Subwofery

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos moglby mi doradzic jak zamontowac i gdzie subwofery w bagazniku mam essi mk IV i myslalem zeby zamontowac w tym miejscu za nadkolami a wywalic te boczki co sa tam wstawione co wy na to ??
  
 
ale jakie subwofery??? jakie glosniki?? 25, 30cm?? gdzie tam chcesz to upchnąć??
  
 
maja miec 30cm srednicy i wlasnie caly problem jest w tym ze nie wiem gdzie je wstawic dlatego prosze o pomoc pozdro
  
 
to w takim razie zrob jedną duzą skrzynie i na srodku za kanapą zamontuj!! bedzie najlepsze rozwiazanie
  
 
myslalem tez nad zrobieniem drogiej podlogi tylko ze wyzszej i tam zamontowac dwa subwofery ale nie wiem czy to jest dobry i praktyczny pomysl
  
 
ja mam jeden (narazie ) glosnik w skrzyni ktorą sam zrobilem....

i ona ma grac a nie wygladac

i zrobilem ją tak, ze przednią sciane tam gdzie jest glosnik po prostu pozniej wstawie nową i bez problemu zmieszcza sie tam mi 2 glosniki
  
 
spoko fajnie wyglada
  
 
jezeli chcesz, zeby ladnie gralo, to musi byc porzadna skrzynia troche pokaznych rozmiarow!! chyba, ze zrobisz skrzynie zamknietą bes bassreflexu to wtedy nie musi byc duza... ale slabszy bass
  
 
chyba zrobie taka jak ty tylkoze na cala szerokosc bagaznika
  
 
Cytat:
2005-12-12 12:41:24, Adrian-Gawan pisze:
chyba zrobie taka jak ty tylkoze na cala szerokosc bagaznika



tak samo chcialem zrobic jak ty masz w planach, ale materialow mi zabraklo
  
 
30 cm to spory głośnik i wymaga dużej objętości skrzyni... więc pakowanie go w boczki moze się skończyć fiaskiem...

Ale pomysł z podłogą - hmmm ciekawe rozwiązanie!!
  
 
i na głośniki dobre osłony i wytrzymale i można na to kłaść inne rzeczy w razie wu.
  
 
ja kiedys myslalem zrobic taka skrzynie, zeby w miejsce kola zapasowego wsadzic ale pewnie by nieciekawie gralo.... i wogole mam wypukly glosnik


[ wiadomość edytowana przez: pytlar dnia 2005-12-12 13:21:43 ]
  
 
ja tez myslalem na d miejscemna kolo zapasowe ale tam max jeden wejdzie a ja chcem dwa i chyba dlatego zostane przy tej "podwyzszonej" podlodze ;]
  
 
no to bedziesz musial niezle podwyzszyc tą podloge, zeby to ladnie gralo... ja jestem i tak za skrzynią.. jakos taki najlepszy masarz plecow jest i najlepiej jakos gra gdy glosniki sa skierowane tylem do pasazerow i kierowcy, bo juz probowalem roznych kombinacji
  
 
Cytat:
2005-12-12 12:34:07, pytlar pisze:
jezeli chcesz, zeby ladnie gralo, to musi byc porzadna skrzynia troche pokaznych rozmiarow!! chyba, ze zrobisz skrzynie zamknietą bes bassreflexu to wtedy nie musi byc duza... ale slabszy bass




Ale za to będzie dużo szybszy czyli będzie grał razem z głośnikami a nie zostawał w tyle. Bas to nie wszystko reszta też musi być w komplecie.
  
 
Cytat:
2005-12-13 09:38:10, orczyk pisze:
Ale za to będzie dużo szybszy czyli będzie grał razem z głośnikami a nie zostawał w tyle.



to fakt... troche sie spoznia.... ale jak juz walnie, to walnie!!
  
 
Cytat:
2005-12-13 09:40:29, pytlar pisze:
to fakt... troche sie spoznia.... ale jak juz walnie, to walnie!!




ale wtedy inni juz spiewają jak On wali a szcególnie drażni to w przypadku muzyki rockowej. Posłuchaj np Łzy "gdy na was patrze" i tu spozniony bas jest koszmarny. Poza tym subwoofer ma uzupełniać a nie dominowac. Strasznie mnie rozśmiesza jak ktoś ma tubę skrzynie etc i mu dudni a nic do tego nie gra. Słychać ŁUP ŁUP a nie wiadomo czego się słucha. Muza w samochodzi ma grać dla nas a nie dla innych.
  
 
niestety w miom radyjku nie zagosci zadna plyta łzy albo cos tego typu!! kazda skrzynia jest pod okreslony typ muzyki jaki sie slucha!! ta kturą mam u siebie jest adekwantna do tego jaką muzyke ja slucham!! i jest wyrazne łup, łup, łup!! co mi odpowiada
  
 
A co masz oprócz skrzyni do słuchania??