Odgłosy tarcia ???????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Zaczołęm ten wątek ponieważ nie znalazłem odpowiedniego tematu pasującego w 100% do mojego przypadku.
A objawy są następujące:
po 1) podczas wolnej jazdy na wprost, ale nie zawsze, słyszę systematyczny odgłos tarcia, stukania jakby w okolicach koła tył
po 2) podczas mocniejszego skręcania wolno w uliczkę słyczę też podobne stukanie, ocieranie ale bardziej z przodu
po 3) podczas hamowania w trakcie wolnej jazdy też słychać jakieś stuki, chrobot
po 4) podczas skrętu jak w pkt.2) i z naciśniętym hamulcem jeszcze mocniejszy jest ten odgłos

Nie wiem co to może być? Na jutro jestem umówiony w Q-Serwisie na sprawdzenie tego, ale może wcześniej wy naprowadzicie mnie na trop i jakie mogą to być koszty naprawy.

Pozdrawiam
  
 
Łożysko ? Może rdza gdzieś podlazła pod bęben albo tarczę ?
Miałeś coś grzebane ostatnio w okolicach hamulców ?
Pozdro.
  
 
Witam
Przyczyny mogą być różne ale wyglada że zapiekł ci się zacisk i skończyło klocek.
Z bardziej prozaicznych przyczyn np. zardzewiała osłona tarczy czasami o nią haczy ale tu raczej hamowanie nie miałoby wpływu.
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: piwalek dnia 2008-04-08 09:55:54 ]
  
 
Od początku jak rok temu kupiłem autko to nic nie robiłem z hanulcami tylko wymiana płynu hamulcowego na nowy w zeszłym roku. Dziś byłem u mechanika przewieźliśmy sie i rzeczywiście przy mocnym zakręcaniu cos trze z tyłu. Mechanik po przejażdzce ze mną stwierdził że trzeba bedzie rozebrać koło/koła z tyłu i zobaczyć czy coś sie nie dzieje z hamulacami ( może coś sie odkleiło, może okładzina). Więc na jutro jestem umówiony i mają tam zajżeć co się dzieje. A tak między nami to bębny z tyłu mam masakrystycznie zardzewiałe z zewnątrz.

Pozdr
  
 
Podsumowując:
Okazało się że szczęki i linki w układzie hamulcowym na tylnej osi się wysłużyły i trzeba było wymienić na nowe.
Pozdr