Oswietlenie kabiny-problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam problem z oswietleniem kabiny,otoz jak otworze dzrzwi nie zapala sie automatycznie .dziala tylko jak uzyje przelacznika lampki na stale.nie gasnie po zamknieciu dzrzwi musze wylaczac recznie,prosze o pomoc
  
 
patrzales czy w lampce sa czyste styki ??
  
 
może ten taki stycznik co jest przy zawiasie drzwi Ci nie działa?? sprawdź na spokojnie
  
 
na zamkniecie dzwi reaguje tylko tylny lewy czujnik,lsmpka wtedy przygasa gdy go wcisne,reszta martwa
  
 
poodkrecaj te czujniki i zobacz, co z nimi.
moze uciekla masa (skorodowaly) i dlatego nie reaguja...
  
 
nie zapala sie wcale kontrolka sygnalizujaca otwarcie dzrzwi, brzeczyk przy otwartych drzwiach nie zawsze piszczy
  
 


[ wiadomość edytowana przez: Blazey dnia 2009-10-04 21:04:36 ]
  
 
fziekuje za pomoc wyglada na to ze to bylo to...
  
 
u mnie jest podobny problem

światełko pali się gdy otworzy się prawe drzwi czyli żarówka jest ok. ale gdy te od kierowcy - to już nie. sprawdzałem styk itp - wszystko piękne, zero rdzy. po podłączeniu styku z masą 'na chama' [bez włącznika, sama końcówka kabla przytknięta do masy] to też nie działa.
mało tego - gdy otworzy się drzwi kierowcy z zapalonymi światłami mijania to sygnał przypominający jest.. czyli styk niby działa.

więc gdzie szukać dalej?

[ wiadomość edytowana przez: senner dnia 2009-08-19 23:03:03 ]
  
 
U mnie pomogła wymiana żółtego przekaźnika pod skrzynką bezpieczników. Co prawda razem z nim wymieniłem lampkę na czasówkę, ale to właśnie ten przekaźnik był przyczyną problemu.
  
 
Cytat:
2009-08-19 23:21:29, Mateklobez pisze:
U mnie pomogła wymiana żółtego przekaźnika pod skrzynką bezpieczników. Co prawda razem z nim wymieniłem lampkę na czasówkę, ale to właśnie ten przekaźnik był przyczyną problemu.



mógłbyś pokazać zdjęcie tego przekaźnika? samochód stoi tam gdzie nie mam dostępu do internetu i jak już tam będę to wolę wiedzieć o czym była mowa

i co rozumiesz przez 'lampkę-czasówkę'?

[nowy jestem to pytam ;]
  
 
Cytat:
2009-08-20 14:01:49, senner pisze:
mógłbyś pokazać zdjęcie tego przekaźnika? samochód stoi tam gdzie nie mam dostępu do internetu i jak już tam będę to wolę wiedzieć o czym była mowa i co rozumiesz przez 'lampkę-czasówkę'? [nowy jestem to pytam ;]


żółty wysoki pięć nóżek
czasówka-tzn, że gaśnie, jak zamkniesz drzwi dopiero po kilku sek i z efektem kinowym (ściemnia się powoli)
  
 
Cytat:
2009-08-20 14:08:43, surec pisze:
żółty wysoki pięć nóżek czasówka-tzn, że gaśnie, jak zamkniesz drzwi dopiero po kilku sek i z efektem kinowym (ściemnia się powoli)


surec powiedz mi czy ten problem moze dotyczyc równiez mnie??czy mam szukac problemu w tej diodzie o której mi wspomniales??
  
 
Cytat:
2009-08-20 14:01:49, senner pisze:
mógłbyś pokazać zdjęcie tego przekaźnika? samochód stoi tam gdzie nie mam dostępu do internetu i jak już tam będę to wolę wiedzieć o czym była mowa i co rozumiesz przez 'lampkę-czasówkę'? [nowy jestem to pytam ;]



Zdjęcia brałem z porad, które na chwilę obecną są niedostępne. Starego nie mam, bo poszedł do kosza.

Definicję czasówki świetnie opisał kol. Surec.

W Googlach znalazłem takie cóś:

Jeśli dobrze pamiętam to ten żółty z białym kółkiem. Ale pewności nie mam.
  
 
Cytat:
2009-08-20 21:21:05, Mateklobez pisze:
Zdjęcia brałem z porad, które na chwilę obecną są niedostępne. Starego nie mam, bo poszedł do kosza. Definicję czasówki świetnie opisał kol. Surec. W Googlach znalazłem takie cóś: Jeśli dobrze pamiętam to ten żółty z białym kółkiem. Ale pewności nie mam.

Dokładnie ten o którym mówisz, a żółtą strzałką jest zaznaczona wtyczka wiązki dachu
  
 
Cytat:
2009-08-20 20:54:50, jocker9003 pisze:
surec powiedz mi czy ten problem moze dotyczyc równiez mnie??czy mam szukac problemu w tej diodzie o której mi wspomniales??


upuść skrzynkę i zobacz, może będzie coś widać od razu.
Trudno powiedzieć, zajrzeć powinieneś sam...

dioda, to te czarne malutkie. Sprawdź obie, bo nie pamiętam, która jest która...
  
 
ja też sprawdziłem w skrzynce ze przekaźnikami.

ku mojemu zdziwieniu w miejscu gdzie wg instrukcji powinna być kostka od 'opóźnienia gaśnięcia światła wewnętrznego' nie ma.. nic. są jedynie takie złączki jak na zdjęciach w postach wyżej

ale sprawdzając wg instrukcji dalej, kostki od 'sygnał ostrzegawczy światła włączone' też nie ma, ale sygnał działa..

co prawda instrukcja nie była dostarczona z samochodem [jest tylko po francusku] ale ta polska którą dokupiłem, pasuje - schemat skrzynki ze przekaźnikami, numeracja kostek się zgadzają.

ktoś może mi wytłumaczyć w takim razie - czy te systemy [lampka i brzęczyk] mogą działać bez kostek, a jak tak - to po co są na schemacie?

i czy dokupienie [jaką i gdzie?] kostki od oświetlenia i jej instalacja załatwia sprawę?
  
 
Zamiast przekaźnika masz zworę, jak jest na zdj. kol surec'a. wyciądasz zworę, wkł. przekaźnik i działa.
Brzęczyka nie ma w skrzynce, jest wyżej przypięty nad skrzynką.

Tak sobie jeszcze przypomniałem, że niektóre modele mają diodę między czujnikiem drzwi a skrzynką (może i na skrzynce). Jak masz ele. szyby to w mk5 i wczesnych mk6 jest przekaźnik który pozwala otwierać okno jak są dzwi kierowcy otwarte. (bez kluczyka w stacyjce) Jak jest w mk7 nie wiem.

[ wiadomość edytowana przez: Venom_4x4 dnia 2009-08-30 22:14:20 ]