawej wyprofilowanej krawędzi
co do halogenów nie wypowiadam sie tomek
bo ja mam nowego webtecha dla mojego rocznika,
w starych instalka od razu
nie wydaje mi się żeby byla we wszyskich, producenjt napeno chcial ciąć koszta
  
 
hm......
no niestety to juz chyba normalne w tych brykach bo ja mam juz 3 scoupe i to samo
  
 
A orientuje sie ktos ile kosztujom uszczelki do scupe i gdzie mozna je kupic bo w mojej okolicy nigdzie niema
  
 
I nie kupisz, nawet w ASO maja problemy ze sprowadzeniem ! jak usłyszałem cene za uszczelki do drzwi i szybera to mnie scieło! 296,66 PLN+vat bo sa sprowadzane....
  
 

hm....
myslalem ze tylko chodzi o dach........
a drzwi.....??? hehe tez ciekną a prz 140km/h cos w drzwiach trzeszczy a jak sie je dociśnie to cisza

wiec jak juz mowilem .....ten typ juz tak ma

pozd
  
 
mi chodzilo tylko o dach
ale nie jest żle
lubię jak wszyscy się na mnie patrz a jakbym nie trzymla moczu
hehehehehe,
nie świuruje
  
 
Ja znalazłem już miejsce dwóch wycieków. Po obu stronach w bocznych szybach woda kapie spod śrubek mocujących szybę i plastykami ścieka częściowo do bagażnika a częściowo na tylnie siedzenia. Kupiłem już odpowiedni silikon - muszę to uszczelnić. Jednakże dalej nie wiem skąd woda kapie na skrzynkę z bezpiecznikami. Miał ktoś już taki problem ? Skąd leci. Żeby dokładnie zobaczyć miejsce wycieku trzeba by było zdemontować pół przodu.
  
 
Hej gt115pssss.
Z tym świstem przy jeździe z wiekszą prędkością można sobie łatwo poradzić. Kiedyś też tak miałem.
Otwierasz szybę w drzwiach do samego dołu. Między drzwi ( poniżej klamki) a słupek boczny wkładasz kawałek drewnianego klocka. Najlepiej owinąć go jakąś szmatą żeby nie porysować lakieru, dociskasz drzwi do klocka i używając siły wygniasz do środka ramkę drzwi (szyby). Ten typ tak ma. One co jakiś czas się odkształcają i trzeba je podoginać. To wszystko. Możesz jechać ile chcesz i w samochodzie cisza.
  
 
U mnie leci przy tylnej prawej szybie:
Przeciek
Ktoś zdejmował ten plastik, jak to zrobić i gdzie szukać przecieków, mógłby mi ktoś podesłać rysunki poglądowe

-----------------
Volvo 440 1.8 DL + LPG '94
FSO 125p 1.5 C + LPG '83
FSO Syrena 104
  
 
co Panowie? Deszcze ? to moze ja swoje historie opowiem , jak u mnie autko stoi przechylone (stoi na krawezniku lewymi kolami) i pada ostry deszcz to mam pod wycieraczka pasazera kaluze, raz mialem z 3 cm wody we wnece kola zapasowego,niewiem skad sie wziela,korkiem ja spuscielem,nalozylem gazety,zeby zobaczyc,czy jeszcze mokre bedzie,a skad, kilka burz a w bagazniku suchutko,wszystko zalezy od kata padania deszczu
  
 
Jak zdemontować ten plastik co otacza tylną szybę, chodzi mi o ten co mocowane są pasy... dziś popadało jeszcze lepiej i dalej leci wcale nie mało próbowałem odkręcić pasy ale nie dałem rady


-----------------
Volvo 440 1.8 DL + LPG '94
FSO 125p 1.5 C + LPG '83
FSO Syrena 104

[ wiadomość edytowana przez: cendra dnia 2008-03-17 10:03:40 ]
  
 
kolego-pasy-najlepiej-odkrecic-kluczen-od-kol-takin-z-przedluzka-a-te-plastiki-posciagasz-po-zdjeciu-podsufitki-
  
 
witam, juz wiem gdzie mam rzeczke w autku,pojezdzilem dzis po desczu ..jak mamy skrzyneczke bezpiecznikow...to po drugiej stronie od pasazera po tym samym plastyku centralnie po srodku mala struzna leci,skad ona to ja niewiem,musi spod deski rozdzielczej chyba gdzies skapywac.ktos ma pomysl co mozna uszczelnic ? Pozdrawiam
  
 
Hehe...ale jaja!!!! Słuchajcie tak ost czytałem wpisy Cendry na temat cieknącej do środka wody,i cieszyłem sie,że ja nie mam z tym problemów. No ale zainspirowany tym wątkiem dzisiaj podczas deszczu odwróciłem sie na swiatłach by kontrolnie spojrzeć czy mam sucho....i własnym oczom nie wierzyłem!!!! Dokładnie w tym samym miejscu mam wode. Tzn.tej wody bylo pare kropli,żadna rzeka ale zawsze woda w środku Myślę Cendra,że poprostu Scoupe w tym kolorze tak maja
  
 
powalczyłem trochę z tapicerka z tyłu, próbowałem rozkręcić a le nie udało mi sie i skręciłem, co ciekawe chyba lepiej poskładałem bo nie leci... ale pewnie dostaje sie pod boczek trzeba poczekać na ciepłe dni i dopiero zbadać temat...

-----------------
Volvo 440 1.8 DL + LPG '94
FSO 125p 1.5 C + LPG '83
FSO Syrena 104