Cynkowanie zaciskow hamulcowych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czesc

Cynkował ktos zaciski hamulcowe ?

Wiadomo ze trzeba je rozebrac i wypiaskowac. Ale zawsze zastanawialo mnie jak zabezpieczyc cylinderek przed cynkiem ? a moze takze go ocynkowac ? tylko czy nie bedzie potem ciekło.

pozdr.
  
 
A może anodowanie? Przy anodowaniu nie trzeba zabezpieczać powierzchni. No i kolor dowolny
  
 
Cytat:
2012-02-24 08:38:19, Piatka pisze:
A może anodowanie? Przy anodowaniu nie trzeba zabezpieczać powierzchni. No i kolor dowolny



No i materiałem zacisków musi być aluminium
  
 
ja mam np. kadmowane na złoto zaciski z SC
Tłoczków nie wyciągałem z zacisków i po problemie





[ wiadomość edytowana przez: CEHU dnia 2012-02-24 12:52:59 ]

[ wiadomość edytowana przez: CEHU dnia 2012-02-24 12:53:18 ]
  
 
jaki koszt bo fajnie wygladają, pierw były piaskowane?? a jak z trwałością??
  
 
CEHU - wyglada to swietnie. Jaki koszt ?
  
 
zaciski były piaskowane i kulowane.
Zabezpieczenie antykorozyjne dobre ale przez wilgoć straciły trochę koloru i już się tak nie błyszczą, ale rudej jak nie było tak nie ma
Koszt to niestety nie powiem bo już jakiś czas się tym nie zajmuję musiałbym odnowić znajomości

[ wiadomość edytowana przez: CEHU dnia 2012-02-24 14:15:15 ]
  
 
Ja tam wolę proszek



  
 
Przy brembo to napewno tylko proszek. A tak btw to tloczki wyjales do malowania i niczym nie zabezpieczyles w srodku czy jak to zrobiles ? czy tloczki tez pomalowane byly ? Bo na foto widac tylko wyjete kapy p.pylowe. Tez sobie malowalem brembo proszkiem do innego samochodu to tam nie wyjmowalem nawet kap pylowych tylko oklejalem je tasma do lakierowania proszkowego (do 250C).

Ale przy takich 2 czesciowych zaciskach zeliwnych gdzie jedna czesc zacisku przesuwa sie po drugiej mysle ze jednak cynk bylby lepszy bo lepiej przywiera do powierzchnii i tworzy ciensza warstwe.

[ wiadomość edytowana przez: piotres87 dnia 2012-02-24 19:05:17 ]

[ wiadomość edytowana przez: piotres87 dnia 2012-02-24 19:06:06 ]
  
 
Pytałem w Wieliczce o cynkowanie i się dowiedziałem, że to koszt 2PLN za 1dm2. jak zawiozę płyty zacisków do cynkowania to się potwierdzi.
  
 
Domel własnie odebrałem graty z cynkowania w Wieliczce.
40 pln do 10kg drobnicy. Duże powierzchnie faktycznie 2pln/1dm2
  
 
Możecie Panowie podać namiary na to cynkowanie w Wieliczce ? Ile + - za wszystkie 4 zaciski ? Trzeba je samemu przygotować (wypiaskować, okleić, pochować tłoczki na maxa itp) czy oni to robią ? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, gdyż dwa lata temu odświeżyłem hamulce jedynie szczotką drucianą i farba wysokotemperaturową, jednak rdza wyszła na tyle, że wyglądają jak z wykopalisk



[ wiadomość edytowana przez: __Juras__ dnia 2012-10-24 23:37:44 ]
  
 
wypiaskowac, rozebrac w drobny mak, wyjac gumki itepe

reszte zalatwia kapiele odtluszczajace i wytrawiajace oraz kadz do ocynku GALWANICZNEGO

byle nie ogniowo
  
 
Czy trawienie nie uszkodzi gładzi wewnątrz cylindra? Jak będzie z uszczelnieniem gumka-rowek w cylindrze?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
nie uszkodzi, trawienie ma tylko wyeliminowac powierzchniowa warstwe tlenkow - to nie musi lezec w kapieli az rozpusci sie cale

tylko przy piaskowaniu trzeba pamietac zeby piaskowac zlozony zacisk ze szklanka ( jak zacisk skrecany z polowek to nie piaskowac powierzchni styku polowek korpusu, i nie piaskowac otworu w ktorym szklanka pracuje - bo tu mozna zrobic sobie kuku i miec klopoty nie tyle z uszczelnianiem co z zacieraniem )
  
 
i przy cynkowaniu chyba podobnie ? szklanki powkładane na max i śruby powkręcane, żeby gwintów nie zalać?
  
 
pisze raz jeszcze! nie cynkujcie ogniowo tylko galwanicznie

wtedy cynkujesz wszystko i nigdzie towaru za duzo nie bedzie
  
 
Tak jak pisze Flap - cynkowanie galwaniczne i nie ma problemów z otworami, gwintami itp.
Piaskujesz zaciski bądź czyścisz mechanicznie (jakaś szczotka czy cuś). Reszta w trawieniu zejdzie.

Pytałeś Juras o cenę - do 10kg 40 pln płaciłem.
Namiary - włala