Szukam silnika na swapa do mojej cariny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w związku z tym że mnój silnik żre olej i ma zwaloną sonde lambda szukam silnika na swapa. co będzie pasować bez przeróbek do mojej cariny?? aktualnie mam 4AFE Lean Burn. 1,6 16V.
  
 
Polecam silnik 2.0 3S-FE 133KM.Mam taki i jest ok.Jak na 133KM to idzie bardzo dobrze.Moment jest dostępny już nisko.Silników jest dużo i masz szanse na niezajechany,bo to nie GTi.Pozatym było już dużo na ten temat na forum.Ale ty masz chyba Carine II i tam były te silniki co Carinus ma w swojej II,czyli 2.0 122KM
,podobno osiągami taka CarinaII dorównuje jego GTI....,ale tak naprawde to niewiem,bo niejechałem



[ wiadomość edytowana przez: faworyt dnia 2004-06-19 17:19:42 ]
  
 
Cytat:
Silników jest dużo i masz szanse na niezajechany,bo to nie GTi


przepraszam czyli 3SGE łatwiej zajechać??!!
  
 
no tak bo dżitaje powodują ze kierowcy je bardziej cisną
  
 
no tak ale co pasuje bez problemowo. mechanicznie.
  
 
Z czystym sumieniem polecam silnik 2.0 z jakiejs cariny II.Czesci nowe sa w miare tanie a jazda takim silnikiem daje wiecej frajdy niz GTi.Spalanie jest bardzo przyzwoite(latem srednio 6.7 l benzyny przy spokojnej jezdzie) teraz 8.3-9 l gazu.Zadziwiajaca zywotnosc i elastycznosc silnika.No i cena takiego uzywanego silnika jest smieszna.
  
 
Carinus a jak z napędem przy zmianie z 1.6 na 2.0?? trzeba wszystko wymienić czy np. skrzynia i półosie będą pasowały??
  
 
Nigdy nie mialem okazji porownac napedu 1.6 i 2.0.Moze skrzynie beda mialy inne przelozenia i jazda bedzie przez to mniej lub bardziej dynamiczna.
  
 
Cytat:
no tak bo dżitaje powodują ze kierowcy je bardziej cisną



O to mi chodziło Konrad.Wszystkie 2.0 Toyoty są nadwyraz dynamiczne i żywotne.

Cytat:
trzeba wszystko wymienić czy np. skrzynia i półosie będą pasowały??



Jeżeli będzie pasować,to jeszcze pozostaje kwestia żywotności układu z silnika 1.6,który jest obliczony na przenoszenie mniejszych przeciązeń.Całość jako tako może się nieróżnić,ale diabeł tkwi w szczegółach,które producent zmienił w środku skrzyni.Jak się bawić to na całego i wrzucić do lekkiej Cariny II silnik z Cariny E 2.0 na długich biegach.Bo u mnie to trochę ciężko się zbiera,przez długie biegi,bo 1200kg samego auta robi swoje,ale 16.8sek na 400metrów robie w deszczu....,więc jakby taka Carina II poszła, ludzie na tym forum mają dobre pomysły i tak trzymać
  
 
HI
Mam pytanko gdzie można kupic silnik 2.0 3SFE za skrzynią biegów, ile to kosztuje ale z papierami. Ja takowy mam w swoim autku ale nie wiem czy opłaca się robić głowica, może pierścienie i panewki, skrzynia skrzeczy na 3 i 4 biegu synchronizatorki, więc może lepiej kupić.
Jeśli ktoś ma namiarki to podeślijcie najlepiej z okolic wroclawia, ale pozostałe też mile widziane.
Pozdro