Komputer

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
jestem nowym posiadaczem yarisa z 2003 roku
mam pytanie dotyczące komputera
chodzi o to że pokazuje mi średnią prędkość , zasięg i więcej nic potem same zera lub jakieś wartości blisko zera w spalaniu
oraz nie mogę ustawić zegarka ponieważ nie chce zastartować jak ustawię godzinę
dziękuje za pomoc
marasmaras
  
 
Cytat:
2009-08-15 07:26:09, marasmaras pisze:
witam jestem nowym posiadaczem yarisa z 2003 roku mam pytanie dotyczące komputera chodzi o to że pokazuje mi średnią prędkość , zasięg i więcej nic potem same zera lub jakieś wartości blisko zera w spalaniu oraz nie mogę ustawić zegarka ponieważ nie chce zastartować jak ustawię godzinę dziękuje za pomoc marasmaras


Te zera, to rozumiem, że pokazuje w l/100km? Prawdopodobnie jest to spalanie w danym momencie.
Po ustawieniu godziny, na zakończenie trzeba wcisnąć przycisk DISPLAY lub odczekać 15 sek.
Wszystko powinno być w instrukcji, może nie zawsze jest jasno napisane, ale warto spróbować.
  
 
postepije tak jak w instrukcji i nic to nie daje
natomiast te wartości blisko zera czyli spalanie chwilowe i na 100 km
wyświetlają sie normalnie tylko gdy zaczynam jazdę , potem powoli wartości spadają wraz z dalszą jazdą aż do zera.
  
 
sprawdź jeszcze dokładnie, w jakich jednostkach jest ta wartość podawana, bo mi się wydaje, że masz w km/l.
Ja nie mam Yarisa, kiedyś go wypożyczyłem na parę dni, więc mogę się mylić.
Może znajdzie się ktoś kto ma yarisa poprzedniej generacji w dieslu? i bedzie wiedził dokładnie?
  
 
Witam,

Widzę, że nikt nie odpowiedział. Nie chcę zakładać nowego tematu z tym samym problemem. U mnie sytuacja ma się tak, że po włączeniu silnika wskazanie chwilowego zużycia paliwa jest prawidłowe. Po kilku minutach jazdy - na wyświetlaczu widnieje cały czas 0,0 l/100km.
Po wyłączeniu i ponownym włączeniu samochodu, na początku wskazuje prawidłowo a później znowu 0,0.

Mój Yaris jest z 2001, wersja francuska, silnik 1.0

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam



[ wiadomość edytowana przez: Konkretos dnia 2010-06-21 19:35:46 ]
  
 
Cytat:
2010-06-21 19:30:23, Konkretos pisze:
Witam, Widzę, że nikt nie odpowiedział. Nie chcę zakładać nowego tematu z tym samym problemem. U mnie sytuacja ma się tak, że po włączeniu silnika wskazanie chwilowego zużycia paliwa jest prawidłowe. Po kilku minutach jazdy - na wyświetlaczu widnieje cały czas 0,0 l/100km. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu samochodu, na początku wskazuje prawidłowo a później znowu 0,0. Mój Yaris jest z 2001, wersja francuska, silnik 1.0 Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: Konkretos dnia 2010-06-21 19:35:46 ]


Jak chcesz to podjedz do mnie to sprawdze o co chodzi?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam,

Wczoraj sprawdziłem, że jednak wyłączenie samochodu i natychmiastowe jego włączenie nie pomaga. Wszystko wraca do normy po kilkuminutowym postoju. Przez 30km jazdy wszystko było OK, później przestało wskazywać...

Pozdrawiam