Podświetlana wskazówka-jak zrobić???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam ma ktoś z was patent na zrobienie podswietlanej wskazowki od predkosciomierza itd.... ????
  
 
Wskazówki nie widzisz ?


EDIT:
A teraz poważnie. Zapytaj użytkownika "dioda83" on sobie robił w zegarach fiatowskich podświetlaną wskazówkę.
Oto jego temat >>>KLIKNIJ TUTAJ<<<
Bardzo sympatycznie to wyszło


[ wiadomość edytowana przez: Koniu dnia 2004-09-22 17:19:05 ]
  
 
koniu widze widze ale spoko by wygladalo jakby ona tez swiecila i no wlasnie o to mi chodzi dzieki

[ wiadomość edytowana przez: boombel dnia 2004-09-22 17:20:37 ]
  
 
Zrób tak jak robili postojówki "ringi" a'la BMW.

Wek kawałek plexi, wytnij elegancko i nawierć otwór i wklej do niego diode świecącą.
  
 
Hello!!
Ciekawy post bo właśnie robie nowe kapliczki do mojego maluszka.
ja też strasznie chciałem mieć podświetlaną wskazówke i myślałem jak to zrobić i najlepszym pomysłem jest faktycznie wycięcie takowej z kawałka cieńkiej plexy (1,5-2mm) pomalowanie od dołu białą farbą a w miejscu mocowania czarną ew. tam gdzie nie ma świecić obkleić folią alu.( taką do kanapek ) aby odbijała nam światło dokładnie tam gdzie go potżebujemy a potem pomalować na czarno , tak też można. aby wszystko ładnie świeciło pod wskazówke należy zamątować diode DEL tako o śr. 3 mm ale z montażem tego jest za dużo babrania więc polecam montaż 2 diod DEL smd czyli takich bardzo malutkich ( stosuje się je do podświetlania klawiaturek i ekreników w komórkach) świecą tak samo a są malutkie więc nie będzie problemu ze zmieszczeniem ich tam ale to już trzeba mieć wprawe w lutowaniu , oczywiście podłączenie takowej diody bezpośrednio pod instalacje 12-14V spowoduje natychmiastowe jej zniszczenie więc trzeba ję zabezpieczyć rezystorkiem ok. 200 ohm.
na zdjęciach w profilu widać moją nową kapliczkę niestety jakośc aparatu pozostawia do życzenia więc nie widać efektu podświetlonej wskazówki która świeci na zielono ( tymczasowo bo będzie świecić na czerwono) wskazówka jest z spalonego licznika z poloneza trucka , dróga leży poniżej kapliczki ale ona to już troche ucierpiała przy pożaże autka plexa w wszystkich wskazuweczkach pożólkła troszke od gęstego dymu
pozdro!
  
 
Cytat:
2004-09-22 20:22:16, wuszy pisze:
wycięcie takowej z kawałka cieńkiej plexy (1,5-2mm) pomalowanie od dołu białą farbą a w miejscu mocowania czarną ew. tam gdzie nie ma świecić obkleić folią alu.( taką do kanapek ) aby odbijała nam światło dokładnie tam gdzie go potżebujemy a potem pomalować na czarno , tak też można.



Myślę że wystarczy wyciąc wskażówke i dobrze wyszlifować boki. W elegancie mam podświetlane wskazówki fabrycznie i myślę że wykorzystują one efekt wewnetrznego odbicie światła a nie foli z kanapek...
  
 
fsumie to ja te truckowskie tesh mam bez foli , ale i tak nie zmienie zdania ze folia do kanapek powinna się znajdować w każdej skrzynce z nażędziami
Sandwitsch Auluminium Folia Rulezz!!!!
  
 
dobra wycinacie wskazowke z plexi a diode to jak wmontowac w nią bo jakos nie kapuje bo jak ma grubosc 2mm i w tym wywiercic dziure to dioda musi miec 1mm a wogole to takie male sa??

[ wiadomość edytowana przez: boombel dnia 2004-09-22 21:23:00 ]
  
 
nie w nią!!!
pod nią!!!
  
 
wuszy to opisz to bardziej doklanie jak zamontowac pod nia?? jest miejsce miedzy tarcza a wskazowka na takie cos???
  
 
sprawdziłem jak zastosujesz diody smd to się zmieszczą! musisz po przylutowani do nich kabelków poprostu przykleić je jak najbliżej ośki licznika ale nie na tarczy tyko pod nią . u mnie jest to rozwiązane całkiem inaczej bo mam tarcze robioną na nowo praktycznie ( plexiglass , stara tarcza orygi. i biała tapeta) bo inaczej wskazówka by mi tam niespasowała a jak ci się podoba moja kapliczka
nie zapomnij o rezystorkach
ahha jeszcze jedno między 3mm diodą a smd jest jeszcze dioda 1,8 mm nie tak droga jak smd a tesh mała ( smd to zależnie od miasta i koloru ale u nas od 1 do 2 złoty) ale z tą 1,8 to nie wiem jak z kolorami..
  
 
z podpieciem nie mam problemu mam brata elektryka heeh i no ciebie to zajebiscie wyglada ale wskazowki i tak nie widac heh
a tak pozatym to ja mam szeroką deske i jak bede to robil to zapewne musze zwiekszyc otwor wokol oski.... albo wziasc jeszcze grubsza plexi w nia wsadzic diody...
  
 
coS się tak uparł na wsadzanie tych diod w tą plexie ?? ale też możesz. tylko bedziesz musiał dać cienutkie druciki zasilające żeby nie chamowały wskazówki a pozatym nie zrobisz tego tak żeby ich nie było widać ... tesh o tym myślałem i mam na to patent , ale...
a wskazówki nie widać bo musze kupić ultra jasną czerona albo super jasną , a pozatym aparat jest do dup.. jak jush zrobisz to koniecznie się pochwal!
Pozdro
  
 
a propo.... ma ktos fotke okragłych zegarow do kanta z zapalonymi kontrolkami i podswietleniem?? Bo ja mam "termometr" i bardzo słabo jest podswietlony a kontrolki za mocno swieca i oslepiaja strasznie wiec sie zastanawiam naz zamiana zegarow na okrągłe ale nie wiem jak tam jest z tymi kontrolkami, czy tez tak wala po oczach?