Dzień dobry i pytanie o ASO w wawie (Yaris)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako, że to mój pierwszy post to pewnie wypada się przywitać

Tak więc Dzień Dobry.
Meine name ist Mariusz jestem z Warszawy i od 3 tygodni powożę Yarisem 1,0 Luna z 2001r. Przedtem jeździłem jakże udanym i bezawaryjnym Fiatem. W związku z tym jestem specem od pisania skarg i zażaleń na pracę ASO, waliki z FAP i kilkoma ASO w Wawie.

Yarka kupiłem od kolegi z działu. Obserwowałem więc go od dwóch lat, wiedziałem, że jest niezamęczony, zadbany i bezwypadkowy.

W związku z moim poprzednim autem i wyczulonym słuchem (cały czas coś się tam działo) wysłuchałem, że delikatnie mi coś puka w zawieszeniu z prawej strony z przody (przy jeździe po kiepskiej drodze, tarka przed pasami). Samochód ma 33 000.

Druga sprawa to przy odpalaniu w zimie przy minusie na dworze tak delikatnie "kaszle, prycha" mi rozrusznik. Jak samochód się nagrzeje i nawet postoi kilka godzin to jest oki. Dzieje się to tylko rano.

Tak więc pytanko....czy też tak macie ?

W firmie serwisowaliśmy toyoty w Markach ale z powodu kilku bardzo niemiłych incydentów (dwa samochody skradziono po wizycie w serwisie w tym jeden chyba nawet z placu) zmieniliśmy na Bielany....

Czy możecie polecić mi jakieś dobre ASO ?

Pozdrawiam serdecznie,

Mario

[ wiadomość edytowana przez: Mario_wawa dnia 2003-12-17 15:19:33 ]

[ wiadomość edytowana przez: Mario_wawa dnia 2003-12-17 15:23:02 ]
  
 
Cześć Mario/Mariuszu,

Jak rozumiem autko jest jeszcze na gwarancji, więc mozesz spokojnie podjechać do ASO żeby wyjaśnili Twoje obserwacje co do stukania oraz kaszlu Yarisa.

Polecam Carolina Car Company (CCC). Kiedyś jeździłem do nich, ostatnio robiłem przegląd i jeszcze jednądrobną sprawę w Markach i nie jestem z nich do końca zadowolony, wracam do CCC. To jest moja subiektywna opinia.

A teraz trochę propagandy:
zapraszam w imieniu Klubu i własnym na spoty, odbywające się w Galerii Mokotów we czwartki od 19.00 - jest podwieszony wątek na Forum. Będzie okazja się poznać

Pozdrawiam
  
 
myślę, że pewnie będę wpadał. Pracuję na Domaniewskiej w GTC więc do GM mam rzut beretem
  
 
Nie wiem gdzie mieszkasz (nie ważne) ale skoro pracujesz w MBP (Mokotów Business Park) to do CCC będziesz miał najbliżej.

Kiedyś pracowałem w MBP w Marsie
  
 
CCC to najgorszy syf i nikomu nie polecam. Stwierdzone przeze mnie kilkukrotnie i ludzie z PMS potwierdzja te smutna prawde. Zgrzyty zawiesszenie do zlikwodowania w Mosciskach (Bigman to mial i CCC nie poradzilo sobie a Mosciska tak) o lozysku napisalem napriv. Witam sasiada...ja jestem w Marsie D
  
 
Witaj Mario_wawa
Ja tam korzystam z Marek i jestem bardzo zadowolona
  
 
Dman
Co znaczy PMS?

Każdy woli inną stację, zależy czego potrzebował i czy sobie ASO z tym poradziło.

Pamiętam jak Dman został skandalicznie potraktowany w CCC, ja nie miałem takich przeżyć, jednak między innymi po jego opinii zacząłem jeździć do Marek. Naciąłem się w Markach i teraz mogę jedynie polecić sprawdzone Auto Podlasie w Siedlcach, bo nie byłem z żadnym innym serwisie w Wawie (byłem, ale tylko w ich salonach )
  
 
Niestety z Markami mieliśmy "pewne" nieprzyjemności w pracy
Nikogo broń Boże nie oskarżam ale po serwisie zginą jeden samochód (dzień po wizycie) a drugi zginął z placu ASO. Były spore problemy z powodu przepychanek Marek z Wartą.

Moja Yariska jak jeździł nią jeszcze kolega miała robione kilka razy hamulce w Markach i straszna z tego była kiszka. Usterkę zlikwidowano za pierwszym razem na Bielanach.
  
 
Cytat:
Dman
Co znaczy PMS?



pl.misc.samochody....usenet.
http://pl.misc.samochody.org

Cytat:
Pamiętam jak Dman został skandalicznie potraktowany w CCC, ja nie miałem takich przeżyć, jednak między innymi po jego opinii zacząłem jeździć do Marek.



To byla kropelka ktora przelala kielich. Partacze i nigdy na nic nie maja czasu...robia na "odwal sie"... kilka razy zdarzylo sie, ze z prostym,i czynnosciami nie dawali sobie rady...jedyna ich zaleta bylo, ze mialem ich po drodze.
  
 
Zróbmy może liste ASO i niech każdy napisze Co zalicza na + a co na minus i bedziemy mieli z tego ranking ASO w wawie.
Jak sie sprawdzi mozna zrobić dla całej Polski
  
 
Jestem za.

Żeby było łatwiej (nie wiem w jakiej formie najlepiej jest to zrobić) podaję listę ASO z Wawy i okolic:

WARSZAWA:
========

Carolina Car Company - ul.Wolska 96

Toyota Bielany - ul.Klaudyny 1

Toyota Radość - ul.Patriotów 271

Toyota Włochy (Waldemar Retka) - ul.Stawy 16


OKOLICE:
======

Chodzeń - Piaseczno

Toyota Marki (Władysław Cygan) - Marki

W & J Wiśniewski - Mościska


TROSZKĘ DALEJ:
===========

Auto Podlasie Sp.z o.o. - Siedlce

Grażyna i Andrzej Kompińscy - Płock

Marek Romanowski - Radom



  
 
CCC

najtańsza w Wawie, najdłuższe godziny pracy ale mają tyle pracy, że od roku traktują chyba robotę po łebkach - zgłoszonych usterek nie zauważają

Wiśniewski

z tego co słyszałem to największe ASO toyoty w europie - od dzwona serwisuję auto tylko tam i jestem bardzo zadowolony - zawsze robią wszystko aby klient był zadowolony - są dobrzy w usuwaniu trzasków, pisków i innych dupereli na które inne serwisy nie mają czasu, po każdej wizycie samochód jest umyty
jedyny mankament to że jest daleko

miałem tylko jeden zgrzyt u Wiśniewskiego - przy wymianie tarcz i klocków (hamowałem już zaciskami) gdy okazało się, że te które mieli nie pasują zamiast pozwolić mi podjąć decyzję co zrobić w takiej sytuacji - założyli stare tarcze i używane klocki abym miał na weekend samochód(myśleli że to najlepsze rozwiązanie dla mnie), dodatkowo samochód stał 40min. w kolejce do mycia - siedziełm w poczekalni prawie 3h a tego dnia akurat bardzo mi się spieszyło więc pracownik został przeze mnie poinformowany jaki jestem niezadowolony z tego, że nie szanują mojego czasu
  
 
jeszcze jeden kamyczek do koszyczka Wisniewskiego: usuneli piszczenie kanapy na dolach-CCC na tym padlo...
  
 
JA osobiście moge polecic Włochy... a z całą stanowczością odradzam Bielany. Ale poczytaj sobie kolego rankingi ASO Toyoty na www.autocentrum.pl
Tam wypowiadają się użytkownicy o swoich stascjach obsługi... w tym o ASO.
Pozdrawiam.
  
 
Tu jest bezpośredni link do rankingu ASO z postu Miodka.
  
 
Cytat:
2003-12-18 15:46:42, jackal pisze:
Tu jest bezpośredni link do rankingu ASO z postu Miodka.



ranking jest bardzo miarodajny - pierwszą lokatę ma aso z jedną ocenę a najwięcej ocen z tego co zauważyłem to 6 ...
  
 
Bigman
Ranking nie jest bardzo miarodajny, ale zastanów sięsam na ile miarodajne jest nasze Forum ???

  
 
do Mario_wawa !!!!! mi tez jakis miesiac temu pojawily sie stuki w prawym przednim kole w zawieszeniu i NIESTETY bez zadnych rezultatow walcze z tymi stukami a zarazem z ASO. na poczatku kazali mi placic za czesci bo powiedzieli ze tego gwarancja nie uwzglednia ale jakos jak poszedlem do kierownika serwisu to udalo sie uniknac zaplaty... ale zmierzam do czego innego: bylem juz 3 razy w serwisie i do dzisiaj stuka i stuka. panowie nie wiedza juz co maja robic. wymienili poduszki stabilizatora w prawym i lewym kole , gumki i drążki ale niestety nic to nie pomoglo teraz jestem umowiony na wtorek 23 grudnia na wymiane podstawy amortyzatora wiec mam nadzieje ze juz skoncza sie stuki i ze to juz ta przyczyna................ ale czas pokarze............ Mario_wawa jesli zlikwidujesz to upierdliwe stukanie u siebie to napisz to ja podpowiem panom z bialostockiego ASO co maja robic bo oni juz rozkladaja rece pozdrowka
  
 
No to cos Wam dopowiem. To co tu pisze na pewno nie wplywa na
ranking ASO, ale swiadczy o pewnym stopniu dezinformacji, a fee...
Otoz po kupnie tej feralnej Yariski z Knedlera zauwazylem, ze
ograniczniki wychylu drzwi nie powoduja ich "przyblokowania" przy
otwarciu mniej wiecej do polowy maks. kata wychylenia.
Dzwonilem do roznych ASO w Wawie, no i odpowiedzi byly rozne.
Byli tacy, ktorzy mowili ze ograniczniki sa zuzyte i dlatego nie blokuja
w wychyleniu "po srodku", ale tez zdarzaly sie i opinie, ze Yarisy 3-drzwiowe tak dzialajacych ogranicznikow nie maja (czyli tylko wychylenie max. ). Komu tu wierzyc ? Szczerze mowiac nigdy wczesniej nie spotkalem sie z tym, ze ograniczniki nie pzryblokowuja
gdzies po srodku max. wychylenia...
Okazuje sie, ze w nowo otrzymanym Yarisie (3-drzwiowym) ograniczenie dziala zgodnie z oczekiwaniem, czyli przyblokowanie
przy wychyleniu do ok. polowy max. kata i potem oczywiscie max.
kat.
Niby pierdula, ale pokazuje jakies nieporozumnienie...
Swoja droga ciekawe, czy na terenie Polski znalazloby sie ASO, ktore stwierdziloby ze np. nie ma w ogole produkowanych wersji Yaris 1.5 TS ???

Pozdr.

  
 
Cytat:
2003-12-18 16:24:12, jackal pisze:
Ranking nie jest bardzo miarodajny, ale zastanów sięsam na ile miarodajne jest nasze Forum ???



jest zdecydowanie bardziej miarodajne - znamy się wirtualnie bądź irl jest nas spora grupa, która raz na jakisz czas coś z samochodem robić musi więc znajomość serwisów posiada i nikt z nas nie ma żadnych powodów by coś tu ściemniać


co innego jest zadowolenie z samego przeglądu gdzie się zmienia olej a co innego jakieś konkretn działania


w takim rankingu nigdy nie wiesz, czy pozytywnej oceny nie wystawił pracownik serwisu windując w ten sposób ocenę w górę