Czy to łożyska ?????????/

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Samarka strasznie głośno zaczęła się toczyć. Tzn od jakiś 50 km/h zaczyna być taki dźwięk jakbym założył opony terenowe. Jest strasznie głośno. Zastanawiam się co to może być.

MAcie moze pojęcie? Wiem ze opis jest bardzo lakoniczy ale inaczej tego nie potrafię opisać.

Jak można sprawdzic czy to łożyska. Hałas dobiegas raczej z przedneigo zawieszania.

Jacek
  
 
jezeli uwzasz ze z przedniego zawieszenia to jedz do jakiegos warsztatu tam cie podniosa przod samochodu i jak odpalisz i wrzucisz bieg bedzie wszystko jasne. Tak wlasnie sprawdzili koledze lozyska w mazdzie (starej). Byl niesamowity dziwiek przy tym , mozna by powiedziec jakby jakis bombowiec lecial nad samochodem
  
 
bombowca to nie mam w samochodzie ale zaczyna być coraz głośniej.

Skoczę pewnie do jakiegoś warszatu albo zam postawię na klockach i daw w palnik.

Jacek
  
 
moze byc to tez wina opony. Jak peknie kord, moze tez dawac dzwiek podobny do lozycka. Sprobuj zamienic na moment kola tyl na przod....
aha, po oponie nie musi byc widaC, ZE JEST USZKODZONA...
ja nie wierzylem wulkanizatorowi, pojechalem z walnieta opona do innego, a tamten nawet pokazal, gdzie walnela. A na pierwszy rzut oka wygladala zdrowo, nawet stara nie byla. moze ze 2 lata miala....
  
 
Podnieś przód samochodu i pokręć kołami a wszystkiego się dowiesz.
Jeśli to łożyska to będzie słychać szum lub chrobotanie w zależności jak mocno wypracowane.