Remontuje przekładnie i potrzebuje pomocy!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć

Pisałem wcześniej że rozleciała mi się przekładnia kierownicza, chciałem z tym trochę pojeździć ale dochodzę do wniosku że im szybciej to naprawie tym lepiej (ostatnio na skrzyżowaniu zablokowała mi się kierownica dobrze że nic nie jechało...

Problem polega na tym że kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, jakie części powinienem wymienić!!! Czy kupić nową przekładnie, czy używana na giełdzie (300zł) a może zregenerować moją starą... kompletnie nie wiem co mam robić!!! W okolicy nie ma żadnego konkretnego mechanika który by mi coś doradził... muszę się zdać na WAS.

Podpowiedzcie mi co robić, z której opcji skorzystać... PROSZĘ!!!


Dawid

Ps. kto z was robił taką operacje w swoim aucie??
  
 
Kupując używaną możesz trafić na egzemplarz w takim samym stanie jak Twój, albo i gorszym. Z kolei na nową trzeba wybulić przynajmniej 1500zł (JC). Dowiedz się, ile kosztuje regeneracja (zależnie zapewne od tego co trzeba wymienić-po objawach wnoszę, że pewnie maglownicę, a to chyba najdroższy element) i przelicz, co Ci się bardziej opłaca

Przy okazji-przypomniałęm sobie że keidyś remontowaliśmy betoniarkę - uszkodzeniu uległa przekładnia ślimakowa odpowiedzialna za obracanie betoniary w celu opróżnienia Jako że sprzęt był dość leciwy o nowej przekładni nie było mowy - tata znalazł w Sopocie człowieka, który para się dorabianiem części mechaniczncyh-na podstawie zmielonej już starej przekładni zrobił nową-kosztowało to ok. 300zł - koleś nie chciał słyszeć o targowaniu, bo jak mówił, cenił swoją pracę.
  
 
Jezeli autko nie było stukniete i w wyniku tego leje przekładnia to koszt regeneracji ok 500-600zł. zakladam ze jest wyciek z prawej strony, od pasazera.
  
 
Chłopaki - fałszywy alarm!!!!!!!!!!!!!!!!
Okazała się że przekałdnia jest OK - przeskakiwał tylko krzyżak, mechanik nasmarował go WD i jest wporzasiu... kamień z serca!!!

POZDRO
  
 
Jak to przeskakiwał? To chyba się blokował...
Uważasz ze posmarowanie WD40 zapobiegnie kolejnym zblokowaniom? Ja jakoś jestem sceptykiem.
A co Wy na to?

Pozdrawiam
  
 
WD40 ? Pomoże na 3-10 dni. No, może troszkę dłużej.
Skuter, skoro masz problem zlokalizowany to wymień dziada i masz spokój na xxxxx km
Pozdro.
  
 
Cytat:
2004-08-27 18:10:29, skuter22 pisze:
Chłopaki - fałszywy alarm!!!!!!!!!!!!!!!!
Okazała się że przekałdnia jest OK - przeskakiwał tylko krzyżak, mechanik nasmarował go WD i jest wporzasiu... kamień z serca!!!

POZDRO


Co??????? Wyślij lepiej mechanika do lekarza skoro facet krzyzak smaruje. Chłopie, wymien go bo sie zabijesz.