[Mk7 1.6 16v Zetec] Gotuje wodę, chłodnica zimna.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam!

mam taki problem... mianowicie...
3 dni temu pękł mi wąż od chłodnicy w zetecu 1.6. 16v
on jest taki potrójny. Pojechałem do mechanika wymieniłem i... się zaczęły problemy. Kiedy się rozgrzeje to robi się ciśnienie w układzie i wyrzuca płyn. magik powiedział że może być wina termostatu więc go wyciął...i dalej to samo... teraz mówi że uszczelka pod głowicą ale nie jest pewny więc powiedział żebym na razie pojeździł i zobaczył co sie bedzie działo. No i pojechałem do domu 3 km i widzę że cieknie płyn z chłodnicy. znów kiedy odpalam po dodaniu gazu wyrzuca wodę a na wskaźniku temp cisza- pokazuje że zimny. nie wiem co teraz robić czy już kupować uszczelkę? Za wymianę węża skasował stówę i dupa. teraz martwię się sam.
pomóżcie...


[ wiadomość edytowana przez: ALLka dnia 2009-04-24 23:13:08 ]
[ powód edycji: zmiana tytułu wątku ]
  
 
Zmien temat, tak aby byl zgodny z regulaminem
  
 
po co zakładasz 2 takie same wątki


jak chłodnica zimna a woda sie gotuje to na 99% termostat lub zatkany przepływ w obiegu, nagrzewnica itp.............

  
 
zakładam po to bo tamten zablokowany i wiele się z tego nie można dowiedzieć. w dzisiejszych czasach nie mozna liczyć na internet. co znaczy aby był zgodny z regulaminem???
termostat już wyjąłem więc odpada a chłodnica u góry jest lekko cieplejsza niż na dole. może to pompa cieczy chłodzącej?
  
 
A co ma nagrzewnica do gotowania wody? Przecież ona chodzi bocznikowo i czy otwarta, czy zamknięta, to chłodzenie silnika działa.
A pompa wody działa poprawnie? Masła pod korkiem oleju nie ma? Silnik nie kopci na biało?
  
 
no właśnie bardziej logiczne jest że to pompa. masła nie ma i nie kopci na biało. a jakby to była uszczelka to przy dodaniu gazu powietrze bulgotało by w zbiorniku a zbiornik jest cały czas zimny dopiero po 15 min chodzenia silnika raptownie sie gotuje i wywala. czy źle mówie?
  
 
Ściągnij tego węża i sprawdź czy jest drożny, primo. No chyba że poprzedniego rozerwało w podobnych okolicznościach, wtedy klapła ci pompka.
  
 
Cytat:
a zbiornik jest cały czas zimny dopiero po 15 min chodzenia silnika raptownie sie gotuje i wywala. czy źle mówie?



Powiem CI tak z Własnego doswiadczenia, gdyz to samo Mi sie działo.
Kup Nowy korek od zbiornika płynu do chłodzenia, Stary jest nieszczelny, nie trzyma Cisnienia i nie ma obiegu. Spróbuj i daj znac co i jak
  
 
korek nic tu nie ma bo jak odpowietrzasz układ to na odkreconym i wszystko ok... przynajmniej ja tak miałem...
u kumpla ojca działy się podobne rzeczy jak wymieniał tłok w brawo i za mocno przykrecił do wału... i przy okazji wywalało płyn... też po ok 20 minytach pracy po nagłym zgrzycie silnik stawał... poluzał sruby troche bo porzyczył klucz dynamometryczny i od ok 500 km bajka... a tłok wymieniał bo jechał po stłuczce i chłodniczke oleju szlak trafił...
  
 
a ja powiem tak miałem to pare dni temu termostat nie otwiera dopływu do chłodnicy i dlatego jest zimna chłodnica z tego co wiem kiedy elektro zawór otwozy dopłym płynu chłodniczego do chłodnicy to wtedy chłodnica sie zagrzewa załancza sie wiatrak i wtedy chłodzi płyn który wraca z powrotem do zbiorniczka wtedy płyn ci sie nie zagotuje i zbiornika lub któregos wezyka nie rozwali

[ wiadomość edytowana przez: djsmleko dnia 2009-04-24 21:19:56 ]
  
 
a wiatrak ci sie załancza
  
 
Cytat:
a ja powiem tak miałem to pare dni temu termostat nie otwiera dopływu do chłodnicy i dlatego jest zimna chłodnica z tego co wiem kiedy elektro zawór otwozy dopłym płynu chłodniczego do chłodnicy to wtedy chłodnica sie zagrzewa załancza sie wiatrak i wtedy chłodzi płyn który wraca z powrotem do zbiorniczka wtedy płyn ci sie nie zagotuje i zbiornika lub któregos wezyka nie rozwali





Cytat:
a wiatrak ci sie załancza



A potem są pretensje np. ostatnio do blazey'a że nazywa niektórych po imieniu.....
  
 
wiatrak się nie załącza bo nie osiąga temperatury przy czujniku który jest zaraz koło chłodnicy
  
 
Cytat:
2009-04-24 21:11:36, djsmleko pisze:
a ja powiem tak miałem to pare dni temu termostat nie otwiera dopływu do chłodnicy i dlatego jest zimna chłodnica z tego co wiem kiedy elektro zawór otwozy dopłym płynu chłodniczego do chłodnicy to wtedy chłodnica sie zagrzewa załancza sie wiatrak i wtedy chłodzi płyn który wraca z powrotem do zbiorniczka wtedy płyn ci sie nie zagotuje i zbiornika lub któregos wezyka nie rozwali [ wiadomość edytowana przez: djsmleko dnia 2009-04-24 21:19:56 ]



Jezu, czytajcie troche zgłowa, pisze jasno ze termostat wyjmował.

Sprawdzic czy koło pasowe pompy sie obraca, jesli tak to pozostaje demontaz rozrzadu(jesli nie jest duzo natłuczone to wymianie nie podlega, zeby cie ktos nie naciagnał), wyjecie pompy i przeglad bądz wymiana, czasem potrafi sie obrócic na własnej osi.

Lub taki mikry sposób na sprawdzenie, odpalic zimne auto i zdjąc gorny przewod z chłodnicy, powinno wywalac płyn/wode, wtedy moiżna podejrzewac chłodnice, choc ciezko zeby cała się zapchała.


[ wiadomość edytowana przez: Magik123 dnia 2009-04-25 14:02:33 ]
  
 
Właśnie miałem pisać: sprawdzić, czy pompa podaje. jak widać, magik nie do końca jest dzisiaj zakręcony (patrzcie temat o wodzie pod nogami pasażera ). Wystarczy zdjąć przewód i sprawdzić, czy pompa w ogóle podaje.
nie tak dawno widziałem ukręcony wiatrak na pompie w combo, a kilka dni wcześniej dokładnie taką samą usterkę w megance. Bo jakoś mi się nie che wierzyć w całkowicie zapchaną chłodnicę. Chyba, ze napełniałeś ją wodą z jeziora razem z kawałkiem dna lub wlewałeś jakieś cudne specyfiki.
:dj mleko - nie, nic...


[ wiadomość edytowana przez: Blazey dnia 2009-04-25 15:23:58 ]
  
 
hmm moze zamarzl plyn i sie ukrecila, chrup i po pompie.
  
 
nie no raczej mrozów nie było ostatnio. najgorsze że nie wiem za co się zabrać. jakieś sugestie?
  
 
nie no raczej mrozów nie było ostatnio. najgorsze że nie wiem za co się zabrać. jakieś sugestie?
  
 
Za układ chłodzenia
  
 
Cytat:
2009-04-25 14:54:15, Blazey pisze:
jak widać, magik nie do końca jest dzisiaj zakręcony (patrzcie temat o wodzie pod nogami pasażera ). [ wiadomość edytowana przez: Blazey dnia 2009-04-25 15:23:58 ]



Ten pisałem wczesniej
Sory za OT