Zderzak rs- jak podłączyc kierunki i halo do essa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam zderzak ale nie jest podłączony. Gdzie go mogę podpiąć i czy będą kierunki na górze i na dole(mam zwykłe lampy) Jak podłączyć halogeny?
  
 
Kleszczu najprościej zrobic tak:
- biała zarówka w kierunek i podłaczyc do nie prąd z postoju
-kostka od kierunku,przedłuzona i w zderzak
-osobna instalka z przekaznikiem na halogeny
Mysle ze w godzinke sie uporasz
  
 
a jak by tak u góry i u dołu dać kierunek?
  
 
wznowie troszke temat, chodzi mi o kabel od halo: ktoredy go doprowadzic do srodka auta pod deske? dzisiaj ze znajomym sprawdzalismy,generalnie ciezko znalezc gdzies w kablach jaka luke,ktoredy moznaby go przeciagnac...ktos cos kiedys pisal ze blotnik trzeba zdjac czy cus....
  
 
tak błotnik będziesz ściągał co spawany jest żeby halo podpiąć? wiertarka i dziure zrób albo cokolwiek. nadkole wyjmij i zobacz czy miejsca nie ma. powinno go być od groma.
  
 
tfu nie chodzilo mi o blotnik tylko o nadkole wlasnie
  
 
U mnie po lewej stronie pod plastikowym podszybiem był mały otwór zaślepiony gumowym korkiem, sprawdź u ciebie też pewnie jest-tak ok 5 cm od szyby i ok 7-10 cm od błotnika ja właśnie tamtędy przechodziłem z kabelkami od halo
  
 
Instalke układamy na lewym nadkolu tak jak cała instalka pózniej przez gumową przelotkę i do skrzynki.
Trzeba tylko zdemontować plastikowe nadkole.
  
 
Zeberko ale nie jest łatwo przebić się przez tą gumę po nadkolem, można też przypadkiem uszkodzić kable w wiązce a pod szybą na przegrodzie jest gotowy otwór
  
 
Cytat:
2008-10-01 18:43:30, skorpion19 pisze:
Zeberko ale nie jest łatwo przebić się przez tą gumę po nadkolem, można też przypadkiem uszkodzić kable w wiązce a pod szybą na przegrodzie jest gotowy otwór


Przewody z komory silnika można przeprowadzić do kabiny przez przegrodę wzdłuż linki prędkościomierza, jest tam na tyle miejsca.
  
 
ta opcja odpada,tak samo jak od linki gazu-nie ma szans zeby tam cokolwiek wcisnac,dzisiaj lookne tak jak skorpion19 pisze a potem, nadkole zdejme...
Cytat:
2008-10-02 07:13:45, zagore1 pisze:
Przewody z komory silnika można przeprowadzić do kabiny przez przegrodę wzdłuż linki prędkościomierza, jest tam na tyle miejsca.

  
 
Cytat:
2008-10-02 08:36:27, JarcioFordzik pisze:
ta opcja odpada,tak samo jak od linki gazu-nie ma szans zeby tam cokolwiek wcisnac,dzisiaj lookne tak jak skorpion19 pisze a potem, nadkole zdejme...


No nie opowiadaj, że się nie da wcisnąć!
Ja tak mam puszczonych kilka przewodów!
  
 
dzieki za rady,wygrala wskazowka Zagore pociagnalem kabel z linka od zegarow problem mam inny,nie swieci ma halogen,zeby wymienic zarowke musze chyba zdjac zderzak bo za chiny nie moge go wyciagnac...
  
 
jeśli masz dobre mocowanie tego halogena to z jednej strony, obok kierunkowskazu powinien byc taki zatrzask z drucikiem który jest zachaczony o zderzak. Najlepiej jak bys wymontował kierunkowskaz to wtedy będziesz wiedział o czym pisze i bez problemu wyciągniesz ten halogen
  
 
zatrzask mam odpiety ale haloegena trzyma migacz,ktorego nie moge zdemontowac a nie chce na sile bo wiadomo jak z migaczami bywa
Cytat:
2008-10-02 17:23:38, pat14_4 pisze:
jeśli masz dobre mocowanie tego halogena to z jednej strony, obok kierunkowskazu powinien byc taki zatrzask z drucikiem który jest zachaczony o zderzak. Najlepiej jak bys wymontował kierunkowskaz to wtedy będziesz wiedział o czym pisze i bez problemu wyciągniesz ten halogen

  
 
Cytat:
2008-10-02 17:23:38, pat14_4 pisze:
... Najlepiej jak bys wymontował kierunkowskaz to wtedy będziesz wiedział o czym pisze i bez problemu wyciągniesz ten halogen


Chyba, że jakiś specjalista klejem kierunek potraktował i jeszcze się halo przykleił. Widziałem kiedyś taki.
  
 
mniej więcej na środku na górze migacza powinien byc też zatrzask... spróbuj podważyc małym śrubokrętem taką jakby to nazwać - zapadke i będziesz go miał

poszukam czy mam jakąś fotke od strony tego mocowania a jak nie to skocze i zrobie
  
 
Cytat:
2008-10-02 17:51:29, paulGT pisze:
Chyba, że jakiś specjalista klejem kierunek potraktował i jeszcze się halo przykleił. Widziałem kiedyś taki.



ja halo miałem na wkętach i silikonie bo brak było tego mocowania, ale juz są nowe i wszystko jest oki
  
 
spoko,wiem w ktorym miejscu to jest,palcem czuje to ale srubokretem nie moge tego podwarzyc...powalcze w sobote jeszcze a jak nie to odkrece zderzak i kit Pytanko gdzie znajde plusa w srodku auta zeby kabel od halo podlaczyc??
Cytat:
2008-10-02 17:53:10, pat14_4 pisze:
mniej więcej na środku na górze migacza powinien byc też zatrzask... spróbuj podważyc małym śrubokrętem taką jakby to nazwać - zapadke i będziesz go miał poszukam czy mam jakąś fotke od strony tego mocowania a jak nie to skocze i zrobie




[ wiadomość edytowana przez: JarcioFordzik dnia 2008-10-02 18:16:36 ]
  
 
Cytat:
2008-10-02 18:04:52, JarcioFordzik pisze:
spoko,wiem w ktorym miejscu to jest,palcem czuje to ale srubokretem nie moge tego podwarzyc...powalcze w sobote jeszcze a jak nie to odkrece zderzak i kit Pytanko gdzie znajde plusa w srodku auta zeby kabel od halo podlaczyc?? [ wiadomość edytowana przez: JarcioFordzik dnia 2008-10-02 18:16:36 ]



W skrzynce masz miejsce na bezpiecznik od halo i miejsce na przekaźnik (chyba R21). Zrób tak jak jest w oryginale czyli halo można zaświecić tylko gdy zą włączone pozycyjne. Alby przynajmniej skożystaj z gniazda od R21 tam będzie + na halo (tylko gdy włożysz bezpiecznik)