[126p FL] Odnowa oprawek szybek trojkatnych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przerabiał ktoś solidna odnowe szybek trojkatnych uchylnych z FLa wraz z oprawkami ?

Zastanawiam sie czy warto sie za to brac i czy wogole uda sie to zrobic- tzn czy sie uda potem spowrotem powkladac uszczelki na miejsce ...no i nity (zastapilbym je zrywalnymi lub srubami). Pisze oczywiscie o oprawkach tych szybek, bo samych oprawek metalowych zacisnietych na szkle nie probowałbym nawet ruszac.

Jakbym rozebral to oczywiscie piaskowanie i malowanie proszkowe/cynkowanie.

Wykonalne ?

pozdro !
  
 
Rozbierałem kiedyś to ponieważ kupiłem szybki browny bez jakichkolwiek prowadnic i tego wszystkiego. nity rozwiercałem, gumy same lekko wychodzą później jest trochę zabawy żeby to poskładać, tą listewkę pionową alu wypolerowałem od zewnątrz i środka. Składałem to na klej do wklejania szyb samochodowych i super nic się nie odkleja. a nitowałem na normalne nity zrywane.
  
 
Udało sie nawet zdjać te metalowe "okucia" szybek ktore sa na dole ?

Masz moze jakies zdjecia z tej operacji ?

Czyli daje sie wszystko rozebrac totalnie do zera i potem poskładać tak jak było fabrycznie ?
  
 
Oryginalne mam zostawione. Dolne okucia szybek próbowałem grzać opalarką i wyciągać jedna poszło. Druga natomiast szybę miałem z szrotu z pogniłą ramką i wybiłem szybkę i wyskrobałem wykorzystując tylko okucie. U mnie działa jak powinno ale sporo z tym zabawy