Amortyzatory!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam...
Ciekawi mnie co ile km wymieniacie amortyzatory. Moje maja juz 50 tys, o ile poprzedni wlasciciel mowil prawde. Przy jezdzie po nierownosciach strasznie lupie..., jakbym na samych felgach jechal...

Jak sprawdzić stan zużycia amortyzatorów i jakie amorki polecacie....

Pozdrawiam
  
 
ja dopiero co wymienilem
Zabel przyslal mi gazowe Kayaby
calkiem niezle
troche sztywne ale mnie to pasuje
z tylu mam gazowe Monroe
  
 
Ile przejechales na poprzednich? I jaki koszt poniosles, amory + wymiana...

  
 
Cytat:
2004-12-12 18:37:34, martinezoo pisze:
[...] Jak sprawdzić stan zużycia amortyzatorów i jakie amorki polecacie....


Sprawdź, czy w pobliżu nie ma tzw. "ścieżki diagnostycznej" w jakimś ASO, niekoniecznie Hyundai'a.
Koszt przejazdu (badania) ok. 50,00 PLN i sprawdzają większość podzespołów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy m.in. amortyzatory i luzy zawieszenia. Dostaniesz z tego badania wydruk i będziesz wiedział, jakie jest zużycie poszczególnych amortyzatorów (wynik sprawności w %), skuteczność i siła hamowania poszczególnych kół, itp.
Ja jeżdżę raz na rok na taką ścieżkę do ASO Seata i nadal nadziwić się nie mogę mojemu pupilkowi
Statki mają określany taki parametr jak "dzielność morska" może by zawnioskował o wprowadzenie "dzielności drogowej" dla samochodów z pewnością nasza marka byłaby tu w czołówce

Rodzaj amorków i zadowolenie z nich zależy raczej od Twojego sposobu jazdy. Jeżeli jeździsz spokojnie i rozważnie, bez szaleństw to wystarczą olejowe; bardziej uniwersalne dla dynamiki Hyundai'a i stanu naszych dróg będą raczej gazowo-olejowe, a do bardziej sportowej jazdy gazówki, ale czas reakcji już jest inny.
Reszta to kwestia ceny i trwałości potwierdzonej u użytkowników.
Kayaby to nie jest zły wybór.
  
 
mam przebieg 150 tys km auto z 94/95r
amory byly oryginalne od nowosci

koszt wymiany to w ASO Hyundai 80zł

amory 2szt 615zl
  
 
Ja oprucz przednich amortyzatorow wymienialem jeszcze sprezyny. Te twoje w koncu tez maja w sobie te 150 tys no nie ???. Kosztow robocizny to nie powiekszylo bo i tak musza przekladac stare sprezyny na nowe amory wiec jest to w cenie. Lepiej miec chyba nowy komplet z gwarancja. Sprezyny moga ci ztrzymac do konca auta ale moga tez strzelic.
  
 
Dzieki za informacje... Teraz zostaje mi tylko zdecydowac jakie amorki i zamrozić gotówkę. Zreszta i tak na początek tylko przód, bo komplet to duży koszt w prównaniu do wartośco auta...

pozdrooo dla wszyskich!
  
 
Polecam warsztat w garazach PKP na ul. Szczesliwickiej. To jest naprzeciwko MPT/Daewoo/GM Service (czy co tam jeszcze jest). Kilkadziesiat metrow od ul. Bitwy Warszawskiej.

Pan Adam na pewno oceni co trzeba lub mozna zrobic i zaoferuje Ci atrakcyjna cene i zrobi wszystko jak nalezy. Oczywiscie, jesli nie potrzebujesz klimatu ASO.

Pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: tco_tm dnia 2004-12-14 04:04:41 ]
  
 
Witam..
moje amory już niedługo będą wymagały wymiany.
W ASO - liczą sobie za oryginały ok. 450 zł za sztukę - HORROR!!!
Podobno są zamienniki KYB ale niewiele tańsze..ok. 430 zł..
Interesują mnie raczej gazowe..
Ma ktoś informacje na temat cen amorków do Accenta rok produkcji 2000 (VERNA) ?
Jeśli tak to proszę o info...