Nic na siłę, weź większy młotek.... (konsola z klimą)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Jestem tu nowy i pewnie zaraz mi się oberwie
Niedawno kupiłem sobie Omege B MV6 z 98r. i mam pewien mały problem. Nie wiem jak bezinwazyjnie rozebrać centralną konsolę.
Szukałem informacji na ten temat na forum i znalazłem wskazówki ale dla wersji z pokrętłami a ja mam klimatronika :/

Nie wiem czy pod tymi panelami z klimy są te śruby i jak te panele zdemontować. Udało mi się wyciągnąć same przyciski ale pod nimi śrub nie ma.

Pewnie ktoś z Was rozbrajał klimatronika więc apeluję o wskazówki, nie chce sobie zdemolować połowy plastików w aucie.

z góry dzięki

Piotr

[ wiadomość edytowana przez: cruonline dnia 2004-09-05 15:07:05 ]
  
 
Słabo szukałeś
zerknij w dział porady : wymiana żarówek kokpitu
  
 
Ale ja się właśnie na ten post powołuję mówiąc o braku pokręteł

Reasumując, jak zdjąć pokrętła skoro ich nie mam?
Jeżeli te panele ściąga się tak jak pokrętła to jak?
Pokrętło jak to pokretło, ma uchwyt. A te panele są płaskie i nie wiem jak je chwycić. No i nie wiem czy warto się męczyć.
Wyjęcie samych guzików nic nie dało.

Proszę wnikliwiej przyjrzeć się mojej prośbie.

  
 
jeżeli chodzi ci o demontaż panelu środkowego w celu np. :wymiany podświetlenia to tak
Cytat:
Totr - MV6 nie ma manualnych pokretel.

Przy MV6:
1. zdjac popielniczke - wkret pod wkladem
2. odkrecic 2 srubki w lewym i prawym gornym rogu ( widac po wyjeciu popieliczki.
3. wyjac radio
4. pociagnac za wajche znajdujaca sie u gory jakies 5cm od krawedzi konsoli w dziurze po radiu

Metoda ta nie zawsze dziala. I ch... wie czemu. Dla niecierpliwych polecam wersje z toporkiem. Ale to juz specjalista Prezes Prowo musi opisac...


także jest w tym poście mowa i o klimatroniku jeżeli chodzi ci o demontaż samych paneli sterujących klimatronikiem tych z przyciskami, to nie mam pojęcia jak i czy da się to wymontować z panelu środkowego

[ wiadomość edytowana przez: diro dnia 2004-09-05 18:15:07 ]
  
 
Cytat:
Metoda ta nie zawsze dziala. I ch... wie czemu. Dla niecierpliwych polecam wersje z toporkiem. Ale to juz specjalista Prezes Prowo musi opisac...



no właśnie u mnie ta metoda nie działa
Że też musiało trafić na mnie.

  
 
Szczerze powiedziawszy to i ja się sporo naszarpałem zanim to zdemontowałem, niektórym się udaje ta sztuka w 15 min. A najlepszy dowcip polega na tym że po ostatniej wymianie ok 2 miesięcy temu już mi nieświeci jedna żaróweczka , teraz jak się za to zabiorę to przygotuje sobie najpierw odpowiednie zestawy diód .
  
 
Przy stosowaniu diód polecam zpiłować trochę soczewkę pilnikiem tak żeby uzyskać bardziej rozproszone światło. Dzięki temu nie ma problemów z nierównomiernym podswietleniem różnych miejsc.
  
 
spokojnie Panowie !!

Właśnie zdemontowałem panel klimy w swojej Bestii.
Za sugestią Prowa robię fotki krok po kroku.
Myślę, że jutro w dziale porady będzie zamieszczona instrukcja fotograficzna.

Pozdrawiam

Robert

  
 
No i wielkie dzięki ci za to może coś robimy nie tak, a tak z ciekawości wymieniasz na żarówki czy diody jeżeli żarówki to jakie?
  
 
żarówki, kupine w aso razem z uchwytami 6,00 pln za sztukę

za jakieś 30 min bedzie instrukcja
  
 
jest w dziale "porady"
  
 
Wielkie dzięki
  
 
A ja zrobilem tak, ale to zanim pojawil sie poradnik z "magiczna dzwigna". Rozkrecilem wszystko i si eokazalo ze nie mam tych uwytow do radia. Pojechal wiec z rozkreconym panelem do ASO, kupielm zarowiki i poprosilem o wyjecie radia. Wyjeli za free i od razu gostek i pociagnal za ta dzwignie, trwalo to minute. Pojechalem do domu, wymienilem i gotowe

Za zarowki dalem 3zl. Kupielem bez oprawek bo akurat takie mi sprzedali, ale da sie je wyjac z oprawek.