[Yaris] Centralny zamek - problem: nie działa i rozbudowa.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ponownie. Z tego co udało mi się znaleźć w archiwum to żaden temat nie poruszał tego problemu (uszkodzenia) więc daje nowy temat.
Obiekt nadal ten sam , 3-letni Yaris. Fabryczny centraly zamek, był od nowości. OK, pół roku temu nagle przestało mu się działać, a ponieważ teraz biorę go na warsztat to pomyślałem że i tym się zajmę. Krótko mówiąc wygląda to tak, że nie steruje z kluczyka (od środka "dings'em" ofcoz też nie), czyli wogóle nie działa ponieważ innego sterowania (pilot) nie ma.
I pytanie: gdzie szukac przyczyny (ogólnie), gdzie jest (jeśli jest) centralka jakaś, jak to w ogóle działa w tym modelu itp.? Nie mam nawet książeczki do tego więc nie wiem pod którym bezpiecznikiem on jest, ale chyba nie zamontowali na osobnym?? Baa, nawet nie wiem gdzie szukać bezpieczników . Może ktoś mnie nakierować?
Drugie pytanie dotyczy możliwości rozszerzenia funkcji w/w fabrycznego centrala o sterowanie z pilota (przez centralke alarmu np.) i łączy się częściowo z pierwszym - gdzie i jak się podpiąć? Są jakies niespodzianki o których warto by było wiedzieć??

-----------------
oƃǝuɹɐuoɾɔɐʇs po ʎzsɾǝıuɾɐɟ ʇsǝɾ doʇdɐl oƃǝzɔɐlp oʇo
  
 
Hey znalazlem post o zamku centralnym ale u mnie troszke inna bajka!
Wiec to juz 3 lub 4 raz sie tak dzieje, ze kiedy wylaczam autoalarm to jak te dzyndzyki wyskakuja to kazdy robi to w innym momencie - minimalnie - i do tego strasznie sie to tlucze - jak seria z karabinu maszynowego. Za kazdym razem jak bylem w ASO (jeszcze na gwarancji) to wymieniali silownik - caly czas ten sam z przodu od strony pasazera.i tak chwilka pochodzil i znowu.
Czy u Was tez takie jaja sa z centralnym ?? No i co zrobic teraz ? Znowu ta sama bajka? Czy mozna zrobic tak zeby wymienili caly centralny ? Albo jak cos to czy mozna dostac zwrot kasy i kupic sobie lepszy jak maja lub zamontowac prywatnie? Co robic i jak to zrobic?
Z gory dzieki za podpowiedzi!!
Ehh sesja sie konczy to za autko trza sie wziasc
pozdrawiam!
  
 
Cytat:
2004-06-17 23:37:38, Figaro pisze:
Hey znalazlem post o zamku centralnym ale u mnie troszke inna bajka!
Wiec to juz 3 lub 4 raz sie tak dzieje, ze kiedy wylaczam autoalarm to jak te dzyndzyki wyskakuja to kazdy robi to w innym momencie - minimalnie - i do tego strasznie sie to tlucze - jak seria z karabinu maszynowego. Za kazdym razem jak bylem w ASO (jeszcze na gwarancji) to wymieniali silownik - caly czas ten sam z przodu od strony pasazera.i tak chwilka pochodzil i znowu.
Czy u Was tez takie jaja sa z centralnym ?? No i co zrobic teraz ? Znowu ta sama bajka? Czy mozna zrobic tak zeby wymienili caly centralny ? Albo jak cos to czy mozna dostac zwrot kasy i kupic sobie lepszy jak maja lub zamontowac prywatnie? Co robic i jak to zrobic?
Z gory dzieki za podpowiedzi!!
Ehh sesja sie konczy to za autko trza sie wziasc
pozdrawiam!




U mnie po 3 mc-ach od zalozenia zamki w drzwiach zaczely sie telepac (dzwiek brzeczenia - tak jakby nie byly dokrecone). Pojechalem do ASO - cos zrobili, ale po tym jeden zamek sie czesto nie otwieral - pojechalem znowu - wymienili silownik i na razie jest ok.

Skoro masz na gwarancji to niech to ci naprawią, ale porzadnie.

Pozdro,
Beep