Niva jak to sie robi z biegami...?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam..

mam od niedawna Lade Nive jednak ciągle niemoge dojśc.. do czego tak dokońca służa te dwie wajchy od skrzyni pośredniej.. tzn... co jakie położenie reprezentuje.. ? Jakbyście mogli pomóżcie

Pozdr.
  
 
Marsz na swoje forum
  
 
Zapytaj Mariusza czy Kacpra!
  
 
Ta mała wajcha to zapewne jest od skrzyni rozdzielczej (inaczej redukcyjnej jeżeli dobrze mówię). Jedna pozycja to chyba biegi terenowe, a druga - drogowe. To coś w rodzaju przerzutki w rowerze. Wiesz na czym polega przerzutka przód w rowerze? Jak jedziesz po bardzo trudnym terenie to oprócz biegów z tyłu zmieniasz też przód na zębatkę najmniejszą. Tak samo robisz w
samochodzie terenowym (czyli w tym przypadku w Nivie), czy np. w ciągnikach - też jest skrzynka rozdzielcza z biegami polowymi i drogowymi.
Nie wiem - to chyba o to chodzi. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem? Jeżeli jeszcze o coś innego biega, to już nie wiem.
  
 
Od przodu auta idąc -> pierwsza wajcha to blokada międzyosiowego mechanizmu różnicowego (wajcha do tyłu = załączona blokada), ta druga zas to reduktor (a tu odwrotnie-> wajcha do przodu=reduktor włączony). Trzecia to biegi oczyswista.