1,8TD ręczna pompka paliwa zmarła - H E L P !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ręczna pompka paliwa (nad filtrem paliwa) przepuszcza powietrze. Co i jak muszę wymienić, tymczasowo założyłem na to 3 balony.

  
 
kiedyś były zestawy naprawcze /membrana/ do tych popmek ale ja osobiście od dłuższego czasu już ich nie widziałem nigdzie

jeżeli nie zestaw to niestety cała pompka do wymiany
  
 


Na zdieciu zaznaczyłem przedmiotową pompkę.

  
 
Czy ktoś wie gdzie można kupić zestaw naprawczy do pompki paliwa lub jak samemu można ją zregenerować?

Pomóżcie mi bo na balonach (ko…ach) daleko nie zajadę.

PS. Na zdjęciach mojego samochodu można zobaczyć silnik z zaznaczoną pompką (jest również na mojej ikonie).
  
 
jakieś 2 m-ce temu także padła mi uszczelka w ręcznej pompce. Kupiłem ją u mnie w mieście w sklepie motoryzacyjnym (Stargard Szczeciński). Do wyboru były dwie opcje: sama uszczelka lub w komplecie ze sprężyną. Gdybyś nadal miał problem daj znać na maila to podjadę i zobaczę czy jeszcze są dostępne takie zestawy.

Na warsztacie wstawili mi przed naprawą ręcznej pompki zwykły filtr paliwa tzn nie wymienny, auto jeździło bez zarzutów. Proponowałbym wtedy wstawić zawór zapobiegający cofaniu paliwa do zbiornika.

Pozdrawiam
  
 
jakbyś był w tym sklepiej, i byłby te zestawy to napisz jaka cena, ja może bym też kupił jak nie drogo by było
  
 
Panowie mi również udało się znaleźć zestaw naprawczy w Gdyni za jedyne 28 zł i wczoraj wymieniłem. Nielada sztuka coś takiego namierzyć, miałem już kupić za 220 zł po znajomości nowy cały korpus, ponieważ w używanych nie ma tak chodliwych towarów.

Polecam sklep gdzie to kupiłem zestaw naprawczy do ręcznej pompki paliwa za 28 zł (znalazłem ich w Internecie, ktoś ich polecał, bo kupił tanio nietypowe części używane do Forda):

AUTO-mobil Ford
ul. Śląska 51
Gdynia
Tel.: 0-58 621-69-39
  
 
Ponawiam temat. Mam problem z ręczną pompką. Może da sie ja jeszcze rozebrac i przeczyścic. Moje pytane brzmi czy ma ktoś jakies zdjecia tej pompki rozebranej i czy mozna ja rozebrac i bez problemu zlozyc. jesli ktos ma namiary gdzie mozna kupic zestaw naprawczy do pompki to tez poprosze.
  
 
pompke da sie rozebrac i da sie zlozyc,wystarczy odkrecic od silnika potem rozginamy 3 blaszki (po rozgieciu wszystkich uwazamy bo sprezyna bedzie chciala sie nam schowac w najodleglejszy kont garazu)
potem mozna przeczyscic (chociarz niewiem z czego )
jakby co to mam membrane bo kupilem, wlozylem i po chwili sciagnolem :/
w sklepie motoryzacyjnym kosztr zestawu naprawczego to okolo 30zl
  
 
No nie wiem czy czyszczenie cos pomoże. Ale mogę spróbować. Było dużo zanieczyszczeń w filtrze typu piasek. Oring był nieszczelny i chyba ssałlo z zewnątrz. Ale po wymianie i tak problem nie ustąpił. Nadal łapie lewe powietrze. Więc wygląda na to że to membrana.
  
 
Tutaj np. jest dostepna

Reparaturka